Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγκατάσταση συστημάτων POS σε μηχανικούς


Recommended Posts

 ...ότι έχουμε ακόμα 4 μήνες ... 

χωρίς τις παρατάσεις που είναι βέβαιες  

εγκύκλιο ακούμε και εγκύκλιο δεν βλέπουμε

θα αναστήσουμε πρώτα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να εχεις ηδη μεριδα. Οποτε αν εχεις μπορει να δημιουργηθει και ο αναλογος επαγγελματικός λογαριασμος που θα συνδεθει με το μηχανημα. Γιατί λογω capital controls δεν μπορει να ανοιχθει νεα.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

"Γιατί λογω capital controls δεν μπορει να ανοιχθει νεα."

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουνα . Αρα τελικά , ασχέτως προσφορών , θα πάμε για Pos στις τράπεζες που έχουμε ήδη κάποιο λογαριασμό.


 

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βρε ... Πηγα σημερα να σηκωσω 20000 για να βγαλω το ΣΚ καο με γειωσαν ...κατι για μεχρι 500€ τη βδομαδα μου έλεγαν ... Φρικαρα !!

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

"Γιατί λογω capital controls δεν μπορει να ανοιχθει νεα."

 

Αυτό ακριβώς σκεφτόμουνα . Αρα τελικά , ασχέτως προσφορών , θα πάμε για Pos στις τράπεζες που έχουμε ήδη κάποιο λογαριασμό.

 

 

στην viva είναι ηλεκτρονικός (δεν έχει iban) και τον κάνεις μέσω του site της.Βέβαια τι ψιλά γράμματα έχει δεν ξέρω αλλά το POS στο συρτάρι θα το έχω έτσι και αλλιώς 

Link to comment
Share on other sites

Αναμονη έκδοσης της εγκυκλιου. Ειπαν για σημερα, αυριο, ...

Σταλθηκε μεσω tapatalk

 

edit: Πληροφοριακά πριν λίγο με πήραν από την ΕΤΕ και δεν κάνει ο λογαριασμός του μηχανικού που έχουμε παρά του ότι είναι επαγγελματικός όπως μου είπαν. Θα χρειαστεί να ανοιχθεί ένας νέος τύπου λογαριασμός όψεως όπου θα συυνδεθεί το μηχανημα.

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το λογικό είναι το ePOS να μην έχει διαφορετική αντιμετώπιση από το τερματικό POS στις εγκυκλίους. Εδώ και χρόνια έχω υπόψη μου καταστήματα που χρησιμοποιούν μόνο ePOS, όπως αυτά του eshop.gr.

 

Απ' ό,τι βλέπω, οι χρεώσεις της Viva είναι 2,4% για την υπηρεσία ePOS και 0% ή 1,8% αν έχεις αγοράσει μηχανάκι από αυτούς. Ας σημειωθεί ότι η Viva έχει άδεια τράπεζας κανονικότατης. Επιπλέον, πιθανόν να τρέχει προσφορά για την απόκτηση του μηχανήματος αυτή την περίοδο. Αν δεν είναι μούφα, δίνουμε 42+ΦΠΑ και καθαρισαμε για συναλλαγές έως 300€.

 

post-96706-0-73586800-1488892351_thumb.png

 

post-96706-0-70944000-1488892543_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.