Μετάβαση στο περιεχόμενο

Παράταση καταβολής των ασφαλιστικών εισφορών Β΄εξαμήνου 2015 του ΤΣΜΕΔΕ


Engineer

Recommended Posts

Επίσης έμαθα ότι ασφαλιστικές εισφορές από 1/1/2016 θα εξοφλούνται ανά μήνα εμπρόθεσμα μέχρι και ένα τρίμηνο μετά. Δηλαδή οι εισφορές του Ιανουαρίου του 2016 μέχρι τέλος Απριλίου του 2016 κ.ο.κ.

 

Δηλαδή ακόμα δεν έχουμε καταφερει να μαζέψουμε για να πληρώσουμε το Β εξαμηνο του 2015, και θα μας βγαλουν απο τωρα, παραλληλα να τρεχουν, AΥΞΗΜΕΝΑ ειδοποιητηρια για τον Ιανουαριο του 2016, και αργοτερα για τον Φεβρουαριο του 2016 κοκ ???

 

θα αρχισουμε  να κοιταμε στο tsmede εαν εχει εκδοθει ειδοποιητήριο για τον Ιανουάριο?

Edited by Paul_Mix
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 204
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν υπαρχει περιπτωση να ισχύσει κατι τέτοιο. Τουλαχιστον ενα εξαμηνο πίσω θα παει το α16 κτλ κτλ..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το  δημοσιο  εχει  κανει  σταση  πληρωμων  στον  ιδιωτικο  τομεα 

ηδη  πολλα  φαρμακα  για  διαφορες  παθησεις  δεν  υπαρχουν  στα  φαρμακεια  των  

    νοσοκομειων    ,  ηρθε  η  ωρα  να  σταματήσουμε  και  εμεις  να 

πληρωνουμε  το  κρατος  ,  εφόσον  δεν  μας  παρεχει  αναλογικες  υπηρεσίες 

μονο  ετσι  θα  καταλαβουν  την  αξια  του  χρηματος  και  δεν  θα  σπαταλουν  το  δημοσιο  χρημα  

,  αλλιως  κάθε  τοσο  θα   επιβαλουν   αυξησεις . ετσι  καλη  είναι  η  παραταση  και  ακομα  καλυτερα 

να  παει  ακομα  πιο  πισω   μαρτιο  απριλιο  μαιο ............ χαιρετίζουμε  την  ιστορικη  αποφαση

Edited by loser
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πάρει παράταση τελικά (φτού φτού) και δεν πληρωθεί το Β' εξάμηνο μέχρι της 16/1 τότε αυτόματα στις 17 χάνεται η ρύθμιση ή υπάρχει κάποιο περιθώριο?

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό μου είπαν, με τη μία χάνεται....Βασικά μιας και είμαι εκτός έδρας για δουλειά έχω δώσει την κάρτα στον πατέρα μου (με εξουσιοδότηση) για παν ενδεχόμενο...Αν δεν βγει ανακοίνωση μέχρι να κλείσουν οι τράπεζες στις 15, θα πληρώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ικαρε, είσαι σίγουρος ότι με εξουσιοδότηση μπορεί να χρεώσει κάποιος την κάρτα σου στην Αττικής ?

Το έχεις ρωτήσει στην τράπεζα ?

Το λέω γιατί κι εγώ πέρσι που θέλησα να το κάνω δεν δέχθηκαν στην Αττικής αυτή τη διαδιακασία ... μάλιστα ούτε με συμβολαιογραφικό πληρεξούσιο δεν το δεχόντουσαν .... παρά ΜΟΝΟ με παρουσία του κατόχου μπορούσε να γίνει η χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ικαρε, είσαι σίγουρος ότι με εξουσιοδότηση μπορεί να χρεώσει κάποιος την κάρτα σου στην Αττικής ?

Το έχεις ρωτήσει στην τράπεζα ?

Το λέω γιατί κι εγώ πέρσι που θέλησα να το κάνω δεν δέχθηκαν στην Αττικής αυτή τη διαδιακασία ... μάλιστα ούτε με συμβολαιογραφικό πληρεξούσιο δεν το δεχόντουσαν .... παρά ΜΟΝΟ με παρουσία του κατόχου μπορούσε να γίνει η χρέωση.

 

Ναι είμαι σίγουρος 100%. Είχα το εξής θέμα. Μιας και από αρχές του έτους εργάζομαι εκτός Αθηνών σε σημείο που δεν υπάρχει πρόσβαση ούτε σε ψιλικατζίδικο (μένω σε καμπ στη μέση του Σαρωνικού) και θα επιστρέφω μόνο για 1 εβδομάδα το μήνα, έκανα την εξουσιοδότηση στον πατέρα μου προκειμένου να κάνει χρήση της πιστωτικής να μην χάσω τις ημερομηνίες. Είχαμε πάει μαζί στο υποκατάστημα της Ν.Ερυθραίας, και σε η συνεννόηση με τη διεύθυνση θα παραλάβει το πιν και θα πληρώσει με την κάρτα μου λόγω της ιδιαιτερότητας της κατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Ok προς μελλοντική-πιθανή χρήση ... ευχαριστώ...

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.