Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2009 & 2010)


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάρε τηλέφωνο στον ΟΑΕΔ της περιοχής σου και ρώτησε αν υπάρχουν ακόμα θέσης εκεί. Εγώ για παράδειγμα έκανα την Παρασκευή. Αν ναι πρέπει να πας από εκεί και να πάρεις μία βεβαίωση συμετοχής. Μετά να κάνεις έναρξη και μετά την ηλεκτρονική αίτηση.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα πρόβλημα εδώ και περίπου 1 εβδομάδα με την σελίδα του ΟΑΕΔ (και ιδίως την αναζήτηση της αίτησης). Καλύτερα επικοινωνήστε με το helpdesk του ΟΑΕΔ (2109989014 - 2109989016) για πληροφορίες όσοι εχετε κάνει αίτηση, και όσοι θα ήθελαν να κάνουν, όπως σωστά προτείνει ο poltaιgan, να επικοινωνήσουν με τον οικείο ΟΑΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Η ερώτηση για το αν υπάρχουν κενές θέσεις στο πρόγραμμα γίνεται στον οαεδ που έχει ο κάθε δήμος ή υπάρχει κάποια πιο περιφερειακή υπηρεσία του οαεδ που ελέγχει το θέμα?

Απο τον οαεδ παίρνουμε την βεβαίωση συμμετοχής που είναι απαραίτητη για να συμπληρώσουμε την αίτηση ηλεκτρονικα?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μπροστά το Δημόσιο λέμε.....!

 

Κάνω ηλεκτρονική αίτηση στις 2/7 και 16/7 πήρα προ-έγκριση...!!! Και θα κάνω και μεταφορά έδρας...! Όλα θετικά....

 

Έχω καταλήξει στο τι θα αγοράσω...απο εξοπλισμό και εργαλεία...

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: Από προγραμματάκια τι καλούδια να πάρω..?

 

Σίγουρα το PVsyst...

Τι σχεδιαστικό να χρησιμοποιήσω...Autocad...να πάρω καμιά παλιά φθηνή έκδοση...τι τιμούλες παίζουν ξέρετε....το 2009-2010 είναι απλησίαστα...

 

Το Fine επίσης....θα τσιμπήσω μόνο το πακέτο των Η/Μ εγκαταστάσεων μου φαίνεται....Ο σχεδιαστικός πυρήνας χρειάζεται ή είναι περιττός...?

 

Αυτά φανταστικοί μου συνάδελφοι......όποιος ξέρει ας απαντήσει....

 

Ευχαριστώ Θερμά...

Link to comment
Share on other sites

Ποροκ..μενος μου ακούγεσαι, μπράβο βρε giorgara, είναι καλό να υπάρχει αυτή η διάθεση σε μια τόσο δύσκολη εποχή. Καλή αρχή σου εύχομαι και πάντα με την ίδια διάθεση.

Link to comment
Share on other sites

Εχω να κάνω μια ερώτηση αν ξερει κανείς να μου απαντήσει.

Μου βάλανε την πρώτη δόση (5000ε) στον λογαριασμό μου. (επιτέλους)

 

Το ερώτημα είναι, αυτό το ποσό το γράφω στο βιβλίο εσόδων εξόδων?

και αν ναι σε ποια στήλη?

 

Ευχαριστώ a priori..

Link to comment
Share on other sites

Καλή ερώτηση, αλλα δεν έχει να κάνει άμεσα με την επαγγελματική σου δραστηριότητα, οπότε δε νομίζω. Οι παλιοί αν ξέρουν ας μας απαντήσουν. Στη φορολογική δήλωση θα πρέπει να δηλωθεί φαντάζομαι, οπότε μη φοβάσαι ότι δε θα συνεισφέρουμε φορολογικά..

:)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.