Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η διαδικασία συμμετοχής στο ειδικό πρόγραμμα τηλεκατάρτισης (voucher 600 ευρώ) - Προθεσμίες - Δικαιολογητικά


Engineer

Recommended Posts

Όχι. Είναι ακριβώς όπως τα έγραψα (χωρίς βέβαια τα αστεράκια) στο mail που μου έστειλε ο πάροχος (ΚΕΚ)

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

17 λεπτά πριν, Tasos P said:

και μέχρι το Πάσχα του 2025 να μείνουμε μέσα καμπανάκι δεν θα δούμε

κόλπο είναι για να μας φάνε τα 200

το μόνο καμπανάκι που θα δούμε είναι της εφορίας, άνοιξε η πλατφόρμα για υποβολή δηλώσεων εισοδήματος 

πλατφόρμα iclass.gr

Αν ισχύει αυτό που λέει ο  georgegaleos και γράφεται χρόνος που δεν εμφανίζεται σε εμάς, ο οποίος θα γνωστοποιηθεί μετά,  έχει μια λογική να δουλεύει το autoclicker. Αλλιώς όσο το δοκίμασα (περίπου 15 ώρες ανοιχτό) στην πλατφόρμα iclass.gr δεν μεταβάλει το ποσοστό προόδου (στο δικό μου παραμένει στο 32% έχοντας γίνει ανάγνωση σε όλες τις ενότητες και τα περισσότερα κουτάκια ολοκλήρωσης υποενοτήτων παραμένουν χωρίς "τικάρισμα). 

Link to comment
Share on other sites

άλλος ένας βλάκας εδώ που δεν πήρε τίποτα ενώ παρέλαβe κωδικούς 12/4 στις 10:30 . ΔΕΝ με νοιάζει ούτε τι ώρα ενεργοποιήθηκε αυ΄τ η μα..ία ούτε τίποτα. από σήμερα με 30 ευρώ στην τσέπη είμαι εχθρός του κράτους σας .Αν θέλετε συνεχίστε για τα 200 ευρώ , προσωπικά σιχάθηκα τα πάντα. 10 χρόνια υπομονή κ έχω ένα κράτος ρδελομπ΄υ να παίζει με την ζωή μου. εκεί που πήραμε λίγο μια ανάσα πάλι τα ίδια. Θέλω να ξέρω πόσοι καταφερατε να κάνετε αιτήσεις στο εξ οικονομ΄ώ.

πόσοι θα δώσετε εξετάσεις τώρα για ενεργειακοί επ. Μας δουλεύουν!!!! ξυπνάτε!!! κ τσίπρας κ μητσοτάκης και όπως τους λένε. Εδώ κάπου τελειώνει το επάγγελμα του ελ . επαγγελματία και εμείς καθόμαστε και τρωγόμαστε πότε θα μπούν τα 400 κ τα μην πω τι. πληρώστε κ εφορία και 4500 ευρώ το 2016 ταμεία για να δείνουνε χρήματα στα κεκ!!!!! Αν υπήρχε τεε να ψάξει ποιοι παίρνουν 20 ευρω με ενεργειακά και 200 με αυθαίρετα και να τελειώναμε. αλλα .... όλοι μέσα στα σκ..τα είμαστε . Ας τα λουστούμε τώρα. οι συμβολαιογράφοι κάνουν ΄τι γουστάρουν κ εμείς εκεί τζάμπα για 651/77 κ άνοιξε την δήλωση κτλ .Δεν υπάρχει κλάδος μηχανικών. Γελάει ο κόσμος και γιαυτό κάνει παζάρια στις τιμες . Ευθύνη στα αυθαίρετα ;;;; μόνο εμείς θα πάμε φυλακή αλλά 200 ευρώ το αυθαίρετο . Μεταξύ μας κόντρα τρελή . Γιατί στον 3843/2010 το δήλωσες έτσι κ γιατί στον 4178/2013 κ γιατί στον 4014 κ πώς στον 4495. Με 200 εγκυκλίους κ 300 απαντήσεις από το τεε πελλοπονήσου, Έλεος . θέλω να γράψω κ άλλα αλλα....... Καλή τύχη συνάδερφοι ένας νέος αγρότης εδώ . ούτε 650 τέλος επιτηδεύματος ούτε αναζήτηση στην πολεοδομία αδειών από τις οποίες κάποιοι έβγαλαν χ΄ρήματα να τρων μέχρι κ τα τρισέγγονα τους. Εγώ με τις ντομάτες μου και στο χωριό ....γα...ω την κοινωνία σας!!!

