Μετάβαση στο περιεχόμενο

Καταργήθηκε η υποχρεωτική εγγραφή στα Επιμελητήρια


Engineer

Recommended Posts

Παραθέτω την εικόνα από τις εισφορές της ντροπής που έχουν το θράσος να απαιτούν χρήματα ως ανταπόδοση για ποιο πράγμα? 

 

 

 

post-3447-0-73130100-1418752021_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Στις οφειλές μου στο MyTEE, βλέπω και εγώ χώρια της συνδρομής μέλους και ένα 50αρικο συνδρομή για εργολ.μελετητ. πτυχίο.

Και αν σωστά όπως ειπώθηκε τα φυσικά πρόσωπα πληρώνουν μια φορά αφού δεν είναι εταιρείες, γιατί στο προφίλ καθενός έχουν χρεώσει έξτρα το 50άρικο, ενώ μέχρι πέρυσι δεν υπήρχε? Για να το πληρώσουμε...εκ παραδρομής?

Κάτι βρωμάει πάλι εδώ με τα λαμόγια που έχουμε μπλέξει.

 

Kαι μενα τα ιδια.

Και μαλιστα μονο απο το 2015.

Αν διανοηθουν να "διπλασιασουν" την συνδρομη θα τους παρει και θα τους σηκωσει.

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω, ο λόγος που υπάρχει συνδρομή για εργοληπτικό είναι γιατί το δηλώσατε κάποτε στο ΤΕΕ, στελεχώνετε εταιρεία, ή έχετε δικό σας ΜΕΕΠ? Δεν βλέπω κάτι τέτοιο στο δικό μου και έχω στελεχώσει με ΜΕΚ..

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ΜΕΛ.

Δεν το εχω δηλωσει ποτε στο ΤΕΕ.

Δεν εμπλεκεται το ΤΕΕ, με το ΥΠEΧΩΔΕ (πρωην ΥΠΕΧΩΔΕ). εχουμε να κανουμε.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Ναι υποτίθεται η δ15 έχει δικαιοδοσία...Το ΤΕΕ που μπλέκεται σε αυτό και το έχει στις συνδρομές του?

Link to comment
Share on other sites

Τι να σημαίνει? Οποιος κάνει αίτηση διαγραφής διαγράφεται πλέον....Δεν κατάλαβα τι θέλεις να πεις

μπορεί να γινεται αλλα είναι παράτυπη, αργή και προυποθετει πράγματα... π.χ ότι έχεις κλείσει τα βιβλία σου κτλ

Link to comment
Share on other sites

3 χρόνια έχω μελετητικό πτυχίο (χωρίς κάποια δουλειά φυσικά :mrgreen: ) και δεν μου έχει έρθει ποτέ να πληρώσω συνδρομή.

 

Από σήμερα έχουν ξεχωριστά να πληρώσεις τη  "Συνδρομή μέλους" και τη "Συνδρ. εργολ.-μελετ" (την οποία πληρώνουν μόνο μελετητικές εταιρίες σύμφωνα με το ΤΕΕ)

Link to comment
Share on other sites

Ή καποιο λαθος του ΤΕΕ ειναι, ή απλα ειπαν να βγαλλουν τα σπασμενα.

Πρεπει να το ξεκαθαρισουμε το θεμα.

Διοτι αν του χρονου παλι ζοριστει παραπανω το ΤΕΕ, μπορει να βαλλει ετησιες συνδρομες 200-300-500Ε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.