Μετάβαση στο περιεχόμενο

Το ΤΕΕ «ρίχνει» τα ηλεκτρονικά του συστήματα....


ΙΑΣΟΝΑΣ

Recommended Posts

....

 

Σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση «το Τεχνικό Επιμελητήριο Ελλάδας, ........... με απόφαση της Διοικούσας Επιτροπής στις 18/4/2016, αναστέλλει από τη Μεγάλη Δευτέρα 25 Απριλίου 2016 και για ολόκληρη την Μεγάλη Εβδομάδα τη λειτουργία του Ηλε-κτρονικού Συστήματος Υπολογισμού και Διαχείρισης Αμοιβών Μηχανικών,.....

Το γράφει η απόφαση τι και έως πότε.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα έπεσε γενικά η σελίδα του ΤΕΕ και πάνω που θα έπαιρνα αμοιβή για μια βεβαίωση του Ν 4178 από ένα ακίνητο που περνώ κάθε μέρα από εκεί Και ήμουν στο τσακ να την βγάλω και έπεσε το σύστημα Φτού ... και ξανά φτου Αλλά χαριτολογώ γιατί εγώ ποτέ δεν αγανακτώ για κινητοποιήσεις και ας χάνω χρήματα (που δεν θα τα χάσω δηλαδή και αύριο μέρα είναι  ) 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

... εγώ ποτέ δεν αγανακτώ για κινητοποιήσεις ...

Τζορτζ αυτό δεν είναι κινητοποίηση είναι λοκ-άουτ για τους μελετητές σε συνεργασία με την κυβάρνηση

οι εργολάβοι και οι δ.υ. και οι υπάλληλοι εταιριών δεν θίγονται ποσώς

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα μεγαλη εβδομάδα θα ειναι κλειστο μην τρελενεστε.. Σιγά θα πεις στον αλλο την αλλη εβδομάδα θα ειναι έτοιμο.. Πόσο δύσκολο ειναι; Πάσχα έρχεται...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Καλό Πάσχα λεβέντες! Καλή Ανάσταση σύστημα ΤΕΕ....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα των αυθαιρέτων και το site του ΤΕΕ είναι και πάλι online και δουλεύει κανονικά. Μάλλον ήταν μόνο κάποιο πρόβλημε του server και όχι "κατέβασμα διακόπτη". Μόνο το σύστημα των αμοιβών έχει κλείσει από χθες όπως αναφέρει και η ανακοίνωση. Το buildingcert των ΠΕΑ δουλεύει κανονικά.
Οπότε όπως λένε οι συνάδερφοι, έγινε μια τρύπα στον νερό. Οι διαδικασίες του Ν4178 συνεχίζουν και τρέχουν. Οι βεβαιώσεις δίνονται κανονικά κλπ. Μόνο ένα κελί μένει ασυμπλήρωτο για τον άλλο μήνα. Στην πράξη όμως δεν επηρεάζει τίποτα... (εκτός πια και αν έχετε υποβάλλει όλα τα σχέδια, αιτήσεις κλπ και έμεινε μόνο η αμοιβή)

Link to comment
Share on other sites

πράγματι επαναλειτουργεί , ευεργετικό σε εμένα αφού έδωσα την βεβαίωση και πληρώθηκα (ανέλπιστα για σήμερα αφού όπως είπα   ήταν έκτακτο και σε περιοχή που περνώ καθημερινά και δεν χρειαζόταν αυτοψία - αδόμητο  ) Πολύ λίγα πράγματα επηρεάζουν οι αμοιβές και το κλειστό σύστημα Περισσότερο όταν χρειάζεται βεβαίωση σε κτίσμα ρυθμισμένο που χρειάζεται και ο αύξων αριθμός από τις αμοιβές , άντε και όταν εκδίδουμε άδεια δόμησης και θέλουμε κυρίως να πληρώσουμε το ΤΣΜΕΔΕ να ξέρουμε το ακριβές ποσό 

 

Χρειάζονται όμως και οι συμβολικές κινήσεις γιατί από πελάτες μου διαπίστωσα ότι ήταν ενήμεροι για αυτό το θέμα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Πάντως τώρα έπεσε γενικά η σελίδα του ΤΕΕ και πάνω που θα έπαιρνα αμοιβή για μια βεβαίωση του Ν 4178 από ένα ακίνητο που περνώ κάθε μέρα από εκεί Και ήμουν στο τσακ να την βγάλω και έπεσε το σύστημα Φτού ... και ξανά φτου Αλλά χαριτολογώ γιατί εγώ ποτέ δεν αγανακτώ για κινητοποιήσεις και ας χάνω χρήματα (που δεν θα τα χάσω δηλαδή και αύριο μέρα είναι  ) 

 

Εσύ θα μας τρελάνεις γενικά. Για τις βεβαιώσεις δεν χρειάζεται αμοιβή ΤΕΕ. Βάζεις μόνο το ποσόν. 

 

Επί της ουσίας εμένα το σύστημα έχει πέσει στις αμοιβές. Στον 4178 νομίζω δουλεύει.

Edited by nik
Link to comment
Share on other sites

Καλα Γιώργο σου εχω πει θες διακοπές να χαλαρωσεις.. Τη μια λες οτι καλα κανουν δεν τρεχει και τιποτα την αλλη ευτυχώς γιατι ήθελες τα χρήματα.. Περίεργη αριστερή αντίληψη :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.