Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αρχιτεκτονικά στο Archicad


Recommended Posts

Έπειτα από άπειρες δοκιμές-εγκαταστάσεις και απεγκαταστάσεις κατάλαβα ότι ήταν μια ρύθμιση των windows (Ελληνικό ArchiCAD σε αγγλικά Windows 7 :rolleyes: . Έπρεπε να το έχω καταλάβει.....). Για όποιον αντιμετοπίσει το ίδιο πρόβλημα, πηγαίνετε Start και γράψτε στο search box τη λέξη regional. Στα αποτελέσματα θα λέει Change the date, time or number format. Επιλέξτε το και πηγαίνεται στην καρτέλα admistrative. Εκεί κάντε click στο Change System Locale και επιλέξτε Greek.

Link to comment
Share on other sites

Το 23 Μαΐου που το είδες;;;;

 

Εμένα μου άρεσαν δύο πράγματα: Το Renovation Support και το νέο εργαλείο "Shell" που φαίνεται ποοοοολύ καλό.

Link to comment
Share on other sites

http://www.graphisoft.com/community/press_zone/ac15.html

 

ArchiCAD 15 will be released May 23, 2011

 

Renovation Support το προσεξα και εγω και πιστευω οτι θα αποτελεσει μεγαλη βοηθεια!!

 

το νέο εργαλείο "Shell"

ποιο λες?

Link to comment
Share on other sites

το few weeks after σημαινει τελη iουνιου αρχες ιουλιου

 

παντα τον ειχα τον καλατραβα μεσα μου ηρθε η ωρα τωρα με το shell να το δειξω στον κοσμο:)

 

και το ifc αναμενεται να ειναι σημαντικα βελτιωμενο

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε όλους

 

Εχω μια ερωτηση προς τους πιο εμπειρους κυριως :

Εχω το εξης προβλημα : εχω σε ενα αρχειο το οικοπεδο που το εχω μοντελοποιησει απο το τοπογραφικο, σε ενα αλλο αρχειο εχω το κτηριο ολοκληρωμενο.Κανω συνδεση το κτηριο στο οικοπεδο ετσι ωστε να το τοποθετησω στην επιθυμητη θεση και σταθμη και προσανατολισμο.Ως εδω ολα καλα, ομως πλεον το κτηριο μου ειναι υπο γωνια και επισης η διαγραμμιση των τοιχων ειναι λαθος, πως μπορω να τοποθετησω την κατοψη σε μια πινακιδα κατα ΧΥ και επισης η διαγραμμιση των τοιχων να επανελθει στην προηγουμενη κατασταση.Δοκιμασα την στροφη προσανατολισμου στο παραθυρο(αποψη) αλλα η διαγραμμιση δεν διορθωθηκε

Επισυναπτω τρεις εικονες για να ειναι πιο ευκολα κατανοητο

 

 

Ευχαριστω

post-23098-131887268253_thumb.jpg

post-23098-131887268261_thumb.jpg

post-23098-131887268269_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.