Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

Πελάτης μου έχει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα. Παραπάνω στο φόρουμ κάποιος συνάδελφος έγραψε ότι από το helpdesk του είπαν ότι έχει πρόβλημα το σύστημα για τα νεοαποκτηθέντα το οποίο προσπαθούν να λύσουν οι προγραμματιστές.

Μήπως πρέπει σε αυτή την φάση να ανεβάζουμε επιπρόσθετα δικαιολογητικά το συμβόλαιο αγοράς και την υπεύθυνη δήλωση χρήσης ως κύρια κατοικία;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφοι καλησπέρα.

Από χθες έχω καταθέσει μία αίτηση για ένα σπίτι που αποκτήθηκε μέσα στο 2017 και δεν έχουν πάρει ακόμα έγκριση από την ΑΑΔΕ τα φορολογικά στοιχεία του ιδιοκτήτη και δεν δέχεται στα στοιχεία ακινήτου ότι η κατοικία χρησιμοποιείται ως κύρια κατοικία από τον αιτούντα.

Αν έχει αντιμετωπίσει κάποιος κάτι παρόμοιο παρακαλώ για μία ενημέρωση.

Καλή υπομονή.

Επίσης, το ίδιο. Έστειλα σήμερα και με fax και μέσω της επικοινωνίας του exoikonomisi.ypen.gr διευκρινήσεις όπου τους εξηγώ γιατί το πρόβλημα είναι δικό τους (bug) και περιμένω απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι στην φόρμα με τα στοιχεία ακινήτου έβαζα τα τ.μ. που βρήκα (90...και μου έβγαζε δεν είναι σωστα τ.μ.), μήπως έπρεπ να βάλω το ε9 που ειναι 87? Νόμιζα πως έως 7 τ.μ. δεν έχεις κανένα πρόβληαμ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αυτό με τα μεμονωμένα διαμερίσματα δεν είναι τραγικό; είχα ετοιμάσει αίτηση για το δικό μου σπίτι να τη βάλω πρώτη πρώτη και μετά των πελατών μου και μόνο η δικιά μου δεν έχει μπει γιατί έχει αυτό το πρόβλημα, δε με αφήνει να περάσω ΠΕΑ!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι στην φόρμα με τα στοιχεία ακινήτου έβαζα τα τ.μ. που βρήκα (90...και μου έβγαζε δεν είναι σωστα τ.μ.), μήπως έπρεπ να βάλω το ε9 που ειναι 87? Νόμιζα πως έως 7 τ.μ. δεν έχεις κανένα πρόβληαμ!

 

Σε ένα σημείο πρέπει να βάλεις τα κανονικα (το θέτει βάσει Οικοδομικής Άδειας) και σε άλλο σημείο να βάλεις τι γράφει στο Ε9.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, 

 

Κοιτώντας ξανά τις αναρτήσεις του tolis79 σχετικά με το θέμα των νεαποκτηθέντων ακινήτων έκανα την εξής σκέψη: 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.