Μετάβαση στο περιεχόμενο

246 εκατ ευρώ δόθηκαν για τις τηλεοπτικές άδειες


Engineer

Recommended Posts

zavi  η  λογικη  το  λεει  αλλα  όχι  μονο , εχω  μιλησει   με  αυτους 

διαχειρίζονται  πολυσύνθετα  εργα  δεκάδων  δις  ευρω  και  για  να  το κανεις  αυτό 

χρειαζεσαι  ικανα  στελεχη   οργανωση  και  καλους  μηχανικους . 

αλλα  θα  μου  πεις  στην  χωρα  που  η  λογικη  εχει  χαθει  η  βλακεια  κυριαρχει  

εδώ  οι  αλλοι  περιμενουν  τον  σωρρα  με  τα  600  δις  να  τους  σωσει .

 

nic  τα  πραγματα  δεν  πανε  καλα  ,  ηδη  βαλκανικες  χωρες  ξεπερασαν  το  ΑΕΠ  της  χωρας  μας 

χωρις  εξωτερικο  δανεισμο  

βεβαια  αυτές  πλεον  δεν  εχουν   καθεστως  αλλα  ελευθερη  οικονομια

ελπιζω  να  μην  χρειαστεί  εντος  3  ετιας  να  τραβήξουμε  κατά  κει  για  150  ευρω  τον  μηνα 

χωρις  ασφαλιστικες  εισφορες  όπως  εκαναν και  οι  κατοικοι  τους  πριν  20  χρονια

αλλα  προς  τα  εκει  παμε  με  επιταχυντή  συριζα  .οι  αλλοι  τουλάχιστον  καθυστερουσαν 

αυτος  εχει  βαλει  κερι  στα  αυτια  και  δεν  ακουει  τιποτα  .

Edited by loser
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτή η επιμονή όμως να παριστάνουμε οτι ο συριζα δεν έχει καμία ευθύνη γι αυτό,  οταν τα περισσότερα στελέχη του ήταν εντελώς πασόκοι, με κάνει και αναρωτιέμαι για την ηλικία του συνομιλητή μου. Ας πουμε εγω θυμάμαι και τον Κουρουμπλή και τη Τζάκρη, και τον Ρουμελιώτη και τον Σπίρτζη. Δεν ξέρω, μπορεί κάποιοι να γεννήθηκαν μετά απο μένα και να νομίζουν οτι αυτοι δεν έχουν καμία σχέση με το παλιό.

 

έτσι ενημερωτικά

 

http://atheatignosi.blogspot.gr/2015/10/blog-post_16.html

Link to comment
Share on other sites

Και απο τις αδειες γυρισε στα κομματικα.

Ολοι βριζουν ολους (πλεον),αν και εχει μεινει μια μικρη μεριδα ακομα(κκε).άντε με το καλο να ανεβουνε και αυτοι,να τους βριζουμε πλεον με την βουλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που δεν καίγομαι για κανένα κόμμα , μια χαρά μου έκατσαν τα 246 δισ . Επίσης καθόλου δεν θα με ενοχλήσει αν κλείσει ο κρατικοδίαιτος δεινόσαυρος , που αφού επί 35 χρόνια τα άρπαξε χοντρά στην Ελλάδα , θα έπρεπε να είναι μια σοβαρή διεθνής εταιρεία και όχι η Αναγέννηση Ζεστής Βρύσης των διεθνών τεχνικών . 

 

Μικρός ο τόπος και όλοι γνωριζόμαστε . 

 

Ακόμα καθόλου δεν θα με ενοχλήσει να μείνει η ΕΡΤ η μισή και ανάλογα να μειωθεί το τέλος της ΕΡΤ κατά 75 % . 

 

Γενικά δεν με ενοχλεί να τα παίρνουν από αυτούς που πρέπει και να μειώνουν τις δαπάνες , κάνοντας αυτό που η απλή λογική ορίζει . 

 

Διαφωνεί κανείς με αυτό .

 

Και ακόμα ελάχιστα με ενδιαφέρει αν είναι καλός η κακός ο Σύριζα , ή η ΝΔ , ή όποιος άλλος , αρκεί να κάνει την δουλειά του για το κοινό καλό . Εκτός από το ΠΑΣΟΚ που πρέπει σαν πολιτικό πτώμα να αποτεφρωθεί και η τέφρα του να σκορπιστεί στα 4 σημεία του ορίζοντα , ώστε να μην μας ξανάρθει ποτέ και κανένας να μην ξαναμιλήσει για αυτό .

