Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συνδρομή ΤΕΕ


s2117

Recommended Posts

42 λεπτά πριν, Τρελός Επιστήμων said:

...να βλέπω πόσο θα πληρώνω συνδρομή κάθε Δεκέμβρη.

έτσι μπράβο.... 😀

και πέραν της πλακίτσας....

Ασφάλιση του ΤΣΜΕΔΕ έχεις?

(αν και έχω χάσει συνέχειες με τις αλλαγές αλλά έχω την εντύπωση οτί ακόμα είναι αλληλοεξαρτημένη κατάσταση η ασφαλιστική και συνταξιοδοτική κατάσταση με ενεργός στο ΤΕΕ)

 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 87
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

12 hours ago, Τρελός Επιστήμων said:

Οχι οχι, τίποτα από αυτά. Έχω κωδικούς ΤΕΕ αλλά τους χρησιμοποιώ μόνο για να μπαίνω να βλέπω πόσο θα πληρώνω συνδρομή κάθε Δεκέμβρη.

Να τους ζητήσεις και τα γραμμάτια είσπραξης της συνδρομής, όταν πληρώσεις. Καταχωρούνται κανονικά ως έξοδα(*).

(*) έγραψες παραπάνω, ότι εργάζεσαι στον ιδιωτικό τομέα. Απλώς δεν διευκρίνισες εάν είσαι με μπλοκάκι ή με πρόσληψη.

Edit : το έχεις διευκρινίσει. Δικό μου λάθος.

Edited by JohnnyHoliday
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Didonis said:

Ασφάλιση του ΤΣΜΕΔΕ έχεις?

(αν και έχω χάσει συνέχειες με τις αλλαγές αλλά έχω την εντύπωση οτί ακόμα είναι αλληλοεξαρτημένη κατάσταση η ασφαλιστική και συνταξιοδοτική κατάσταση με ενεργός στο ΤΕΕ)

 

Δεν ξέρω αν ασφαλίζομαι στο ΤΣΜΕΔΕ, στον ΕΦΚΑ ή όπου αλλού... Δεν έχω ιδέα. Ο ατομικός λογαριασμός ασφάλισης στο e-ΕΦΚΑ μου δείχνει ότι ααφαλίζομαι με κωδ. ΚΑΔ 0062, κωδ. ειδικ. 000494 και στο τελευταίο φύλλο του ατομικού λογαριασμού ασφάλισης φαίνεται ότι σε αντίθεση με προηγούμενες δουλειές μου που εργαζόμουν ως μηχανικός, πλέον στην τελευταία δουλειά μου με ασφαλίζουν σίγουρα ως μηχανικό. Για αυτό θέλανε μάλλον την άδεια ασκήσεως επαγγέλματος στην πρόσληψη.

Αυτό που έχω απορία είναι αν διαγραφώ από το ΤΕΕ τώρα, εφόσον συνεχίσω να εργάζομαι κανονικά, στη δουλειά μου θα πάει ο λογιστής να μου κολλήσει ένσημα και δε θα τον αφήνει το σύστημα; Παίζει τέτοιο interconnection μεταξύ TAXISNET και ΤΕΕ; 

Screenshot_20231028_163438_Samsung Notes.jpg

Screenshot_20231028_163559_Samsung Notes.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πολλά πολλά η γνώμη μου, όπως και των υπόλοιπων συναδέλφων είναι να μην διαγραφείς από το ΤΕΕ. Άλλοι (ειδικά συνάδελφοι αποφοιτήσαντες από το εξωτερικό) έκαναν αγώνα να εγγραφούν και εσύ θα απωλέσεις αυτό το κεκτημένο σου; 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
5 hours ago, cien said:

για την πληρωμή των συνδρομών στο ΤΕΕ εκδίδεται κάποιο παραστατικό;

Έχει απαντηθεί από εμένα, στην ίδια σελίδα (δευτερο ποστ από πάνω). Κάνε έναν κόπο και διάβασε το αν θες.

Edited by JohnnyHoliday
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.