Μετάβαση στο περιεχόμενο

Διαδηλώσεις και κουκουλοφόροι


g-volos

Recommended Posts

Για πια δικαιοσύνη μιλάτε βρε παιδιά? Την δικαιοσύνη του ‘’κολλητού’’?

Συγνώμη που το λέω αλλά νομίζω πως κάποιοι εδώ μέσα δεν ζουν στην Ελλάδα….

Chicor το πρόβλημα δεν είναι οι κουκουλοφόροι. Έλεος ….

Είσαι εντελώς αλλού….το πρόβλημα είναι η ΑΤΙΜΩΡΗΤΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΒΙΑ και η ολοένα φθίνουσα κατάσταση της ελληνικής κοινωνίας και οικονομίας….και πιστεύεις ειλικρινά πως ο Κουγιας δεν βγάζει κόσμο έξω?????????

Πιστεύεις ειλικρινά πως αν το έκανες εσύ αυτό θα είχες την ίδια αντιμετώπιση???

Τι να πω…….

Και κάτι άλλο….Chicor κοιτά λίγο πόσοι στο παρελθόν ΜΠΑΤΣΟΙ έχουν σκοτώσει κόσμο και εξήγησε μου γιατί αθωώθηκαν όλοι….το να σκεφτόμαστε και λίγο δεν κάνει κακό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 146
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ωραία, η δικαιοσύνη του κουκουλοφόρου λοιπόν. Ένας άγνωστος, χωρίς καμμιά ευθύνη, χωρίς καμμιά αιτιολόγηση θα αποδίδει ποινές. Που λειτούργησε σώστά αυτό; Σε ποιά περίπτωση; Και εκτός αυτού, εσύ δεν λες ότι μέσα στους κουκουλοφόρους υπάρχουν και μυστικές υπηρεσίες και τσάτσοι του κρατικού μηχανισμού. Πάρτε το χαμπάρι: πράξεις ευθύνης με κουκούλες δεν υπάρχουν. Για τον απλούστατο λόγο ότι ο κουκουλοφόρος δε λογοδοτεί σε κανέναν παρά μόνο στη συνείδησή του. Και εγώ τυφλή εμπιστοσύνη στη συνείδηση κανενός δεν έχω. Τον εαυτό μου μόνο ξέρω καλά. Και υπό συνθήκες πίεσης και μαζοποίησης ίσως ούτε για αυτόν δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά. Πόσο μάλλον για τον κουκουλοφόρο.

g-volos, οι κουκουλοφόροι είναι πρόβλημα. Και η τυφλή υπεράσπισή τους είναι πράξη ολοκληρωτική. Δεν είναι η καταπίεση που σας βγάζει στους δρόμους. Δεν υπερασπίζεστε την ειρήνη και την κοινωνική ασφάλεια. Δεν αντιδράτε στο έγκλημα. Δράτε οπαδικά. Χτύπησαν δικό μας, ε, τότε ντου. Χτύπησαν άλλον, ε, τότε στον καναπέ μας και στη φραπεδιά μας.

Προχτές πέθανε ο ένας από τους δύο αστυνομικούς που τους την πέσανε κουκουλοφόροι πριν από κάποιους μήνες. Ο "μπάτσος" αυτός ήταν φυτό τόσους μήνες και ξεψύχισε προχτές. Δεν είδα κανέναν, ούτε όταν χτυπήθηκε αναίτια ούτε και τώρα που πέθανε να ανάψει ένα κερί στο δρόμο. Αλλά ξέχασα, δεν ήταν 15, ήταν 24 (τα έζησε τα χρόνια του). Δεν ήταν άνθρωπος, αλλά μπάτσος, γουρούνι, δολοφόνος. Δεν ήταν στη γενιά των 700 (λογικά θα καθάριζε καμμιά 900άρα το μήνα ο βρωμοκαπιτάλας). Δεν τον κλαίει μανούλα αυτόν. Δεν τον κλαίνε φίλοι.

Η σκέψη και η ενημέρωση πρέπει να είναι αντικειμενική. Και η δράση πρέπει να είναι εκεί σε κάθε περίπτωση. Αλλιώς τα κίνητρα του καθενός μπαίνουν υπό αμφισβήτηση...

Link to comment
Share on other sites

g-volos συνάδελφε ρίξε λίγο τόνους αν είναι να κρατήσουμε την κουβέντα σε κόσμιο επίπεδο.

 

 

Και εγώ συμφωνώ ότι το θέμα είναι κοινωνικό και ξαναλέω......