Link to comment
Share on other sites

η πρώτη φουρνιά να περιμένει μέχρι Τρίτη για τα 400 λόγω αργίας τραπεζών στις 17, αλλιώς.....Σκοιλ_Ελικικου

Edited by spafent
Link to comment
Share on other sites

Ο Ακοπός μέτζη του νέουκτη, πήρε τα 400€ της προκαταβολής και ενημέρωση ότι τα υπόλοιπα θα κατατεθούν το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 22/4.

Link to comment
Share on other sites

 

23 λεπτά πριν, georgegaleos said:

Ο Ακοπός μέτζη του νέουκτη, πήρε τα 400€ της προκαταβολής και ενημέρωση ότι τα υπόλοιπα θα κατατεθούν το αργότερο μέχρι την Τετάρτη 22/4.

Καλή Ανάσταση φίλε μου και σε όλο τον κόσμο...

Σήμερα μπήκαν??

Link to comment
Share on other sites

55 λεπτά πριν, PAPIVOLIS said:

άλλος ένας βλάκας εδώ που δεν πήρε τίποτα ενώ παρέλαβe κωδικούς 12/4 στις 10:30 . ΔΕΝ με νοιάζει ούτε τι ώρα ενεργοποιήθηκε αυ΄τ η μα..ία ούτε τίποτα. από σήμερα με 30 ευρώ στην τσέπη είμαι εχθρός του κράτους σας .Αν θέλετε συνεχίστε για τα 200 ευρώ , προσωπικά σιχάθηκα τα πάντα. 10 χρόνια υπομονή κ έχω ένα κράτος ρδελομπ΄υ να παίζει με την ζωή μου. εκεί που πήραμε λίγο μια ανάσα πάλι τα ίδια. Θέλω να ξέρω πόσοι καταφερατε να κάνετε αιτήσεις στο εξ οικονομ΄ώ.

Δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει σύγκριση συμβολαιογράφων με μηχανικούς. Οι συμβολαιογράφοι είναι, ακόμη,  ένα αρκετά κλειστό επάγγελμα. Δεν υπάρχουν ΚΕΚ ή κολλέγια για συμβολαιογράφους,  ούτε πτυχία 3 ετών που να δίδουν επαγγελματικά δικαιώματα  συμβολαιογράφων, όπως γίνεται με τους μηχανικούς.  Όταν έγινε η κατάργηση των 'ελάχιστων΄αμοιβών πολλοί μηχανικοί πανηγύριζαν γιατί θα μπορούσαν να ανταγωνιστούν, νόμιζαν. Όμως ανταγωνισμός χωρίς κανόνες, δεν υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ανήκω στην κατηγορία των νέων μηχανικών της τελευταίας εξεταστικής περιόδου για την άδεια άσκησης επαγγέλματος και δεν έχω κάνει έναρξη σε ΔΟΥ. Σύμφωνα με ανακοίνωση του ΤΕΕ  στις 13/04 μπορούμε να κάνουμε αίτηση για το πρόγραμμα τηλεκατάρτισης των 600 ευρώ. Προσπαθώ στο Εργάνη να κάνω τη διαδικασία Α και όταν υποβάλλω την αίτηση μου βγάζει το εξής : Δε διαθέτετε ΚΑΔ και το ΑΦΜ δεν αντιστοιχεί σε ειδική κατηγορία. 

Σημειώνω ότι συνάδελφοι που πέτυχαν στην εξεταστική του Φεβρουαρίου για την άδεια άσκησης, όπως και εγώ, ολοκλήρωσαν κανονικά τη διαδικασία. Μήπως γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει;

Ευχαριστώ.

Χωρίς τίτλο.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.