Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Νομίζω ότι μπορεί να πληρώνει κανεις και χωρίς ειδοποιητήριο γενικά. Έχω την εντύπωση ότι ο κωδικός πληρωμής είναι ο ίδιος και μοναδικός για τον καθένα... Όποτε 

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που λες Ικαρε. Όπως επίσης να βάλεις και εναντι μπορείς. Καθε φορα ο ταμειας στην τράπεζα με ρωτάει αν θα βάλω όλο

το πόσο. Απλά επειδη δε μας τρέχουν απ τα μπατζάκια, προσωπικά όσο δε βγαίνει ανακοίνωση ή δεν αναρτώνται τα ειδοποιητήρια 4/2018

μη τον είδατε...

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά πέσει δεν πέσει παράταση αυτοί θα βάλουν το τμήμα του ποσού που θα δώσετε όπου θέλουν (δλδ στις εκκαθαρίσεις) και θα είστε εκπροθεσμοι χωρίς να ξερετε τον λόγο...

(τρου στορι)

So... why bother at all...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν αναφέρθηκε αλλά από την πληρωμή που έγινε για τον 3ο/18 δεν πληρώθηκε το 3ου/18 αλλά πρώτα η 1η δόση της εκκαθάρισης και το υπόλοιπο στον 3ο/18. Οπότε σήμερα δείχνει ότι χρωστάμε τον 3ο/18 και τον 4ο/18!!!!!

Καλά είναι πολύ κουφάλες.

Πάλι καλά που δεν κράτησαν για όλες τις δόσης της εκκαθάρισης!!!!

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λέτε, αλλα τι γίνεται στην πράξη 

Υπαρχουν ημερομηνίες καταβολής για όλες τις πληρωμές 18/5 η εισφορά Μαρτίου, 31/5 η πρώτη δόση. Κάθε άνθρωπος στον σύγχρονο δυτικό κόσμο αυτές τις ημερομηνίες βλέπει και πράττει ανάλογα. Έτσι έκανα και εγώ λίγες μέρες πριν τη λήξη προθεσμίας, έτσι κάνουν και εκατοντάδες άλλοι συνάνθρωποι. Το να πηγαίνει κάποιος και να βάζει στις αρχές του μήνα κανα 3χιλιαρο και να λέει κάντε ότι θέλετε το θεωρώ περίπτωση για ψυχίατρο. 

Οποτε τηρώντας τα νόμιμα και έχοντας αποδείξεις καταβολής τους τρέχεις (όρεξη να έχεις) μεχρι να σβήσει ο ήλιος. 

Αν καιπιστεύω ότι επειδή τα έχουν κάνει σαν τον κωλο τους και το ξέρουν θα αρχίσουν πάλι τους υπολογισμούς και ποιος ξέρει ποτε θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση 

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Με ανακοίνωση του ΕΦΚΑ ο Απρίλιος πήρε παράταση μέχρι την Παρασκευή 8-6-2018.

Βέβαια ακόμη τα ειδοποιητήρια (Απριλίου) δεν έχουν βεβαιωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.