Μετάβαση στο περιεχόμενο

Νέα ρύθμιση οφειλών


MOUGGOLIAS

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται να το διαβάσεις κάπου συνάδελφε, αυτό απαιτεί στοιχειώδη λογική και θέλω να πιστεύω ότι έστω αυτή υπάρχει ακόμα...

Από τη στιγμή που οι τράπεζες είναι κλειστές και να θέλεις δεν μπορείς να πληρώσεις, δε φταις εσύ...

Και μην αγχώνεστε για το διακανονισμό είπαμε η παράταση πάει μέχρι 31-07-2015... Αν φυσικά όλα κυλίσουν εντός € διαφορετικά θα δούμε...

Ψυχραιμία...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το ΤΣΜΕΔΕ μου στέλνει συνεχώς mail για τον διακανονισμό με ένα link αλλά πηγαίνοντας στο site  μου βγάζει συνεχως "Δεν έχετε διακαιώματα πρόσβασης σε αυτή τη σελίδα του portal", ουτε μου βγαζει στο μενού των ηλεκτρονικών υπηρεσιών την επιλογή περι ρυθμισης οφειλών.....

Link to comment
Share on other sites

@mixyak790 Ναι, μέχρι 31/7/15 για ρύθμιση ασφαλιστικών εισφορών. Δες άρθρο 70 http://www.hellenicparliament.gr/UserFiles/bcc26661-143b-4f2d-8916-0e0e66ba4c50/m-amea-pap.pdf

Προσοχή: για ρύθμιση φορολογικών οφειλών, η προθεσμία είναι νωρίτερα, 15/7/15.

 

@georgegaleos Τι θέλει να πει ο ποιητής στο Α.;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Εχω διακανονισμό από το 2013 μέχρι σήμερα δεν είχα χάσει καμία δόση. Στις 30/6/2015 δεν πλήρωσα τη δόση, στο site λέει ότι δόθηκε παράταση, ωστόσο πάω να βγάλω ασφαλιστική ενημερότητα και ΔΕΝ μου βγάζει :( λέει απλήρωτες δόσεις.... Τα νεύρα μου.....

Τι κάνω τώρα? αν θα βάλω τα λεφτά στο λογαριασμό θα τα πάρει αυτόματα η πρέπει να πάω να πληρώσω τσμεδε? Ηταν με πάγια εντολή στην Εθνική..

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα βρει αδειο ατμ τις 30 του μηνα και κατεθεσα την δοση. απο οτι εχω διαβασει εχεις δικαιωμα να χασεις μια δοση... μην τρελαινεσαι. Βαλε χρηματα για 2 δοσεις στη τραπεζα. ή καλυτερα περνα μια βολτα απο το τσμεδε να δεις τι γινεται.

Διαβασες πιο πανω τι γραφουν οι συναδελφοι?

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειχα βρει αδειο ατμ τις 30 του μηνα και κατεθεσα την δοση. απο οτι εχω διαβασει εχεις δικαιωμα να χασεις μια δοση... μην τρελαινεσαι. Βαλε χρηματα για 2 δοσεις στη τραπεζα. ή καλυτερα περνα μια βολτα απο το τσμεδε να δεις τι γινεται.

Διαβασες πιο πανω τι γραφουν οι συναδελφοι?

καλημέρα

Το πρόβλημα δεν είναι ο διακανονισμός αλλά η ασφαλιστική ενημερότητα.

Το σύστημα τους ηλεκτρονικά δεν βγάζει ενημερότητα και από το τσμεδε δίνουν μέχρι τις 13... στις 10 κλείνει το τσμεδε, οπότε 10-15 είναι κενό...

Ο λογαριασμός τώρα έχει τα χρήματα αλλά δεν ξέρω αν θα τα τραβήξει το τσμεδε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.