Link to comment
Share on other sites

Μισό βήμα μπρος.

Γιστί τέτοιο (δικαιολογημένο) μένος κατά των Πασοκιστανών και αφήνεις απ'έξω τους Ινουδουϊστές?
Αυτές οι δύο κάστες δεν κυβερνούσαν την χώρα απο το '88 και μετά?
Αυτές δεν χρεοκόπησαν την χώρα?
Μεταστάσεις και μεταλλάξεις αυτών κυβερνούν ακόμα.

Edited by AMHxaNos
Link to comment
Share on other sites

Από το 1977 που το πασοκ έγινε αξιωματική αντιπολίτευση και ο λαϊκισμός κυρίαρχος ξεκίνησε η κατρακύλα και η διαφθορά. Οι άλλοι ακολούθησαν γιατί αλλιώς δεν θα έβλεπαν ποτέ εξουσία. Όχι λοιπόν ότι απαλλάσσονται αλλά έχουν πολύ μικοτερη ευθύνη. Αν λοιπόν δεν κόψεις την αιτία δεν καθαρίζει το σύστημα αλλά όπως βλέπουμε με τους σημερινούς απλά μεταλλάσσεται

Link to comment
Share on other sites

μεγαλη  αναταραχή  θαυμασια  κατασταση  ελεγε  ο  μαο 

και  εστελνε    εκατ  κινεζους  στα  κρεματόρια

στην  ελλαδα  μεσω  φορων  η  στην  φυλακη  η  στην  εξορια 

διαλεξε  όταν  εχουν  σκοπο  να  αυξησουν  και  άλλο  τους  φορους 

ας  ετοιμαστούμε .

τα  246  εκατ  τα  πηραν  από  τις  τράπεζες  δηλαδη  από  εσενα ανακεφαλαιοποιηση  κλπ   και 

τα  εδωσαν  στο  κομματικο  κρατος  για  ρουσφέτια ,  αν  ο  φθονος  σε  τυφλωνει 

δεν  βλέπεις  την αληθεια .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που δεν καίγομαι για κανένα κόμμα , μια χαρά μου έκατσαν τα 246 δισ .

 

Πήρες 246 εκ. (όχι δις). Μπορείς να υπολογίσεις στην 10ετία πόσα εκατομύρια θα χάσουμε από φόρους που δε θα δώσουν όσα κανάλια κλείσουν; Εισφορές; Τζιράρισμα από χαμένους μισθούς; Επιδόματα ΟΑΕΔ; Γιατί εγώ όπως το βλέπω ο Τσίπρας ότι και να κάνει μπαίνει μέσα μέχρι το λαιμό. Όπως τότε που φώναζε για ξεπούλημα και προδοσία όταν ήταν να πουληθεί ο ΟΣΕ 345 εκ. και τον έδωσε 45 εκ. Πιο φτηνά από ότι πουλησε η Αγγελοπούλου ένα κότερο...

Link to comment
Share on other sites

Η πίτα δεν αλλάζει, 4 ή 14 και αν μεγαλώνει είναι αέρας. Αν είναι να έχουμε 14 κανάλια με δάνεια που τα πληρώνουμε εμείς τότε...ναι χάνουμε φόρους, άσε μας ρε Σταύρο! Αφού κανείς δεν ξέρει τα μεγέθη και ποιος χάνει και ποιος κερδίζει, γιατί λέτε όλοι τα ίδια ? 

 

Τώρα και φόρους και εισφορές θα πάρεις και πήρες 246εκ αέρα από άδειες, σε χάλασε δηλαδή ?! Άντε με τα παραπάνω κανάλια να ήταν λίγο παραπάνω οι φόροι και όλα αυτά. Στην τελική κέρδος έχεις.

 

Επίσης απορώ που βρίσκουν τους 2-3.000 υπαλλήλους λέει στα κανάλια που όλη μέρα βλέπω επαναλήψεις, πρόγραμμα έχουν μόνο 6 μήνες το χρόνο εδώ και χρόνια και μόνο δείχνουν ειδήσεις που τις αναπαράγουν από αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.