Μετάβαση στο περιεχόμενο

Sokkia l1 gsr1700 csx


Recommended Posts

ntemhs .... εκανες μηπως καμια μετρηση γεωτεμαχιου και με τον σταθμο αλλα και με το μονοσυχνο να δεις αν υπαρχουν διαφορες?

Link to comment
Share on other sites

tedd δεν είπα ότι δεν μου άρεσε κάτι, ίσα ίσα, απλά μου είχε διαφύγει κάτι για την λειτουργία των μονόσυχνων συστημάτων και έτσι έκανα πίσω σώζωντας και τα ωραία μου ευρώ.

 

και με το south δεν αντιμετωπίζεις το ίδιο πρόβλημα? τελικά τι ήταν αυτο που σου είχε διαφύγει? ρωτάω μπας και μας διαφεύγει και εμας και το βρούμε μπροστά μας..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Επειδή ενδιαφέρομαι κ εγώ για το συγκεκριμένο GPS, αν χαθεί το σήμα πως γίνεται να βρείς τους χαμένους κύκλους? Θέλει χρόνο το ίδιο το όργανο να το κάνει μόνο του, ή μετά την επαναφορά του σήματος παίρνω μετρήσεις μετατοπισμένες κατά κάποια cm? Απορία που αφορά γενικότερα τα μονόσυχνα.

 

Παρακαλώ όπως συμπληρώσεις την ειδικότητά σου.

Ευχαριστώ, GRTOPO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Παίδες, έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από το όργανο όσες φορές το χρησιμοποίησα (περίπου 15 φορές), εχτές πήγα και το άλλαξα σε ενα δίσυχνο γιατί πλέον ο φόρτος εργασίας το προέβλεπε, τέρμα ο σταθμός (μόνο σπίτια), τέρμα οι στάσεις και ούτε κάθ' εξής, σήμερα το απόγευμα βγαίνω να μετρήσω και σας λέω περισσότεα νέα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το όργανο, με μια λέξη, ''πετάει'', πλέον δεν χρησιμοποιώ καθόλου μα καθόλου τον σταθμό μου και προσανατολίζομαι στο να τον πουλήσω, δεν ξερω αν κάνω καλά αλλά θέλω να ρωτήσω πόσο θα μπορούσε να πιάσει ενας σταθμός sokkia 630R που έχω από τον Απρίλιο του 2007 και τον διατηρώ σε εξαιρετική κατάσταση, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ntemhs την ειδικότητα σου γιατί δεν τη συμπληρώνεις στο προφίλ σου;

 

Πουλώντας τον σταθμό σου πως θα μετράς εντός σχεδίου ή σε δύσκολες περιοχές (πυκνή βλάστηση πχ) Με float ή auto λύση; Τα κτήρια δεν είναι κουτιά ύψους 4 μέτρων (αν έχεις μακρύ στυλεό) έχουν στέγες, μπαλκόνια και ενδεχομένως πολλούς ορόφους.

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ συμφωνώ πως το total station είναι αναντικατάστατο,μην το πουλήσεις για κανέναν λόγο.

Οσο για το gsr1700 πήρα το απλό χωρίς rtk.Καλές εντυπώσεις από το ένα(!) μέτρημα που έκανα αλλά έπονται περισσότερες πληροφορίες στο μέλλον και για την χρήση του με το HEPOS..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Παιδιά αναμένω εντυπώσεις από σετ των SOKKIA GSR1700 CSX και SOUTH s750.

 

Είμαι σε φάση αγοράς

 

Με το συγκεκριμένο SOKKIA χάραξη δεν μπορείς να κάνεις λένε... ισχύει;;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.