Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;


ΙΑΣΟΝΑΣ

Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;  

485 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Τι θα ψηφίσετε στο δημοψήφισμα της 5 Ιουλίου 2015;

    • ΝΑΙ
      215
    • ΟΧΙ
      270


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Να κάνω μια ερώτηση (& ένα νέο poll, αν το επιτρέψουν οι Διαχειριστές):

Αν τα ερωτήματα ήταν δύο:

ΝΑΙ ή ΟΧΙ στο Ευρώ,

ΝΑΙ ή ΟΧΙ στα προτεινόμενα από τους Θεσμούς/Τρόικα μέτρα,

ποιο πιστεύετε ότι θα ήταν το αποτέλεσμα;

Προσωπική μου γνώμη είναι ότι σίγουρα θα ήταν πιο ενωτικό από αυτό που ζούμε εδώ & μια βδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

αν βγει το ναι, υπογράφεται η συμφωνία και συνεχίζουμε το γνωστό δρόμο.

αν βγει το όχι, δεν υπογράφεται η συμφωνία και απλά δε παίρνουμε τα λεφτά.

 

ποιό το πρόβλημα για την υπόλοιπη ευρώπη?

ίσα ίσα που δε τους ζητάμε και λεφτά.

γιατί όμως το ανάγουν σε ζήτημα παραμονής στο ευρώ?

 

κάτι δε πάει καλά σ' αυτή την ιστορία.

μήπως είναι απλά μια πρόφαση για κυρώσεις?

Link to comment
Share on other sites

όλες οι εταιρείες στοιχημάτων πάντως εξακολουθούν να δίνουν σημαντικό προβάδισμα στο ΝΑΙ:

 

http://www.oddschecker.com/politics/european-politics/greece-bailout-referendum-result

Link to comment
Share on other sites

έχουν επιδοθεί τα περισσότερα ΜΜΕ σε μια χυδαία επίθεση υπέρ της μια επιλογής και παράλληλα εύχονται να μην υπάρχει διχασμός στο λαό Τι δεν καταλαβαίνεις ? Πάντως ας πάμε και του ΝΑΙ και του ΟΧΙ ,χέρι - χέρι στις κάλπες να επιλέξουμε αυτό που ο καθένας θέλει Έτσι και αλλιώς την Δευτέρα οι περισσότεροι πάλι μαζί θα είμαστε απέναντι στην λαίλαπα

 

Υσ εγώ και ΝΑΙ να ήθελα να ψηφίσω , με τόσο πολλούς στα κανάλια να ωρύονται  λόγο ιδιοσυγκρασίας δεν θα το επιλέξω Πάντοτε από μικρός όταν μου λέγανε με τρόπο εξωφρενικό ,  χυδαίο ή βίαιο να κάνω κάτι , έκανα το ακριβώς αντίθετο , κάπως έτσι έγινα και κομμουνιστής στις πολιτικές μου απόψεις  και λόγο αυτού αυτήν την φορά δεν θα ακολουθήσω την επιλογή του ΚΚΕ αν και συμφωνώ απόλυτα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

@georgios_m

Και τι γίνεται άμα δεν πάρουμε τα λεφτά; Πώς θα ανοίξουν οι τράπεζες; Δεν θα ζητήσει πίσω η ΕΚΤ τα 120 δις που έχει δώσει στις τράπεζες; Δεν θα γίνει κούρεμα καταθέσεων; Δεν θα πρέπει να τυπώσουμε χρήμα; Για να το κάνουμε, δεν θα πρέπει να βγούμε από την ευρωζώνη; Για να βγούμε από την ευρωζώνη, δεν θα πρέπει να βγούμε από την Ευρωπαϊκή Ένωση;

Edited by GabeR
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.