Μετάβαση στο περιεχόμενο

Χαρακτηρισμός οδού Απόλλωνος - Λυγαριες Πυλαία


Recommended Posts

Σωστά η ζώνη ΔΕΝ μετακιειται με την επέκταση.

Η περιοχή "πουρναρι", πέρα από την περιφερειακή, είναι περισσότερα των 500μ από τον οικισμό. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ο μεν τιτλος του θεματος "οδος Απολλωνος"

το δε ερωτημα οδος Αμπελωνων...

Δεν θελει και πολυ.... τα ματι να μπερδεψει το μυαλο.

τις καλησπερες μου

 

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε με για την άγνοια μου(απειρία στα θέματα και λόγω ότι είμαι ηλεκτρολόγος) αλλά απορώ πραγματικά πως δόθηκε άδεια δόμησης κατα παρέκκλιση, σε όλα τα υπόλοιπα αγροτεμάχια,  μήπως ήταν στην διακριτική ευχέρεια της εκάστοτε πολεοδομίας ο χαρακτηρισμός του δρόμου, πριν την απόφαση του ΣτΕ το 2018? 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση η οδός Αμπελώνων να είναι προυφιστάμενη του 1923? στο https://maps.gov.gr/gis/map/ έχει επιλογή μόνο μετά το 45.

Για την συγκεκριμένη περιοχή του πουρναρίου Πυλαίας, εφόσον υπάρχει ΓΠΣ, θα ισχύσουν  οι διατάξεις του ν. 4759/20 για την εκτός σχεδίου δόμηση?

Edited by Α.Ν.
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, Α.Ν. said:

Συγχωρέστε με για την άγνοια μου...

Εμείς οι παλαιότεροι, ως έχοντες μια σχετική εμπειρία, μπορούμε να σε διαβεβαιώσουμε ότι, στα 40+χρόνια, έχουμε δει σημεία και τέρατα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 λεπτά πριν, netmin909 said:

 

29 λεπτά πριν, netmin909 said:

Δες μήπως εισαι στα 500 μέτρα απο τον οικισμο τοπογράφων, είναι πιο κοντα.

Σε ευχαριστώ θερμά, το έχω δει αλλά είμαι εκτός, τα εντός από τον οικισμό των τοπογράφων φτάνουν περίπου μέχρι την Αλόης που τέμνει την Αμπελώνων, αυτό που κοιτάω ειναι στο σημείο που η Παραλή τέμνει την Αμπελώνων,. 

Edited by Α.Ν.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.