Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΕΦΚΑ και εισφορές


deadlock_gr

Recommended Posts

καλησπέρα. Πλήρωσα τον Φεβρουάριο 2018 ΕΦΚΑ μέσω e-banking Εθνικής Κυριακή 1/4/2018 μετά την λήξη την προθεσμίας (η οποία ήταν Παρασκευή 30/3/3018). Δηλαδή την πληρωμή την έκανα. Σήμερα που μπήκα να δω τι γίνεται με το ειδοποιητήριο του 3/2018, βλέπω οτι στο σύστημα του ΕΦΚΑ στην καρτέλα μου γράφει τα παρακάτω:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Οικονομικές Εκκρεμότητες

ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΕΙΣΦΟΡΑ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ 2018

Κωδικός Πληρωμής: 
RF9***********************************
Πληρωτέο: 
167,95 €
Εμπρόθεσμη Πληρωμή Μέχρι: 
30/03/2018    
Εισφορές Μήνα 2/2018

Στοιχεία ληξιπρόθεσμων οφειλών μη διαθέσιμα αυτή τη στιγμή, παρακαλούμε δοκιμάστε αργότερα.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

δηλαδή φαίνεται αναρτημένο ακόμα το ειδοποιητήριο Φεβρουάριου 2018 σαν να μην έχει περαστεί η πληρωμή που έκανα 1/4/2018. Τι λέτε να συμβαίνει? Επίσης δεν βλέπω αναρτημένο το ειδοποιητήριο 3/2018. Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

tzitzikas δες τα ποστς στην προηγούμενη σελίδα αυτού του θέματος, υπάρχει η απάντηση

* πατα να δεις τις αναλύσεις πληρωμών, κάνε scroll down στο ιστορικό πληρωμών και θα το βρεις 

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, DimCiv said:

tzitzikas δες τα ποστς στην προηγούμενη σελίδα αυτού του θέματος, υπάρχει η απάντηση

* πατα να δεις τις αναλύσεις πληρωμών, κάνε scroll down στο ιστορικό πληρωμών και θα το βρεις 

πάτησα αλλα και πάλι με κόκκινο τον δείχνει σαν να το χρωστάω. δες συνημμένο 

ΕΦΚΑ_ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ-2018-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

παρακάτω βγάζει αυτή την λίστα. λεει 29/3/2018 ημερομηνία πληρωμής αλλα ποτέ δεν έκανα πληρωμή τότε, αλλα 1/4/2018

efka-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ήταν η τραπεζική αργία τότε πρέπει να έχει γίνει μπάχαλο, πάντως δείχνει ότι το πλήρωσες....

αυτό το πράγμα στην σελίδα του ΕΦΚΑ που βγάζει κόκκινο τον προηγούμενο μου έχει κόψει την χολή κι εμένα 3-4 φορές, ούτε καν έχουν σκεφτεί να το διορθώσουν 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λόγω της τραπεζικής αργίας είχε δοθεί παράταση μέχρι την 2-3 του μηνός, οπότε είσαι εμπρόθεσμος.

Εγώ πλήρωσα του Ιανουαρίου την 1/3 αντί για 28/2, επειδή είχα ξεχαστεί και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το βγάζει κόκκινο και σε "απαίτηση"  στην πρώτη κάρτα  "ιστορικό εισφορών"

....και κανονικά πληρωμένο (από 29/3) στην δεύτερη κάρτα "ιστορικό πληρωμών"!

Γιατί έτσι!

Εν τω μεταξύ λέει ¨παρατείνεται¨ η προθεσμία για του Μαρτίου (που δεν έχει αναρτηθεί καν)....

Edited by 993cc
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.