Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

 

.......

Την τετάρτη 31/06 τα ΑΤΜ δεν θα δίνουν χρήματα καθόλου. ....

Σωστόοος

Μόνο που ο μήνας τελειώνει στις 30

Αν είναι και οι άλλες σου προβλέψεις τόσο έγκυρες, μάλλον σε κόβω για προβοκάτορα υπέρ του ΟΧΙ

 

Αλλά

Στο λαβύρινθο(?) του ΝΑΙ-ΟΧΙ, χάνουμε την ουσία του θέματος. Που είναι η βιωσιμότητα του χρέους. Και στο οποίο θα έπρεπε (σύμφωνα με δέσμευσή τους από το 2012) να έχουν ήδη βρει λύση οι "θεσμοί". Και που (περιέργως?) κανείς από τους ανησυ-χούντες δεν αναφέρει. Διότι άλλο είναι μια διαρκής αφαίμαξη χωρίς ελπίδα βελτίωσης (όπως συμβαίνει τώρα), κι άλλο μια περίοδος θυσιών με βάσιμη προοπτική ανάκαμψης.

 

όσο για το τζορτζ που απορεί με την περίπτωση χωμενίδη, θα του θυμίσω πως το "μακρινό" 1996 τα ιδιωτικά κανάλια στην προσπάθειά τους να διαμορφώσουν την κοινή γνώμη υπέρ της εκλογής του "κινέζου", χρησιμοποιούσαν ακόμη πιο "σοβαρούς" πνευματικούς ανθρώπους, τα επιχειρήματα των οποίων ήταν από απλοϊκά έως γελοία. Αλλά ξέρουν πού ποντάρουν. Στον ανεπίδεκτο παιδείας, μέσο υπήκοο.

 

 

Πρόβλεψη δική μου είναι ότι μόλις έρθει και η επόμενη πρόταση - "παραχώρηση", το δημοψήφισμα θα ακυρωθεί και θα πούμε όλοι "δοξάστε τους"

 

(αλληλούια)

Κι έτσι, θα φαίνονται όλοι κερδισμένοι...

(δόξα σοι ο κύριος...)

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Το κούρεμα του χρέους όμως θα "ακουστεί" ωραίο στους Έλληνες και θα πανηγυρίσουμε την συμφωνία που θα γίνει.

 

Οπότε ετοιμαζόμαστε για το νέο διάγγελμα υπέρ του ΝΑΙ το βράδυ του Σαββάτου από τον Πρωθυπουργό.

Edited by zio7
Link to comment
Share on other sites

Οχι αλλά δυστυχώς είσαι κι' εσύ (όπως κι' εγώ.....) από τους "άλλους"........

 

 

Πες τα βρε φιλε.

Ο αλλος στο fb μου εγραφε οτι θελω την Ευρωπη για να τρωω τις επιδοτησεις.......

Τι να πω ρε π@στη μου....?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το γυρίσαμε στις προβλέψεις (και τις προφητείες), δεν ανοίγουμε κι ένα betάδικο μπας και ξελασπώσουμε?

 

Αλήθεια

έχετε σκεφτεί την εκδοχή, όλη αυτή η ιστορία να είναι μια καλοστημένη παράσταση με καλούς, κακούς, άσχημους και σκηνικό μονομαχίας?

Edited by tetris
Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είχαν λεφτά για τις συντάξεις και το ΔΝΤ και σοφίστηκαν τελευταία στιγμή αυτό το "πυροτέχνημα" με το δημοψήφισμα για να τη βγάλουν όσο γίνεται πιο καθαρή????

Λες?????

Μια ακόμη εφαρμογή της game theory????

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.