Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τροποποίηση ηλεκτρονικής ταυτότητας λόγω εσφαλμένων καταχωρήσεων και ελλείψεων


Recommended Posts

μπηκα, με αφηνει να επεξεργαστω οδο, αριθμο κτλ αλλα πουθενα δεν βρισκω επιλογη να διορθωσω την ΥΔΟΜ την οποια δηλωνουμε στην αρχη οταν εισαγουμε την ιδιοκτησια..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν θυμάμαι καλά η ΥΔΟΜ αλλάζει μόνο στην αρχική καρτέλα που φτιάχνεις το γεωτεμάχιο, οπότε αν θες να κάνεις αλλαγή πρέπει μάλλον να σβήσεις το οικόπεδο. Αν έχεις καταχωρίσει μ.όνο εσύ ιδιοκτησία, τότε γίνεται αλλά δεν ξέρω αν γίνεται αν έχουν καταχωριστεί και άλλες ιδιοκτησίες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδη έχω εισάγει ιδιοκτησια και εξέδωσα την ταυτότητα, με αφήνει να κάνω μόνο τροποποιητική. Προσπάθησα να τα σβήσψ όλα και να εισάγω εξ αρχής αλλά δε με αφήνει και δε βρίσκω πουθενά πως μπορώ να πάω στην αρχική σελιδα να διορθώσω το γεωτεμάχιο

Link to comment
Share on other sites

η λανθασμένη δεν σβήνει. Πρέπει να συντάξεις εξ αρχής  νέα. Φυσικά όταν θα πας για οριστικοποίηση ίσως τότε στον έλεγχο  σου βγάλει μήνυμα ότι το ΚΑΕΚ υπάρχει ήδη. Εγώ το αγνοώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα σε όλους,

Προσπαθώ να κάνω τροποποιητική σε μία από τις ΗΤΚ που βγάζω για συγκεκριμένο κτίριο. Κάνω όλη την προβλεπόμενη διαδικασία, αλλά στο δεξί κλικ δεν μου δίνει την επιλογή "Δημιουργία Τροποιητικής"

Η ταυτότητα είναι σε οριστική καταχώρηση. Οι επιλογές που μου δίνει είναι '"εκδοση πιστοποιητικού" ή "προβολή στοιχείων". Ωστόσο πιστοποιητικό έχω ήδη κατεβάσει.

Τι κάνω λάθος;

Link to comment
Share on other sites

Η τροποποιητική γίνεται απο την καρτέλα "Μητρώο ταυτότητας κτιρίου - Εισαγωγή καταχωρήσεων" και οχι απο την καρτέλα " οι υποθέσεις μου - Επεξεργαία καταχωρίσεων"

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Σε προσωρινή εκτύπωση του Αποσπάσματος της Η.Τ.Κ. θέλω να διορθώσω κάτι στα Σχόλια της πρώτης σελίδας του Αποσπάσματος και δεν βρίσκω στην επεξεργασία σε ποιό πεδίο είχαν γραφτεί τα συγκεκριμένα σχόλια! Επίσης, αναλόγως θέλω να διορθώσω τον αριθμό των ιδιοκτησιών και των ορόφων, τα οποία γράφονται και αυτά επιγραμματικά στην 1η σελίδα του αποσπάσματος, και πάλι δεν βλέπω σε ποια φάση της επεξεργασίας είχαν γραφεί και αυτά τα στοιχεία. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

Μην ανοίγεις χωρίς ουσιαστικό λόγο νέο θέμα και χωρίς πρώτα να κάνεις αναζήτηση σε ήδη υπάρχον, με ίδιο ή παραπλήσιο περιεχόμενο. Το θέμα σου συγχωνεύτηκε στο παρόν. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ. akis73

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.