είμαστε όλοι σε μια κοινωνία συμμέτοχοι σε όλα.

 

Στη βία

Ανεργία

Παιδεία

Ατιμωρησία

Οκνηρότητα

Βανδαλισμούς

κ.α.

 

Από την άλλη πραγματικά τρελαίνομαι όταν κάποιοι πάντα ξεφευγουν του νόμου και δεν μιλάω απλά για τους δολοφόνους (είτε μπάτσοι είναι είτε μηχανικοί είτε λουλουδούδες) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ. ΤΟΥΣ 300 !!!

 

30.000 σελίδες και πόρισμα ουσιαστικά δεν βγήκε.

 

Πότε θα πάνε φυλακή ?

 

Αν δεν πάνε αυτοί που ευθύνονται για τρις εκατομμύρια ευρώ ζημίας προς τη χώρα τότε γιατί να πάει ο βάνδαλος κουκουλοφόρος αναρχικός που στην τελική δηλώνει ότι " ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΕΜΟ "

 

έδωσε κάποια εκατομμύρια ευρώ ενίσχυση στους εμπόρους.

 

Από που ?

 

Από εκεί που δεν μπορούσε να δώσει για αυξήσεις ?

 

Εμένα που θα τα πληρώσω έμμεσα με ρώτησε ο συμμορίτης ?

 

F16 - Leopard - σιτάρι - Κοσκωτάς - ΑΓΕΤ Ηρακλής - S300 - καρτέλ γάλακτος - παραδικαστικό - vodafone - ΟΤΕ Cosmote - Ομόλογα - Ζαχόπουλος - Siemens - Αυθαίρετο Μαγγίνα - Νάκου - Σουφλιά - εξαγορά ΟΤΕ - Βατοπέδι - Ξυλοδαρμοί φοιτητών - ξυλοδαρμοί μαθητών - εκπαιδευτικών - συνταξιούχων, διατροφικά σκάνδαλα, οικονομικά σκάνδαλα

 

και πόσα άλλα πρέπει να γίνουν για να βουλιάξουν αυτή τη χώρα και

ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΦΥΛΑΚΗ !!!

 

ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ !!!!!!

 

ένα τσούρμο ηλιθίων καθοδηγούμενων από διαφόρους επιτήδειους επιχειρηματίες ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΟΤΙ ΑΠΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗ ΧΩΡΑ και έχει ξεκινήσει και το τελειωτικό χτύπημα στην Παιδεία.......

 

ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ?

 

Μετά από αυτά που αν τα ρευστοποιήσω ξεπερνάνε τα τρις εκατομμύρια ευρώ λέω.....ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΙ ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΩ ΧΑΜΕΝΑ ΚΟΡΜΙΑ !!!!

 

Αφιερωμένο

http://www.youtube.com/watch?v=7IpEnsdXwFM

Link to comment
Share on other sites

Για το Βατοπαίδι τα μάθατε? πάλι δεν φταίει κανένας....όλοι έπεσαν από τα σύννεφα όταν το έμαθαν.....ότι έκαναν ήταν νόμιμα....αρε ξύλο που θέλουμε....ελπίζω κάποιοι να κατάλαβαν για ποιο λόγο γίνονται όλα...

Link to comment
Share on other sites

Έλαβα σετ καρτ-ποστάλ, ολόκληρο πάκο, με φωτογραφίες από μονές και μαζί χαρτί ταχυπληρωμής. Το σετ είχε φυσικά και φωτογραφίες της μονής Βατοπεδίου! Monk(ey) business εεεε?!! :P

 

ΥΓ Και οι monk(eys) κουκουλοφόροι δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

το ότι εκτός από τα φάρμακα

τώρα οι ασφαλισμένοι στο δημόσιο θα πληρώνουν και την επίσκεψη στο γιατρό

κανέναν δεν απασχολεί

 

εδώ δεν μιλάμε για σκάνδαλο μιλάμε για την υγεία των πολιτών

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ συμφωνώ ότι το θέμα είναι κοινωνικό και ξαναλέω......

είμαστε όλοι σε μια κοινωνία συμμέτοχοι σε όλα.

 

Στη βία

Ανεργία

Παιδεία

Ατιμωρησία

Οκνηρότητα

Βανδαλισμούς

κ.α.

 

Από την άλλη πραγματικά τρελαίνομαι όταν κάποιοι πάντα ξεφευγουν του νόμου και δεν μιλάω απλά για τους δολοφόνους (είτε μπάτσοι είναι είτε μηχανικοί είτε λουλουδούδες) ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΥΜΜΟΡΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ. ΤΟΥΣ 300 !!!

