Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

ανω #26

 

τις καλησπερες μου

 

http://www.michanikos.gr/topic/43580-Τι-θα-ψηφίσετε-στο-δημοψήφισμα-της-6-Ιουλίου-2015/?p=792028

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Βρε Γιώργο εσυ μου λες οτι τοσο καιρό πολύς κοσμος πεινάει... Συμφωνώ οκ αν και δεν ειναι οι περισσότεροι. Τι θα έλεγες μετα απο μια έξοδο αν αυτοι που πεινάνε γίνουν όλοι το ίδιο. Θα γίνουμε κανίβαλοι; Ασε το πριν και το τωρα... Το θα γινει πες μου αν τα πράγματα χειροτερεύουν. Σου βάζω το απλό να δίνουν οι τράπεζες 40€ για 5 μήνες πες μου τι θα γινει...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, συγνώμη κιόλας,

 

Μήπως έχει κάποιος την καλοσύνη να ανεβάσει ένα λινκ με το επίσημο κείμενο/κείμενα (αυτό που φαντάζομαι οτι πρωτοκολλήθηκε στη βουλή) ? Μου κάνει εντύπωση το γεγονός ότι , ενώ γνωρίζω πόσο έχουμε καεί όλοι από ανεπίσημες απαντήσεις, κανείς δεν το/τα αναζητα. Εσείς ξέρετε ποιό είναι το κείμενο?

μπορείς να το κατεβάσεις από εδώ

 

http://www.michanikos.gr/topic/41866-%CE%A4%CE%B1-%CF%80%CF%81%CE%B9%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%84%CE%B1-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CE%BF%CE%B9-%CE%BA%CF%89%CE%BB%CE%BF%CF%84%CE%BF%CF%8D%CE%BC%CF%80%CE%B5%CF%82-%CF%84%CE%B1-%CF%88%CE%B5%CF%8D%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%84%CE%B1/page-116?do=findComment&comment=791766

 

αυτό λέει ο Γιούνκερ ότι είναι το τελικό

η κυβέρνηση λέει ότι στο "τελεσίγραφο" τα ξενοδοχεία είναι στο 23%, άλλη διαφορά δεν άκουσα

Link to comment
Share on other sites

http://www.ypes.gr/UserFiles/f0ff9297-f516-40ff-a70e-eca84e2ec9b9/F092-22-4277.pdf

 

για να μην πάμε αδιάβαστοι σαν τον Χρυσοχοίδη 

 

Αν Ικαρε γίνει αυτό με τα 40 ευρώ που  δεν θα γίνει , δεν θα υπάρχει λόγος να κλέψει ο ένας το άλλον (τι να του πάρει ? )  , αλλά να συνεργαστούν και να δουλέψουν τόσο απλά 

 

Οταν δεν υπάρχουν ψαλίδες στην διαβίωση σε μια κοινωνία δεν υπάρχει εγκληματικότητα είτε ευημερούν όλοι είτε δεν ευημερούν όλοι Στο χωριό της μάνα μου όσο υπήρχε φτώχεια δεν έγινε κανένα έγκλημα αλλά και σε περιοχές που όλοι ευημερούν πάλι δεν έχει γίνει έγκλημα 

 

Πιο εφικτό βλέπω μια ισορροπία προς τα κάτω κάποιων που είναι πολύ ψηλά Το ποιοι είναι πιο πολλοί οι έχοντες ή μη έχοντες θα το δούμε την Κυριακή κατά την γνώμη μου

 

 

Ικαρε και συγνώμη για την ερώτηση έχεις χάσει φίλο για πάντα λόγο της οικονομικής κρίσης ?  

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ψηφίσω ΝΑΙ για να περάσουμε με ηρεμία στην Δραχμή. 

Xαχαχαχαχαχα. Ρεαλιστής.  :D  :D  :D

Αν ήταν στις ειδήσεις θα γινόταν δημοφιλές με +100

Edited by Konstantinos IB
Link to comment
Share on other sites

το ΤΕΕ  ειναι υπερ του ΝΑΙ???..

 

Ετσι ισχυρισθηκαν στον ΣΚΑΙ

 

και οτι εγινε "εισβολη" στην συνεδριαση του ΔΣ

 

λεπτομερειες...αργοτερα..

Link to comment
Share on other sites

http://www.ypes.gr/UserFiles/f0ff9297-f516-40ff-a70e-eca84e2ec9b9/F092-22-4277.pdf

 

για να μην πάμε αδιάβαστοι σαν τον Χρυσοχοίδη

 

Αν Ικαρε γίνει αυτό με τα 40 ευρώ που δεν θα γίνει , δεν θα υπάρχει λόγος να κλέψει ο ένας το άλλον (τι να του πάρει ? ) , αλλά να συνεργαστούν και να δουλέψουν τόσο απλά

 

Οταν δεν υπάρχουν ψαλίδες στην διαβίωση σε μια κοινωνία δεν υπάρχει εγκληματικότητα Πιο εφικτό βλέπω μια ισορροπία προς τα κάτω κάποιων που είναι πολύ ψηλά Το ποιοι είναι πιο πολλοί οι έχοντες ή μη έχοντες θα το δούμε την Κυριακή κατά την γνώμη μου

Και τι θα τρώνε αυτοι και τα παιδια τους γκαζόν;; Και να δουλέψουν πάνω σε τι;; Σε ποιον θα πουλήσουν αφου δεν θα εχει να αγοράσει;;; Γιώργο μου φαίνεται αρχισες τα τσιπουράκια και δεν με κάλεσες :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου τέλειωσε το τσίπουρο

ευτυχώς έχω μια ρακή homemade

..

πάντως επειδή έχω άμεση θέα σε ΑΤΜ χαζεύω τις ουρές

εν τω μεταξύ είναι που είναι στην τσίτα, για την "αναμονή" παίρνουν και καφέδες από το διπλανό coffeeshop -χρυσές δουλειές-

τσατάλια σου λέω

Edited by imhotep
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.