Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

Ούτε εγώ βλέπω ειδοποιητήριο !!!!

Έχουν χάσει τη μπάλα !!!

Δεν ξέρουν τι να πρωτο-βγάλουν : το ειδοποιητήριο ??? την εκκαθάριση ??? ή την παράταση ???

Link to comment
Share on other sites

..τις αγωνιστικές μια χαρά τις βγάζουν ...εμείς έχουμε αρχίσει να την ψάχνουμε σε ποιες παίζουμε ... ταυτόχρονα...

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Στην επιλογή Ηλ. Υπηρεσίες-->Υποχρεώσεις Κοινωνικής Ασφάλισης-->Εισφορές υπάρχει εγγραφή 4/2018 όπου φαίνεται η Ανάλυση Μηνιαίας Συμφοράς.

Τέρμα δεξιά υπάρχει στήλη "τελευταία ενημέρωση" 26/5/2018!

Τους έχω ικανούς να έχουν καταργήσει τα ειδοποιητήρια χωρίς να ενημερώσουν.......

Πάντως ο 3/2018 έφυγε από τις οφειλές!!!!

Edited by gelastos
Link to comment
Share on other sites

Χα λοιπόν οι τύποι ειναι θεοι...
Στην μία καρτέλα έχουν αφαιρέσει την οφειλη του Μαρτίου, στην αλλη την εμφανίζουν σαν οφειλη Μαρτίου αλλα με το ποσο της εκκαθάρισης και στην τρίτη έχουν περάσει το ποσό της εκκαθαρισης ως πληρωμένο ενώ εγώ πρώτα πλήρωσα το αλλο πριν λήξει...

Δηλαδή με άλλα λόγια έτσι όπως εμφανίζεται τώρα, η κανονική δόση που πληρώθηκε εμπροθεσμα, πήγε και καθάρισε την εκκαθαριση που είναι για μεθαυριο, την οποία ομως πλήρωσα την Παρασκευη (και δεν εχει εμφανιστεί ακόμα), και έτσι η κανονική δόση (που έληξε) φαίνεται ότι την χρωστάω! 

ΡΕ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ!!

Edited by Baudolino
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κανείς άλλος που έχει πάθει το ίδιο με μένα? Δηλαδή κανονική δόση μήνα και 1η δόση εκκαθάρισης να τα έχει πληρώσει σε διαφορετική χρονική στιγμή (αλλά εμπρόθεσμα), και να πάει το σύστημα πρώτα να "καθαρίσει" την εκκαθάριση (που δεν έχει λήξει ακόμα) και να αφήσει ως χρωστούμενη την κανονική (που έχει λήξει) ενώ εχει βάλει κανονικά τα ποσά?

Αυτό είναι αρκετά σοβαρό, γιατί στο μέλλον μπορεί από χαζομάρα του συστήματος, να πηγαίνει να κουμπώνει ό,τι πληρώνει κανείς στην επόμενη λήξη (ενώ εσύ μπορεί να πληρώνεις μια καθυστερημένη), την καθυστερημένη να μην την ακουμπάει, κι έτσι α) να αυξάνονται τυχόν προσαυξήσεις και β) να μπορεί να χάσεις κάποια ρύθμιση και άρα να τρως μια μέρα να εξηγείς στο ταμείο ότι έχουν κάνει λάθος... κι αν το δεις εγκαίρως!!!
 

Δεν λέω καν ότι μπορεί να το έχουν κάνει κι επίτηδες, περισσότερο λόγω περιορισμένου IQ...

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, terry said:

Εμενα μου εμφανιζει μια εγγραφη για 04/2018 με ληξη 31/05/2018, αλλα ειδοποιητηριο δεν υπαρχει.

 

Κι εμένα το ίδιο.Επειδή έχω ρύθμιση πιστεύετε ότι πρέπει να πληρώσω τον 4ο ακόμα και χωρίς ειδοποιητήριο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.