Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συζητείται η παράταση της προθεσμίας καταβολής ασφαλιστικών εισφορών ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ


GRTOPO

Recommended Posts

Παρανόησες συνάδελφε λόγω... ορθογραφικού λάθους!

 

Το λ με π! :smile:

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 86
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην συνεδρίαση του ΤΣΜΕΔΕ σήμερα υπάρχει άραγε κάποιος να στηρίξει θετικά το αίτημα για παράταση? Ή  το έβαλαν τυπικά επειδή το ζήτησε το ΤΕΕ?!!!

Ξέρω ότι θα πάνε στη συνεδρίαση της διοικούσας του ΤΣΜΕΔΕ οι συνάδελφοι από την Ανοιχτή Συνέλευση Μηχανικών να απαιτήσουν και νέα παράταση. Εγώ αυτή τη φορά δεν θα είμαι μαζί τους εκεί, αλλά ξέρω ότι η παρουσία τους εκεί σημαίνει ότι θα δοθεί παράταση. Μόλις έχω νεώτερα θα ενημερώσω.

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμβαίνει όχι μόνο σήμερα αλλά και τις προηγούμενες φορές είναι απλά ντροπιαστικό για όλους μας. Καταλαβαίνετε ως τι μας αντιμετωπίζουν. Εγώ ντρέπομαι απλά. Είμαι στην πρώτη ασφαλιστική βαθμίδα ακόμη, αλλά με αυτά που βλέπω δεν θα προλάβω να πάω στη δεύτερη. Αφού από δω με διώχνουν θα με φιλοξενήσει κάποιο άλλο μέρος.

 

Πάω τώρα με σκυμμένο κεφάλι να ζητήσω (ξανά) από τον πατέρα μου να μου δώσει συμπλήρωμα για να πληρώσω.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ειναι γνωστό σε όλους το κόλπο πίεσης μεχρι την τελευταία στιγμη να πιάσουν οσο το δυνατόν περισσότερους. Δυστυχώς με πιάσανε και εμένα κορόιδο και πήγα και τα εδωσα. Δεν ξερω την επομενη φορα. Κατι πρεπει να γινει πάντως.. Γιατι έτσι οπως το πανε θα εμφανίζονται οτι μας κανουν και χάρη απο πάνω.. Λομογια του κερατά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω κανένα παράπονο από την τράπεζα μας, την τράπεζα όλων των μηχανικών!!! Έκανα αίτηση για πιστωτική στις  01/02 και η έγκριση βγήκε σήμερα δύο παρά δέκα!!! Μα με πόση ακρίβεια δουλεύουν  :mrgreen: 

Link to comment
Share on other sites

Λαμόγια ρε και αυτοι στο κόλπο ειναι οι τοκογλύφοι της δεκάρας.. Μου έσπασαν τα @@ να τους πληρώσω.. Κανουν και τους ζόρικους.. Θα χαρώ να κλείσει και να μείνουν στην ανεργία οι τεμπέληδες. Τα εχω παρει σημερα αλλα θα τους την φυλάω των συγκεκριμένων

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

η τραπεζα αττικής  γλύτωσε να την εξαγοράσουν άλλοι 

γιατί ΟΛΕΣ  οι κυβερνήσεις θέλουν μια τραπεζα ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ   να  κάνει  τα ρουσφετια και κοινωνικη πολιτικη με τα λεφτά των μετόχων

 

πλήρωσε το ΤΣΜΕΔΕ  και χάσαμε  το 70% ?  του κεφαλαιου μεσα σε 2 μήνες

πλήρωσαν με εντολη της κυβερνησης και ευδαπ και λοιπες δεκο και δημοσιοι οργανισμοι  για την αυξηση μετοχικου κεφαλαιου

 

 

ηδη το θέμα το συζητούν στην ε.ε

ευελπιστω να τους αναγκάσουν να παει στις υπολοιπες τράπεζες...οτι χασαμε χάσαμε  αλλά μην χάσουμε και άλλα από το αποθεματικο του τσμεδε

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι τελικά αποφασίστηκε παράταση για ένα μήνα απ'ότι έμαθα,διασταυρώστε βέβαια κι εσείς...

(για τον τρομερό συγχρονισμό ούτε λόγος...εγώ προσωπικά όπως και πολλοί φαντάζομαι τα πλήρωσα και δεν τζόγαρα)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.