Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ορισμός "αδόμητου" για την Ηλεκτρονική Ταυτότητα Κτιρίου


Recommended Posts

11 hours ago, ΚΑΝΑ said:

ευχαριστώ Παύλο

Έβαλα δομημένο-υλοποιημένο- και έβαλα 1 τ.μ στις χρήσεις (λοιπές) και λοιπές κατασκευές 1τ.μ αλλά μάλλον θα έχω πρόβλημα με την Συμβ/φο (επειδή μπορεί να βγαίνει φόρος για το 1 τ.μ που έβαλα παραπάνω)

υ.γ τα σχόλια δεν νομίζω να τα κρατάει ή τουλάχιστον όσες φορές έβαλα τα σβήνει α;ν κάνω νέα προεπισκόπηση )

Σε ανάλογη δική μου περίπτωση έβαλα : Αδόμητο ΟΧΙ , επιφάνειες παντού Ο , χρήσεις κενό και λοιπές κατασκευές 1 με σχόλιο για  περιτοίχηση πριν 55 και ΄΄περπάτησε΄΄. Δοκίμασε το .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 340
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς, έτσι όπως είναι ο ορισμός του αδόμητου για την ΗΤ στη σχετική απόφαση δεν επιτρέπεται να βάλεις "αδόμητο" όταν έχεις την οποιαδήποτε κατασκευή για την οποία απαιτείται άδεια ή ΕΕΔΜΚ. Στην περίπτωση του ΚΑΝΑ υπάρχει νομιμοποιημένη περίφραξη. Οπότε η απάντηση που έχουμε δώσει είναι "δοκίμασε επιλέγοντας "μη υλοποιημένο" και καταχώρηση τον αριθμό 1 στις λοιπές κατασκευές" και ο συνάδελφος  @Liberal "Το αδόμητο (χωρίς κτίσμα) της εποχής των βεβαιώσεων μετατράπηκε σε δομημένο χωρίς υλοποιημένη ιδιοκτησία για την ηλεκτρονική ταυτότητα".

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή πραγματικά ταλαιπωρήθηκα για βοήθεια οποιουδήποτε συν/φου συμπλήρωσα αυτό 

ΠΕΡΙΦΡΑΞΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΣΧΕΔΙΟΥ ΚΑΙ Η.Τ.Α..pdf

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΚΑΝΑ said:

Επειδή πραγματικά ταλαιπωρήθηκα για βοήθεια οποιουδήποτε συν/φου συμπλήρωσα αυτό 

ΠΕΡΙΦΡΑΞΕΙΣ ΕΚΤΟΣ ΣΧΕΔΙΟΥ ΚΑΙ Η.Τ.Α..pdf 370.91 kB · 7 downloads

Αδόμητο ΟΧΙ ,

Υλοποιημένη Ιδιοκτησία NAI

Επιφάνειες παντού Ο , όπως το έχεις , συμπλήρωσε 1 λοιπή κατασκευή και περιέγραψε δίπλα στο σχόλιο

Χρήσεις ΚΕΝΟ ,  δεν γράφεις τίποτα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pavlos33 said:

Τα λέμε και στα προηγούμενα μηνύματα. Υλοποιημένη ιδιοκτησία =οχι. Γιατί του λες να βάλει "ναι";

Θα ανεβάσω αργότερα δική μου περίπτωση με μαντρότοιχο προ '55....

Link to comment
Share on other sites

αν τα θεωρεί ως σωστά και με τον ένα τρόπο ( venezia) και με τον άλλον (Pavlos33ή και με τον δικό μου ...

τότε το πρόγραμμα της Η.Τ.Α είναι για  "κλάματα"

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ΚΑΝΑ said:

αν τα θεωρεί ως σωστά και με τον ένα τρόπο ( venezia) και με τον άλλον (Pavlos33ή και με τον δικό μου ...

τότε το πρόγραμμα της Η.Τ.Α είναι για  "κλάματα"

ΗΤΚ με περιτοίχηση προ 55 .pdf

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 λεπτά πριν, ΚΑΝΑ said:

.....τότε το πρόγραμμα της Η.Τ.Α είναι για  "κλάματα"

Προφανώς και είναι για "κλάματα"!!! Τη λύση στο "γόρδιο δεσμό" θα τη δώσει ο συμβολαιογράφος "Αλέξανδρος"....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Βookmark η συζήτηση!

Τι να σου κανουν κ αυτοί οι έρμοι που τη γράψανε την εφαρμογή, ο νόμος είναι για κλάματα εδώ, όχι η εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.