Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μειωτικός συντελεστής 0,60 και εφαρμογές αυτού


Recommended Posts

Συνάδελφοι να υποβάλλω και εγω ενα ερώτημα που λανθασμένα έβαλα αλλού (http://www.michanikos.gr/showthread.php?p=209751#post209751) ας το σβησουν οι αρμόδιοι.

 

Το ερώτημα μου είναι αν ο μειωτικός συντελεστής μπορεί να εφαρμοστεί και σε περιπτωση αλλαγής χρήσης?

Έχω μια κατοικία <120 μ2 και θα κάνω αλλαγή χρήσης σε άλλο χώρο για να γίνει μια δεύτερη κατοικία<120 μ2. Μπορω στον υπολογισμό να εφαρμόσω το μειωτικό συντελεστή?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι χαιρετώ και εγώ. Θα ήθελα να ρωτήσω εάν είναι δυνατό να εφαρμοστεί ο συντελεστής μειωμένης κατοικίας για έκδοση οικοδομικής άδειας για "Τουριστική επιπλωμένη κατοικία" με συνολική δομούμενη επιφάνεια<120τ.μ.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημερα

Ειναι δυνατον ο μειωτικος συντελεστης να εφαρμοσθει σε κτιριο με ενα ιδιοκτητη και για δυο νεες κατοικιες με εμβαδο μεχρι 120 μ2.?

 

Παρατήρηση: Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, terry

Παρατήρηση: Πριν αναρτήσετε οποιοδήποτε μήνυμά σας, χρησιμοποιείστε την "Αναζήτηση" για την ύπαρξη τυχόν όμοιων θεμάτων. Το μήνυμά σας μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, terry

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχω να βγάλω μια άδεια για όροφο με 2 κατοικίες απο 90 τετραγωνικά η καθεμία με τα υπόγεια τους,για 2 αδέλφια.Από οτι διάβασα σε προηγούμενες αναρτήσεις εμπίπτει στον μειωμένο συντελεστή του 0,6.κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί αναφέρεις όροφο όμως;

Δεν πρόκειται για νέα οικδομή μήπως;

 

νέα οικοδομή είναι,υπόγειο κ ισόγειο,οχι 1ος όροφος.Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.