Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

μπορω να το κανω και πιο μετα δεν υπαρχει προβλημα.

σκοπος ειναι να κοψω ολα τα τιμολογια στην παρουσα εδρα για να μην ειναι μπερδεμενα

και μετα αναγκαστικα πρεπει να αλλαξω. μπορω να την κανω και τελος αυγουστου.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εντάξει μάλλον είμαι λίγο χαζός...ρώτησα την eurobank στο υπο/στημα που δηλωσα:

μέχρι της 16/08 πρέπει να έχω κόψει τα τιμολόγια και εξοφλήσεις, ή πρέπει να καταθέσω και τα χαρτιά σε σας?

 

και μου λέει ότι μέχρι τις 16/08 πρέπει να έχεις καταθέσει και τα χαρτιά!

 

τι γινεται? μηπως κανουμε κατι λάθος εδω?

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κάτι?θέλω να πάρω το imac και ήμουν έτοιμος αλλα βγήκε καινούργιο.

Αν το πληρώσω μέχρι 16 και το παραλάβω Σεπτέμβριο-για να πάρω το καινούργιο-....γίνεται?ξέρει κανείς?

 

─────────────────────────────────────────────────────

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας, μέσω της επεξεργασίας προσωπικών στοιχείων (πίνακας ελέγχου).

Chilon

Link to comment
Share on other sites

Αν έρθουν για έλεγχο πρέπει να δείξεις και τον εξοπλισμό που αγόρασες με το τιμολόγιο, διαφορετικά θα σε κυνηγάνε ο Ρεν και ο Τρισε 8-)

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κάτι?θέλω να πάρω το imac και ήμουν έτοιμος αλλα βγήκε καινούργιο.

Αν το πληρώσω μέχρι 16 και το παραλάβω Σεπτέμβριο-για να πάρω το καινούργιο-....γίνεται?ξέρει κανείς?

Και ποιό serial number θα γράψεις πάνω στα τιμολόγια;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά εντάξει μάλλον είμαι λίγο χαζός...ρώτησα την eurobank στο υπο/στημα που δηλωσα:

μέχρι της 16/08 πρέπει να έχω κόψει τα τιμολόγια και εξοφλήσεις, ή πρέπει να καταθέσω και τα χαρτιά σε σας?

 

και μου λέει ότι μέχρι τις 16/08 πρέπει να έχεις καταθέσει και τα χαρτιά!

 

τι γινεται? μηπως κανουμε κατι λάθος εδω?

 

ευχαριστώ!

 

Mετά τις 16/8 υποβάλλουμε τα δικαιολογητικά το λέει ξεκάθαρα τι άλλο να πούμε ή μάλλον πως ΑΛΛΙΩΣ να το πούμε , πήγαινε και βρισε τους.

 

 

 

Υ.Γ. Όπως έχω ξαναγράψει υπάρχει τέτοια ανημερωσιά από τους ΕΦΔ που θα έχουμε σίγουρα καθυστερήσεις και παρατράγουδα εξ αιτίας τους.

 

Υ.Γ. Αυτό με τους serial no το οποίο αναφέρεται συχνά που ακριβώς αναγράφεται ότι πρέπει να υπάρχουν ή να συνοδεύουν τα αντίστοιχα τιμολόγια των προιόντων??

Link to comment
Share on other sites

Απ'όσο έχω καταλάβει, η διαδικασία υποβολής αιτήματος ελέγχου είναι η εξής:

 

1) Από 16/8 θα υπάρχει στο ependyseis.gr εφαρμογή για υποβολή ηλεκτρονικού αιτήματος προς το Υπουργείο. Άρα το πρώτο πρέπει να κάνουμε είναι αυτό.

 

2) Στη συνέχεια (πότε όμως, ακόμα και την ίδια ημέρα, ή περιμένουμε κάποια απάντηση από το υπουργείο ?) πάμε τράπεζα και καταθέτουμε το φάκελο.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ 1: τα τιμολόγια τα καταθέτουμε στο φάκελο της τράπεζας ή τα κρατάμε και όταν έρθουν για έλεγχο τους τα δείχνουμε ?

ΕΡΩΤΗΣΗ 2: πρέπει να αναφέρουμε κάπου ότι υπάρχουν τροποποιήσεις ως προς την αρχική μας αίτηση, ή όλα αυτά εξετάζονται μόνο στον επιτόπιο έλεγχο ?

 

3) Μέσα σε ένα 2μηνο έρχεται ο έλεγχος. Η ημερομηνία-ώρα πραγματοποίησης ελέγχου προφανώς θα πρέπει να προκαθορισθεί. Πώς όμως θα γίνει αυτό, π.χ. σε τηλεφωνική συνεννόηση με το ICAP, ή μετά την υποβολή αιτήματος θα βγει αυτόματα μια ημερομηνία ? Θεωρώ πως δε θα μας πούνε απλά ότι εντός 2μηνου θα περάσει κάποια στιγμή ο έλεγχος.

 

ΕΡΩΤΗΣΗ: Προφανώς ο επιτόπιος έλεγχος θα πργματοποποιηθεί σε όλους. Ο τυχαίος δειγματοληπτικός έλεγχος που ακούω, τι αφορά ?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.