Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληροφοριακό Σύστημα Εξοικονόμηση Κατ’ Οίκον ΙΙ


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άποψη μου και αν χρειαστεί θα τη στείλω και σε υπουργείο και σε ΤΕΕ.

Εάν χάσανε την προθεσμία σε πληροφοριακό σύστημα first-in first-out πρέπει αναγκαστικά να βάλουν νέα. Δε μπορεί να το ανοίξουν ότι ώρα θέλουν. Γιατί:

 

  1. Μας υποχρεώνει σε συνεχόμενη αναμονή μπροστά στον υπολογιστή με ότι αυτό συνεπάγεται (χάνονται άπειρες εργατοώρες, ημέρες αναμονής). Αυτό μπορεί να μην τους νοιάζει (πρόκειται για την κοροιδία προς τους συναδέλφους) τα 2,3 όμως παρακάτω σίγουρα τους ενδιαφέρουν:
  2. Δημιουργεί αθέμιτο ανταγωνισμό. Τουλάχιστον όχι υγιή.
  3. Μπορεί κάποιος να ισχυριστεί ότι κάναμε τις αιτήσεις μας 15:00 ή 17:00 το απόγευμα και γι' αυτό το χάσαμε; Δηλαδή να μας πουν ότι έγιναν οι αιτήσεις στις 12:00. Αυτό δημιουργεί νομικό κενό καθώς δεν είχαμε πρόσβαση στο σύστημα στις 12:00.

ΑΜΕΣΑ: Νέα ημερομηνία και ώρα.

  • Upvote 7
Link to comment
Share on other sites

Να μην ξεχάσουμε να ευχαριστήσουμε το ΤΕΕ για την αμέριστη συμπαράστασή του για μιά ακομα φορά! Και ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ στα παιδιά του michanikos που κρατάνε την σελίδα και μπορούμε και επικοινωνούμε.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι για τα 200 ευρώ που πληρώνουν το 1ο πεα ήδη έχω εξηγηθεί ότι δεν εγγυώμαι προφανώς καμία ένταξη σε κανένα Εξοικονομώ. Τη δουλειά μου την έκανα, ετοίμασα το πεα, ετοίμασα το έντυπο παρεμβάσεων, έλεγξα τα χαρτιά και τα συγκέντρωσα αλλά ΔΕΝ εγγυώμαι τπτ σε κανέναν ξεκάθαρα

Και όλο αυτό με τα refresh και το κλείσιμο στα γραφείο που κάνουν πολλοί απορώ αν ρωτάνε τον εαυτό τους αν αξίζει για αυτά τα λεφτά, ΕΚΤΟΣ και αν ξέρουν κάτι περισσότερο και εγγυώνται σίγουρη ένταξη και πρέπει να λογοδοτήσουν στον πελάτη.

Σπίτι μας να ήταν να επιδοτηθει μπορεί να μην κάναμε και έτσι.

 

Ας σοβαρευτούμε όλοι μαζί και ας ανοίξει οπότε θέλει η πλατφόρμα. Το ποιος θα μπει στο χέρι μας σίγουρα δεν είναι. Ας καίγεται όσο θέλει ο πελάτης. Δε μπορούμε να κάνουμε κατι για να μπει σίγουρα. Ηρεμία...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by atsimeri
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Sw0rdf1sh

το σχόλιο μου ήταν εν ειδει σαρκασμου..

 

θα ήταν χαζό να αμφισβητήσουμε την αξία της τεχνολογίας, ειδικά εμείς οι μηχανικοί

 

αλλά δες πως ένα τέτοιο εργαλείο στα χέρια ανίκανων κάνει περισσότερο κακό τελικά

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.