Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αρχιτεκτονικά στο Archicad


Recommended Posts

Και εγώ δεν είμαι σίγουρος , όπως δεν είμαι σίγουρος και για τα fills και τις σκιάσεις σε όψεις κλπ. Για αυτό ρωτάω να μας απαντήσουν οι έμπειροι συνάδελφοι...

Link to comment
Share on other sites

ορίστε και όψη:

30444114.jpg

 

τα χρώματα απαγορεύονται στους αρχιτεκτονικούς διαγωνισμούς. Στην πολεοδομία δεν είχα ποτέ θέμα. Ισα-ίσα που στην ΕΠΑΕ η όψη με χρώμα είναι πλεονέκτημα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τα χρωματα δεν επιτρεπονται. Εαν ομως εκτυπωθουν σε μαυρο-γκρι δεν υπαρχει προβλημα. Ισχυει επομένως και για τις σκιασεις.

Φυσικα κατα λάθος ξεχασς και εγω μερικες φορες τα χρωματα και τα εκτυπωσα εγχρωμα και δεν ειπανε κατι αλλα...λεμε τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καμια ιδέα για τον λόγο που δε μου λειτουργεί η μεταβολή οδηγού στο σύμβολο στάθμης;

 

Επίσης, για κάποιο λόγο η βιβλιοθήκη δε μου κρατάει τους φάκελους που προσθέτω - πρέπει να τους κάνω add κάθε φορά που τρέχω το archicad...

 

Επίσης, θα μπορούσατε να ανεβάσετε ένα παράδειγμα με σκαριφήματα για δημιουργία μη τυπικής σκάλας (με τη διαδικασία raster-polyline); Έστω μορφής "U" με πλατύσκαλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.