Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση καταβολής των ασφαλιστικών εισφορών Β΄εξαμήνου 2015 του ΤΣΜΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

Αυτο το κανουν ολες οι τραπεζες..

 

Εχω απο citibank εδω και 10 χρονια,

Με 2% επιστροφη, χωρις συνδρομη.

 

Κατι αντιστοιχο και η ΕΤΕ, χωρις συνδρομη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η Citibank από όσο γνωρίζω έχει αποχωρήσει από την λιανική τραπεζική στην Ελλάδα.

Για την Alphabank μόλις σήμερα μου ανέλυε υπάλληλος πως η πιστωτική Alpha Bonus συμφέρει παρόλη ότι έχει μια μικρή ετήσια συνδρομή.

 

Δεν ισχυρίζομαι βέβαια ότι έχω ελέγξει όλα τα προϊοντα και τις υπηρεσίες όλων των τραπεζών και ότι όλα είναι υποδεέστερα της Αττικής!

Απλά μεταφέρω την δική μου προσωπική εμπειρία από τις συναλλαγές που είχα με την συγκεκριμένη τράπεζα. Φυσικά και υπάρχουν παρατράγουδα και πολλά σημεία που χρειάζονται βελτίωση αλλά απαξιωτικά ποτέ δεν με αντιμετώπισαν όπως περιέγραψαν κάποιοι συνάδελφοι παραπάνω. Αντίθετα έχει τύχει π.χ. σε ΕΤΕ και Πειραιώς να βρω αρνητική αντιμετώπιση και υφάκι από υπαλλήλους (ανεξάρτητα των λογικών επιχειρημάτων που προσπάθησα να παρατάξω). Ίσως οι απαιτήσεις μου να ήταν περίεργες ή απλά να ήμουν εγώ άτυχος ...

Link to comment
Share on other sites

Οι συνδρομητες της citibank περασαν στην alpha.

Παλι δεν εχω συνδρομη στην καρτα μου.

 

Η ενσταση μου ηταν στη φραση σου "προσφερει υπηρεσιες που αλλες τραπεζες ζητανε τα μαλλια της κεφαλης τους"...

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώσεις μόνο την ελάχιστη καταβολή στην πιστωτική της τράπεζας Αττικής, το υπόλοιπο τοκίζεται με λιγότερο από 10% και όχι με 19-20% μου τοκίζεται στις άλλες τράπεζες.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

η citibank εκλεισε και ενσωματωθηκε στην ΑλΦΑ?

 

 

Ναι.

 

 

Αν πληρώσεις μόνο την ελάχιστη καταβολή στην πιστωτική της τράπεζας Αττικής, το υπόλοιπο τοκίζεται με λιγότερο από 10% και όχι με 19-20% μου τοκίζεται στις άλλες τράπεζες.

 

 

 

Αυτη δεν ειναι η ορθη τακτικη στη χρηση της πιστωτικης καρτας.

Μ' αρεσει που υποστηριζετε μια Τραπεζα, για χαρην της οποοιας χασαμε ως ΤΣΜΕΔΕ ενα τεραστιο κομματι των αποθεματικων μας.

Το λιγοτερο που θα μπορουσατε να ζητατε απο την τραπεζα αυτη, ειναι να κλεισει, να ξεπουληθουν οτι εχει και δεν εχει, με εισροη ρευστου στο Ταμειο μας, και να πανε φυλακη (με δημευση της περιουσιας τους), οσοι συνετέλεσαν στο σκανδαλο αυτο.

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά! Ακούγεται τίποτα για νέα παράταση πέρα της καταληκτικής ημερομηνίας 16-1-2016??? Δύσκολα θα μπορέσω να πληρώσω και ελπίζω να δοθεί παράταση...ελπίζω!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.