Μετάβαση στο περιεχόμενο

e-ΑΔΕΙΕΣ Σύστημα Έκδοσης Οικοδομικών Αδειών.


Recommended Posts

Η αίτηση παραίτησης συνοδεύεται από τεχνική έκθεση σταδίου εργασιών και φωτογραφία.Οποτε κανείς έλεγχο έργου σήμερα και αν δεν υπάρχουν αυθαιρεσίες όλα καλά , υποβάλλεις την παραίτηση ας έχεις κλείσει και  βιβλια. Όσο για την αμοιβή δεν κόβεις τίποτα. Στην αναθεώρηση τροποποιούν τις αμοιβές οι άλλοι επιβλέποντες.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα σας συνάδελφοι.

προσπαθώ να κατεβάσω αρχεία από μια άδεια που έχει εκδοθεί, και παρ΄ όλο που τα pdfs είναι έγκυρα και έχουν και ψηφιακό κλειδί, όταν τα κατεβάζω είναι 0 bytes...  το έχει συναντήσει κανείς αυτό το πρόβλημα? 

Έτσι δεν μπορώ να έχω κάποια σχέδια της αδείας με το watermark του υπουργείου. Υπάρχει κάποια ενέργεια που μπορεί να γίνει από πλευράς πλατφόρμας?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ChristinaK said:

Δοκίμασες με άλλο πρόγραμμα περιήγησης?

θα δοκιμάσω... αλλά στην τεχνική υποστήριξη μου είπαν πως δεν έπρεπε να κάνω κροπ το pdf πριν το ανεβάσω...

θα πρέπει να επιλέξω ενέργεια ενημερωσης και να πάρω αποδοχή ξανά από όλους τους συναδέλφους...

Link to comment
Share on other sites

Ναι δυστυχώς το crop απαγορεύεται και μάλιστα εφιστώ την προσοχή όλων των συναδέλφων, καθώς μπορεί τα δικά τους αρχεία να είναι άνευ crop, αλλά να την πατήσουν από αρχεία που είναι σκαναρισμένα από άλλους ή από καταστήματα ψηφιοποίησης σχεδίων που cropάρουν τα σχέδια αυτομάτως.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα συνάδελφοι,

επανέρχομαι στα μηδενικά ή κατεστραμμένα αρχεία που με ταλαιπωρούν. Στην ενημέρωση του φακέλλου θα ανεβάσω ξανά μόνο τα αρχεία που δεν δουλεύουν, όχι όλα τα σχέδια και τις μελέτες της αδείας... γνωρίζει κανείς?

Link to comment
Share on other sites

@karvelas θα έλεγα ότι εφόσον η άδεια που ενημερώνεται είναι ηλεκτρονική, δεν έχει νόημα να ανέβουν ξανά τα ήδη ανεβασμένα ηλεκτρονικά σχέδια (και μάλιστα θέλει προσοχή, γιατί τότε αποκτούν 2 barcode, όπου το ένα πατάει στο άλλο με αποτέλεσμα να μην διαβάζονται).

Όλα αυτά θα εξηγούνται στην τεχνική έκθεση της ενημέρωσης φακέλου.

Link to comment
Share on other sites

21 λεπτά πριν, ppanag said:

@karvelas θα έλεγα ότι εφόσον η άδεια που ενημερώνεται είναι ηλεκτρονική, δεν έχει νόημα να ανέβουν ξανά τα ήδη ανεβασμένα ηλεκτρονικά σχέδια (και μάλιστα θέλει προσοχή, γιατί τότε αποκτούν 2 barcode, όπου το ένα πατάει στο άλλο με αποτέλεσμα να μην διαβάζονται).

Όλα αυτά θα εξηγούνται στην τεχνική έκθεση της ενημέρωσης φακέλου.

κι εγώ έτσι το σκέφτομαι...

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 15/12/2018 at 12:21 ΜΜ, Pavlos33 said:

βλέπεις εδώ

Πώς είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε τις απαιτούμενες εγκρίσεις σε μια περιοχή ; Υπάρχει κάποιος τρόπος να εξασφαλιστούμε ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θέλω να κάνω αναθεώρηση οικοδομικής αδείας κατ.1 σε προγενέστεστερη ηλεκτρονική με μεταβολή κάλυψης,δόμησης και όγκου. Ενδιάμεσα έχω κάνω και μια ενημέρωση της αδείας. Στην επιλογή προγενέστερης ηλεκτρονικής πράξης επιλέγω την άδεια ή την ενημέρωση;

Ευχαριστώ

Edited by χαιδω
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.