Μετάβαση στο περιεχόμενο

10.000 iPhone μέσα σε μία μέρα


Engineer

Recommended Posts

Αυτη η καραμελα για την ποιοτητα κατασκευης ειναι απιστευτη.. Δηλαδη ενα οποιοδηποτε καλο κινητο το παιρνεις και σου κραταει 2+ χρονια με μια απλη θηκη. Αν δωσεις τα μισα χρηματα μπορεις μετα απο αλλα 2 να παρεις ενα συγχρονο. Και εχεις απο την αλλη το μηλαρακι να σου ειναι απαρχαιωμενο μετα απο το ιδιο διαστημα και ντεμοντε απο τους ιδιους τους φαν και την εταιρεια. Φαυλος κυκλος.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

τι δουλεια κανεις??? PR???

 

καφεδάκια στο da capo???

 

μας δουλευετε ορισμένοι εδώ μεσα.....

 

οσο και να πιεσεις μηλοφωνο εξαρι plus μαμα εταιρεια τσαμπα δεν σου δινει!!! εκτος αν κανεις λογαριασμο κανα 300αρι το μηνα οποτε φιλε καταλαθος μπηκες στο φορουμ των μηχανικων. άλλη δουλεια κανεις....

Από το iphone στέλνω περίπου 3000 sms το μήνα σε όποιον έχει βάλει αγγελία στη χρυσή ευκαιρία για ενοικίαση σπιτιού ότι του βγάζω το ενεργειακό πιστοποιητικό.

 

Αφού κλείσω ένα ραντεβού το σημειώνω στο ημερολόγιο του iphone και την ημέρα του ραντεβού με ειδοποιεί μία ώρα πριν το ραντεβού και μισή ώρα πριν από το ραντεβού.

 

Βάζω τη διεύθυνση του πελάτη στους χάρτες του iphone και με καθοδηγεί για να πάω.

 

Βγάζω τη φωτογραφία του κτιρίου που θα μπεί στη μπροστά σελίδα του Ενεργειακού Πιστοποιητικού.

 

Σκανάρω με την εφαρμογή genius scan το στέλεχος της άδειας, το χαρτί του κτηματολογίου και το φύλλο συντήρησης του λέβητα και τα έχω κατευθείαν σαν pdf αρχεία το οποία στέλνω επιτόπου στο email μου και ότα πάω στο γραφείο τα ανοίγω από τον υπολογιστή μου για να κάνω το ενεργειακό.

 

Από την εικόνα στο www.ktimatologio.gr στην οθόνη του υπολογιστή μου, βγάζω φωτογραφία με το iphone την οποία χρησιμοποιώ για τοπογραφικό σκαρίφημα στο ενεργειακό.

 

Με την εφαρμογή luxmeter μπορώ να μετρήσω σε συγκεκριμένα σημεία ενός επαγγελματικού χώρου την ένταση του φωτισμού.

 

Απ' ότι έμαθα (αυτό δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα), επειδή το iphone 6 έχει τέλειο gps, μπορώ να πάρω τις συντεταγμένες σημείων σε οικόπεδα, χωρίς να χρειάζεται να φέρω τοπογράφω με ειδικό μηχάνημα.

  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

 

Απ' ότι έμαθα (αυτό δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμα), επειδή το iphone 6 έχει τέλειο gps, μπορώ να πάρω τις συντεταγμένες σημείων σε οικόπεδα, χωρίς να χρειάζεται να φέρω τοπογράφω με ειδικό μηχάνημα.

Ο συγχωρεμένος, πριν φύγει θα είχε δει στο κανάλι της Βουλής τον Σηφουνάκη.

Ως τελευταία επιθυμία είχε αυτό με το gps.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Από το iphone στέλνω περίπου 3000 sms το μήνα σε όποιον έχει βάλει αγγελία στη χρυσή ευκαιρία για ενοικίαση σπιτιού ότι του βγάζω το ενεργειακό πιστοποιητικό...........................έχει τέλειο gps, μπορώ να πάρω τις συντεταγμένες σημείων σε οικόπεδα, χωρίς να χρειάζεται να φέρω τοπογράφω με ειδικό μηχάνημα.