 

30.000 σελίδες και πόρισμα ουσιαστικά δεν βγήκε.

 

Πότε θα πάνε φυλακή ?

 

Αν δεν πάνε αυτοί που ευθύνονται για τρις εκατομμύρια ευρώ ζημίας προς τη χώρα τότε γιατί να πάει ο βάνδαλος κουκουλοφόρος αναρχικός που στην τελική δηλώνει ότι " ΕΧΟΥΜΕ ΠΟΛΕΜΟ "

 

έδωσε κάποια εκατομμύρια ευρώ ενίσχυση στους εμπόρους.

 

Από που ?

 

Από εκεί που δεν μπορούσε να δώσει για αυξήσεις ?

 

Εμένα που θα τα πληρώσω έμμεσα με ρώτησε ο συμμορίτης ?

 

F16 - Leopard - σιτάρι - Κοσκωτάς - ΑΓΕΤ Ηρακλής - S300 - καρτέλ γάλακτος - παραδικαστικό - vodafone - ΟΤΕ Cosmote - Ομόλογα - Ζαχόπουλος - Siemens - Αυθαίρετο Μαγγίνα - Νάκου - Σουφλιά - εξαγορά ΟΤΕ - Βατοπέδι - Ξυλοδαρμοί φοιτητών - ξυλοδαρμοί μαθητών - εκπαιδευτικών - συνταξιούχων, διατροφικά σκάνδαλα, οικονομικά σκάνδαλα

 

και πόσα άλλα πρέπει να γίνουν για να βουλιάξουν αυτή τη χώρα και

ΚΑΠΟΙΟΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΠΑΝΕ ΦΥΛΑΚΗ !!!

 

ΑΠΛΑ ΕΛΕΟΣ !!!!!!

 

ένα τσούρμο ηλιθίων καθοδηγούμενων από διαφόρους επιτήδειους επιχειρηματίες ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΕΙ ΟΤΙ ΑΠΕΜΕΙΝΕ ΣΤΗ ΧΩΡΑ και έχει ξεκινήσει και το τελειωτικό χτύπημα στην Παιδεία.......

 

ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΩ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ?

 

Μετά από αυτά που αν τα ρευστοποιήσω ξεπερνάνε τα τρις εκατομμύρια ευρώ λέω.....ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΟΙ ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΙ ΠΡΩΤΙΣΤΩΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ Ο ΙΔΙΟΣ ΠΟΥ ΨΗΦΙΖΩ ΧΑΜΕΝΑ ΚΟΡΜΙΑ !!!!

 

Αφιερωμένο

http://www.youtube.com/watch?v=7IpEnsdXwFM

 

εισαι μες στο μυαλο μου φιλε.

καποιος πρεπει να τιμωρηθει επιτελους.

 

εχουν αποθρασυνθει τελειως πλεον.

ο ενας βγαινει στην τηλεοραση και δηλωνει χωρις περισση σκεψη οτι καπνιζει πουρα των 80 ευρω,ο αλλος οτι εχει οφ σοοθρ εταιρια για φορολογικους λογους και αλλα πολλα.

 

το τραγικο και το οποιο με εξοργιζει ατελειωτα ειναι το τι εχουν περασει τα τελευταια 20 χρονια οι 300 για τον εαυτουλη τους ωστε να ζουν ζωη χαρισαμενη.

 

τελειωνω εδω.

παντα να θυμομαστε οτι οταν μια χωρα εχει βουλιαξει στα σκ@@@,οδηγειται παντοτε σε ακραιες αντιδρασεις και οτι αυτο συνεπαγεται...

Link to comment
Share on other sites

Όσο τα λαμόγια και τα κομματόσκυλα θα βγαίνουν πρώτοι βουλευτές στην Ελλάδα, δεν πρόκειται να αλλάξει τίποτα. Και επειδή δεν προβλέπω σύντομα κάποια σημαντική αλλαγή, αλλά μόνον φασαρίες, καλό θα είναι ο καθένας μας να προσέχει όχι τι ψηφίζει, αλλά ποιόν ψηφίζει. Και δεν εννοώ μόνον στις εκλογές. Η αλλαγή είναι μία αργή και επώδυνη διδικασία που έρχεται από κάτω πρός τα πάνω και δεν επιβάλλεται αν δεν γίνει συνείδηση.

Link to comment
Share on other sites

http://www.boston.com/bigpicture/2008/12/2008_greek_riots.html

 

διαβάστε σχόλια διάφορων ανθρώπων από διάφορες χώρες διαφόρων χρωμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.