Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ασυμβίβαστο ενεργειακών επιθεωρήσεων


Inzaghi

Recommended Posts

πιθανόν ΤΣΜΕΔΕ-ΕΜΠ 3%

 

Προχτές συζητούσαμε στα σεμινάρια και υπήρχε μια διαφωνία στον αν τον πληρώνεις αυτόν τον φόρο ή όχι, αλλά οι περισσότεροι προσωρινοί είπαν ότι δεν τον πληρώνουν.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβα, αλλά δεν είναι δυνατόν να σου απαγορέψουν να νοικιάσεις-αγοράσεις κλπ όποιο ακίνητο έχεις επιθεωρήσεις.

Το ανάποδο απαγορεύεται. Να επιθεωρήσεις κάποιο που νοικιάζεις, κατέχεις κλπ

 

Αν ίσχυε αυτό ο Inzaghi μόνο σε βάρκα θα μπορούσε να μείνει... :smile:

Edited by tsx
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

:mrgreen:

Φανταζεσαι να μου αποκλειανε ολες τις οικοδομες στις οποιες εχω κανει επιθεωρηση?

 

θα αλλαζα πολη  :mrgreen:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

..... αυτά ισχύουν υποθέτω και για τους οίκους ανοχής .... αλλιώς κάποια κτήρια πχ ΤΣΜΕΔΕ, ΤΕΕ, δεν θα μπορούσανε ποτέ να βγάλουν ΠΕΑ ..

Link to comment
Share on other sites

Η δικαιολογια του τυπου "πηγα να βγαλω ΠΕΑ, διαπιστωσα αυθαιρεσια και ο πελατης ηθελε να τη ρυθμισουμε" θα φορεθει πολυ παντως σε περιπτωσεις που πρωτα θα βγει το ΠΕΑ κι επειτα θα γινει ρυθμιση για να μη μας πιασει το ασυμβιβαστο...

Link to comment
Share on other sites

..... αυτά ισχύουν υποθέτω και για τους οίκους ανοχής ....

 

εχω κανει πιστοποιητικο για ''σπιτι''....

 

μετρητα πριν την αυτοψια και εξοφληση.....

 

πιο πολυ χρονο μου πηρε να βρω σε τι κατηγορια θα το δηλωσω

 

 

οσο για το ασυμβιβαστο να μας ζητησουν και τα μπλοκακια να δουν που εχουμε κανει απο τεχνικες εκθεσεις μεχρι 3843

 

εγω το θεωρω τραγικο ΝΑ μην υπαρχει ασυμβιβαστο για βεβαιωσεις ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΕΩΝ και να μας τα @@@@@ για τα πεα

 

 

προσωπικα ασυμβιβαστο θεωρω ΜΟΝΟ οπου εχω υπογραψει αδεια........

αυτα με 3843-4014-4178 εχουν τοση σημασια οσο οι ερωτοαπαντησεις του τηλεφωνικου κεντρου του τεε

Link to comment
Share on other sites

Απορω γιατι δε βγαζουν μια ανακοινωση, μια εγκυκλιο, ενα κατι που να εξηγουν επισημως τι θεωρουν ασυμβιβαστο...

 

Δηλαδη αποφασισε, λεει, η προισταμενη, τελικως, η ρυθμιση να θεωρειται ασυμβιβαστο με το ΠΕΑ και να απαγορευεται...

 

Με συγχωρεις, μυριζω τα νυχια μου αλλα δε μου το λενε οτι ετσι αποφασισε...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.