Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

Φιλε ζορζ, ξερεις ποσο σε εκτιμω ως συνάδελφο, ωστοσο οταν δεν μιλας για το επαγγελμα αλλα για τις ποιητικες σου ανησυχιες μου προκαλεις ζαλαδα, σκοτοδινη και αερια.

 

Σου ευχομαι καλη τυχη, κ ως επιστατης πλεον του μελλοντικου απολυταρχικου καθεστωτος σου ευχομαι να καθεσαι με τη λυρα σου επανω στη ραχουλα ωσαν τον κακοφωνιξ και να απαγγελεις τα ποιηματα σου σε εμας τους κακομοιρηδες που θα σπάμε πετρες ολημερις προκειμένου να φαμε το μεσημερι στο κρατικο συσσιτιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Βρε Γιώργο εδω ο κοσμος καίγεται και εσυ μου λες για πλοτερ. Οκ κανεις πλακα το καταλαβαίνω. Έλα λοιπόν στην αθηνα να σε παω σε ενα μαγαζί με εκατοντάδες πλοτερ. Πάντως νόμιζα οτι στην καρυστο εχετε τα παντα.. Απο Ολλανδία και εσυ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ζορζ, ξερεις ποσο σε εκτιμω ως συνάδελφο, ωστοσο οταν δεν μιλας για το επαγγελμα αλλα για τις ποιητικες σου ανησυχιες μου προκαλεις ζαλαδα, σκοτοδινη και αερια.

 

Σου ευχομαι καλη τυχη, κ ως επιστατης πλεον του μελλοντικου απολυταρχικου καθεστωτος σου ευχομαι να καθεσαι με τη λυρα σου επανω στη ραχουλα ωσαν τον κακοφωνιξ και να απαγγελεις τα ποιηματα σου σε εμας τους κακομοιρηδες που θα σπάμε πετρες ολημερις προκειμένου να φαμε το μεσημερι στο κρατικο συσσιτιο.

εγώ θα είμαι μαζί σου να σπάω πέτρες να είσαι σίγουρος για αυτό Το εχω κάνει σαν δόκιμος στο στρατό Ήμουν ο μοναδικό δόκιμος που έβγαζε τόσο έργο , γιατί ήμουν μαζί με τους φαντάρους και δεν επέβλεπα μόνο Και όταν έγινα Ανθ/γός πάλι με την τσάπα ήμουν σε έργα που επέβλεπα ή όταν φτιάχναμε μπετά για βαθράκια Ακόμα και τώρα πολλές φορές όταν έχω χρόνο συμμετέχω ενεργά στα τεχνικά μου έργα και δεν επιβλέπω μόνο    Ίσως κάποιοι με θυμηθούν από το μακρινό 1991 -1992 

 

 

η κεφαλή μου τελειωσε δεν υπάρχουν ετοιμοπαράδοτες και οι Ολλανδοί  τα θέλουν όλα μπροστά και θα την στείλουν μετά από 45 ημέρες Δεν πειράζει αρκεί να αλλάξουν πολιτικά τα πράγματα στην Ελλάδα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Το εχω κάνει σαν δόκιμος στο στρατό Ήμουν ο μοναδικό δόκιμος που έβγαζε τόσο έργο

 

 

Ημουνα σιγουρος...

Εμαθες την τεχνη παντος.

Link to comment
Share on other sites

@ζορΖ

 

ξεκινα να σχεδιαζεις στο χέρι, κοπηκαν τα εμβασματα. Η αρση στα κοντρολς θα παρει καμια πενταετια. Η κυπρος τα εκοψε πριν κανα διμηνο, αλλα αυτοι δεν ειναι δημοκρατες, ειναι ταπεινοι γιεςμεν, οποτε η τιμωρια τους ηταν μονο 26 μηνες.

 

Κ αν δεν θες να εισαι επιστατης, τοτε ανετα μπαινει επόπτης τομεα ο κολλητος μου ο ντιπαπ, που θα μας μαθει να τραγουδάμε κ ωραία τραγουδακια.

 

οι παραβατες θα εκτελουνται

Link to comment
Share on other sites

Ο καραγκιόζης ο Συριζα αντι να εκμεταλλευτει το πεντάμηνο που είναι εξουσία ώστε να δημιουργήσει ένα διαπραγματευτικό πλεονεκτημα για τη χώρα , την έφερε στο μη παρέκει. Το δημοψήφισμα είναι σαν να ρωτάς μανιώδη καπνιστή πού θέλει να πάθει καρκίνο, στον δεξί ή στον αεριστερό πνεύμονα, έχει νόημα μια τέτοια ενέργεια τώρα πια?

Link to comment
Share on other sites

ρε μπαγάσα Ζαβί μου έλειψες τόσο καιρό Ηδη αυτό κάνω με τα σχέδια όχι ακριβώς με το χέρι αλλά σε κομμάτια σε Α3 μετά συρραφή και φωτοτυπία σε αμμωνία (Ευτυχώς που δεν το πέταξα  ) Παλαιά μου τέχνη κόσκινο μόνο που παλαιά το έκανα με πενάκια Ετσι φίλε μου δεν θα χαθούμε.... Αλλά μέγιστε προφήτη έχω κάνει και εγώ από χτές μια προφητεία (σαν νεος στην ιδιότητα  του προφήτη με το όνομα Μιχαηλίσιος ο βιοπαλαιστής)  ότι δεν θα πάμε σε δημοψήφισμα το γράφω πιο κάτω για την συναδελφική σου γνώμη σαν μέγιστου προφήτης πλέον 

 

"Αυτό ακριβώς θα γίνει αύριο ή μέχρι την τετάρτη αφού έχουμε πτώση των αγορών , θα μας καλέσουν να συνεχίσουμε τις διαπραγματεύσεις με γέλια και χαριτολογόντας και πάλι μπροστά στις κάμερες Θα δεχτούμε ένα μνημόνιο light και αυτοί ή μια διαγραφή του χρέους η επέκταση του με μικρότερα πρωτογενή πλεονάσματα και ένα ποσό στην ανάπτυξη Ετσι και αυτοί και εμείς θα έχουμε την δυνατότητα χωρίς πολιτικές συνέπειες να περάσουν από τα κοινοβούλια που πριν λίγες μέρες δεν γινόταν και θα ζήσουμε εμείς χάλια και αυτοί καλύτερα

Το δημοψήφισμα τότε θα γίνει μόνο αν ακόμα νιώθει ο Τσίπρας πως η αριστερή πλατφόρμα έχει αντιρρήσεις για την ψήφιση στην Βουλή του μνημονίου

Προφητεία του Μιχαηλίσιου του βιοπαλαιστή"

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.