Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

Περιμένω μετά απο τη συμφωνία και το πανηγυρικό ΝΑΙ του ΣΥΡΙΖΑ και των ΑΝΕΛ τι θα λέει ο Σαμαράς? Θα πανηγυρίσει και αυτός με την επιτυχία του ΣΥΡΙΖΑ και θα προτρέπει τους δικούς του να ψηφίσουν ΝΑΙ? Αυτός θα είναι και ο μοναδικός λόγος για να μην πάρουν πίσω το δημοψήφισμα μετά τη συμφωνία... Να δούν τις αντιδράσεις του Σαμαρά, του Βενιζέλου, του Θεοδωράκη κλπ...

Edited by zio7
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

...Ειλικρινά δεν πιστεύω ότι υπάρχει επαγγελματικός - συνδικαλιστικός κλάδος στον οποίο να μην έχουν τάξει λαγούς με πετραχήλια...

 

Σε εμάς τους ΕΕ δεν έταξαν τίποτα και μας το χαρίζουν αφειδώς...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τα πρώτα σημάδια εκτροπής άρχισαν να εμφανίζονται. Πριν λίγο από το site της Ναυτεμπορικής όπου η πρόταση για κατάλυση της δημοκρατικά εκλεγμένης κυβέρνησης βρίσκει ένθερμους υποστηρικτές. Ελλάδα 2015

 

Untitled.png

Link to comment
Share on other sites

Αφου την Κυριακή φεύγει απο μόνος του... Το ειπε άλλωστε. Σύμφωνα με γκάλοπ μεχρι χτες το ΝΑΙ ηταν πολυ παραπάνω απο το ΟΧΙ. Game over

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Project, αν κατάλαβα καλά είναι σχόλιο αναγνώστη? Όπου ο αναγνώστης καλεί να ρίξουν την κυβέρνηση για να μην πάμε στην εποχή της μπομπότας.

 

Καταδικαστέος, αλλά και οι βουλευτές του ΣΥΡΙΖΑ των 8.000 μνημονιακών Ευρώ το μήνα κάτι ραντεβού στα γουναράδικα δεν έδιναν. Καταδικαστέοι, ε??

 

 

Η κυβέρνηση του 36% επί 50% ψηφισάντων (δηλαδή μειοψηφία του 20% επί του συνολικού πληθυσμού) είναι πιο δημοκρατική από τον ανώνυμο ανγνώστη?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι; Αυτοί που λένε ναι, σε τι λένε ναι;

Στο φόβο 

 

συνάδελφε project breeze (#158)

αυτά είναι για όσους διαβάζουν

όσοι αρέσκονται στις κρωξίματα των όρνεων, θα τα απαξιώσουν

Edited by tetris
Link to comment
Share on other sites

 

Η κυβέρνηση του 36% επί 50% ψηφισάντων (δηλαδή μειοψηφία του 20% επί του συνολικού πληθυσμού) είναι πιο δημοκρατική από τον ανώνυμο ανγνώστη?

 

Εξελέγη δημοκρατικά και δεν νομίζω να φταίει ο Τσίπρας που ο νεοέλληνας (το λέω ειρωνικά με την έννοια που το χρησιμοποίησε ο Τζίμης Πανούσης), επιλέγει να απέχει ώστε να μπορεί εκ των υστέρων να το παίζει κριτής των πάντων και να πηγαίνει όπου φυσάει ο άνεμος. Ας αναλάβει ο καθένας τις ευθύνες του λοιπόν επιτέλους, οι Έλληνες υπήρξαν επί μακρόν ο πλέον ανεύθύνος ή ευθυνόφοβος λαός, κρυμμένος πίσω από τις πλάτες βουλευτών και τοπικών αρχόντων τους οποίους λιβάνιζε μέχρι να του χαλάσουν το χατήρι ή μέχρι να αρνηθούν να του σβήσουν την κλήση της τροχαίας. Δεν ευθύνεται ο Τσίπρας για την αποχή στις εκλογές, ευθύνεται ο ωχαδερφισμός - σταρχιδισμός του νεοέλληνα

Link to comment
Share on other sites

Project συμφωνώ και συμπληρώνω και την κουτοπονηριά. Αλλά δεν σημαίνει ότι θα δώσω λευκή επιταγή στον κάθε Κυβερνήτη επειδή ο νεοέλληνας είναι ανεπαρκής.

 

Τέλος πάντων, αγαπάω Τζίμη Πανούση γιατί είναι πραγματικός δημοκράτης και δεν χαρίζεται σε κανέναν.

Edited by Dio_the_Theo
Link to comment
Share on other sites

Αν γίνει το δημοψήφισμα ότι να πούνε τα κανάλια , ότι γράψουμε εδώ . αντίθετα με τις εθνικές εκλογές πριν κάμποσα χρόνια που είχα τότε γράψει ότι ήταν μια μάχη ανάμεσα σε διορισμένους και αδιόριστους τώρα είναι μια μάχη ανάμεσα σε πεινασμένους - κρυωμένους και σε αυτούς που δεν πεινούν ακόμη Επομένως να δούμε ποιοι είναι περισσότεροι Εγώ είμαι στους πεινασμένους οριακά αλλά είναι σίγουρο ότι θα γίνω σύντομα παρά το ότι δουλεύω σαν φούστης 

 

Αλλά αν κερδίσουν οι μη πεινασμένοι την επόμενη φορά δεν θα έχουμε δημοψήφισμα αλλά το ο σώζων το εαυτό του σωθεί το και δεν θα είναι λόγο  διχόνοιας , αλλά λόγο επιβίωσης   

 

Για να μην γίνει αυτό θα πρέπει να αρχίσουν οι δουλειές Αν δεν δουλέψει ο κόσμος προκοπή δεν θα δούμε  και η πείνα δεν θα σταματήσει Δουλειά Πως θα γίνει αυτό Δεν ξέρω ...... Εγώ είχα προτείνει μακροπρόσθεσμα αλλαγή  της πρωτεύουσας σε μια νεα πόλη που θα αρχίσουμε να κτίζουμε Προς το παρόν χρειάζονται χρήματα να πάνε σε μικρές δουλειές παραγωγικού χαρακτήρα Ότι ιδέα έχει ο καθένας είτε σε τουρισμό είτε σε πρωτογενή τομέα είτε σε τεχνολογία software κλπ Δεν είμαι όμως ο ειδικός να βρω τρόπο κάποιες ταπεινές απόψεις έγραψα  Εδώ δεν μπορώ να ψήσω δικούς μου ανθρώπους να μαζέψουμε λεφτά ότι έχουμε να κάνουμε κάτι παραγωγικό αντί να τα ρίχνουμε συνεχώς σε ένα βαρέλι με τρύπες 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.