Μετάβαση στο περιεχόμενο

Robot Μillennium της Autodesk (Robobat)


chronism

Recommended Posts

Ευχαριστώ τον συνάδελφο από Λάρισα ....κερνάω τσίπουρα στην παραλία του Βόλου (ελπίζω να μην είναι θέμα ποινής από τους διαχειριστές) το ίδιο ισχύει και για τον καλό συνάδελφο Caan (δεν έχω ένδειξη αν είναι κοντινός , αλλά ισχύει για όταν έρθει).

Ευχαριστώ για την πρόσκληση... Είμαι λίγο μακριά (νότια Ελλάδα) οπότε μάλλον δύσκολο να "συγκρουστούμε"...

Link to comment
Share on other sites

  Τι να σχολιάσουμε ;

Είχε κάνει τα ονόματα των γκρουπ από πριν.

Η ουσία είναι τι παραμέτρους βάζεις , αυτό δε το δείχνει.

Edited by spy1551
Link to comment
Share on other sites

Είναι αναλυτικοτατο... απλά όποιος το παρακολουθήσει ας δει λίγο τα code parameters στο member design να τσεκάρει μήκη λυγισμου και λοιπά. Επίσης ξέρει κανένας πως δημιουργούμε τη σύνδεση κοιλοδοκων στους πλευρικους χιαστί;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για όποιον δεν το ξέρει έχω ανεβασμένο λινκ στα downloads του site με παλιά βίντεο (σε flash) της robobat, τα είχα κατεβάσει όσο υπήρχαν online. Αν και είναι από τις πρώτες εκδόσεις του προγράμματος η φιλοσοφία είναι η ίδια. Απλά το zip είναι σε 7z φορματ, κατεβάστε το free όποιος δεν το έχει. https://www.dropbox.com/s/nfogo5zg5sajcno/Video%20tutorials.7z

Link to comment
Share on other sites

Charlie για τεχνικη υποστηριξη στην Ελλαδα δε γνωριζω καποιον... δε νομιζω να υπαρχει και κατι :(

Μεχρι πριν λιγο καιρο πληρωνα τη συνδρομη μου για την Autodesk μεσω της Υπολογιστικης Μελετητικης ΕΠΕ όπου εκει υπαρχει μηχανικος που δουλευει το Robot και ετσι μπορουσε να λυσει καποια γρηγορη απορια μεσω τηλεφωνου. Γενικα ομως οταν χρειαστει εχω γραπτη επικοινωνια με την Autodesk για υποστηριξη.

Απο πέρσι-φετος η Υπολ.Μελετ.ΕΠΕ διεκοψε (και αυτη) τη συνεργασια της με την Autodesk και ετσι συνδρομη πληρωνω (ναι ακομα πληρωνω συνδρομη) μεσω καποιου αλλου Ελληνα αντιπροσωπου-εταιριας ο οποιος ομως δεν ξερει να δουλευει το προγραμμα και ετσι δεν προσφερει τεχνικη υποστηριξη.

Απο τοτε που πηρε η Autodesk το Robot δε θυμαμαι να υπηρξε ποτε υποστηριξη του στυλ παιρνω τηλ κα ρωταω η' κολλησα καπου και ερχομαι απο τα γραφεια σας να το δουμε, οπως συμβαινει με αλλα προγραμματα...

Παντως οπως εχει ηδη ειπωθει, το forum της Αutodesk ειναι οτι πρεπει για υποστηριξη μεχρι καποιο βαθμο βεβαια, και ειναι δωρεαν

Edited by jim
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.