Ήρθε η ώρα να προσθέσουμε επιτέλους εκείνο το emotion που κάνει το σταυρό του!

Link to comment
Share on other sites

Να χρησιμοποιήσεις επίσης το magic plan μπορεις άνετα να βγάλεις σκαριφήματα με μεγάλη ακροβεια. Επίσης ξεχάσεις οτι μπορεις να βρεις προσανατολισμούς και κλίσεις

Την υποστήριξη που εχει η apple δεν την εχει κανένα μοντέλο που αμα περάσει χρόνος σε αφήνουν. Απόδειξη τα WP7.8 που μόλις βγήκαν τα 8 έγραψαν στα παλιά τους υποδήματα χιλιάδες χρήστες με κινητά αξίας απο 150-400 € σε μια νυχτα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πάντως εγώ επιμένω τα περισσότερα από αυτά που γράφει ο συνάδελφος Βασίλης Κ , μπορείς να τα κάνεις και με ένα κινητό σμαρτφον ακόμα και των 50 Ευρώ Εγώ με το σμαρτ φον  μου των 50 Ε ακόμα και ταινίες από το youtube βλέπω με wifi άσε που του έχω βάλει πάνω δικά μου  προγραμματάκια   Δεν νομίζω ότι για τέτοια εποχή αξίζει να χαλάσεις ακόμα και 300 Ε για κάτι που μπορείς να κάνεις με λιγότερα ενώ κάποια από αυτά θα τα κάνεις με ποιο αξιόπιστα μηχανήματα όπως να πάρεις πρόχειρες συντεταγμένες με gps Τώρα για 700 δεν το συζητώ ακόμα και να περίσσευαν θα αγόραζα κάτι πιο χρήσιμο για την δουλειά μου 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

κατ εμέ και το να βλέπεις you tube δεν είναι επιχείρημα για να αγοράσεις καλύτερο κινητό. είναι τόσο δύσκολο να κάνεις λίγη υπομονή μέχρι να βρεθείς σε κάποιο σταθερό υπολογιστή? κάποια πράγματα έχουν παραγίνει ψεύτικες ανάγκες. και έχω και τις επιφυλάξεις μου ως προς τις επιπτώσεις αυτών των νέων συνηθειών στην ψυχολογική κυρίως υγεία. πχ μπαίνεις στο λεωφορείο και όλοι είναι με τα ακουστικά στα αυτιά ή παίζουν ανόητα video games. μετά παραπονιούνται όλοι αυτοί για μοναξιά και κατάθλιψη!

Link to comment
Share on other sites

 

Από την εικόνα στο www.ktimatologio.gr στην οθόνη του υπολογιστή μου, βγάζω φωτογραφία με το iphone την οποία χρησιμοποιώ για τοπογραφικό σκαρίφημα στο ενεργειακό.

 

 

 

κλαιω από τα γελια!!

 

καλα φιλε τοσο gadget αkιας???? χαχαχχαχαχαχα το print screen το εχεις ακουσει ποτε????

 

μπουυυυχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχαχα

 

πανω που λες ότι τα εχω ακουσει όλα!!!

 

να σου πω πες την αληθεια τωρα..... εχεις παρει 2 πλυντήρια να βαζεις τη σανιδα με τη σκαφη πανω????

 

 

 

κανω print screen την απαντηση για να χω να το λεω!!

 

 

 

τουλάχιστον κανα γκομενακι το ψαρωνεις με το νέο gadget? η μενεις με το μηλο στο χερι????

Edited by MoonLooP
  • Upvote 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Από το iphone στέλνω περίπου 3000 sms το μήνα σε όποιον έχει βάλει αγγελία στη χρυσή ευκαιρία για ενοικίαση σπιτιού ότι του βγάζω το ενεργειακό πιστοποιητικό.

 

 

Εισαι και συ απο αυτους που ενοχλουν τον κοσμο.

Μαλιστα....

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.