Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Να ρωτήσω και εγώ κάτι. Είχα δηλώση στη αρχική πρόταση software αξίας 2.000Ε. Τελικά το αγοράζω από άλλον προμηθευτή στα 1.400Ε. Λέτε να έχω πρόβλημα;

 

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Thinlizzy ποιος να σε βοηθήσει; Αν διαβάσεις λίγο παραπάνω θα δεις ότι το θέμα έχει συζητηθεί πολλές φορές...σίγουρη απάντηση δεν μπορεί να σου δώσει κανείς...

Πάντως, θεωρητικά, αν ο εξοπλισμός που παίρνεις έχει ισοδύναμες προδιαγραφές με αυτόν που δήλωσες, δεν θα έχεις πρόβλημα. Please μη ρωτήσεις τι εννοούμε ισοδύναμες προδιαγραφές και πώς θα το κρίνουν...

 

Καλό κουράγιο και καλή δύναμη.

Link to comment
Share on other sites

Thinlizzy ποιος να σε βοηθήσει; Αν διαβάσεις λίγο παραπάνω θα δεις ότι το θέμα έχει συζητηθεί πολλές φορές...σίγουρη απάντηση δεν μπορεί να σου δώσει κανείς...

Πάντως, θεωρητικά, αν ο εξοπλισμός που παίρνεις έχει ισοδύναμες προδιαγραφές με αυτόν που δήλωσες, δεν θα έχεις πρόβλημα. Please μη ρωτήσεις τι εννοούμε ισοδύναμες προδιαγραφές και πώς θα το κρίνουν...

 

Καλό κουράγιο και καλή δύναμη.

 

Δεν είναι ανάγκη να τεντώσουμε τα νεύρα μας. Καταλαβαίνω ότι οι ώρες και οι μέρες είναι δύσκολες.

Επειδή παρακολουθώ το θέμα από την δημιουργία του (και έχω συμβουλέψει αρκετούς), δεν είδα κάπου να έχει απαντηθεί το συγκεκριμένο ερώτημα. Μιλάω για μείωση τιμής σε συγκεκριμένο προϊόν και όχι διαγραφή του από την λίστα αγοράς.

Αν βλέπεις κάπου απαντημένο το συγκεκριμένο ερώτημα και δεν το βλέπω εγώ παρακαλώ συγχώρεσε με. :)

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε μάλλον ήμουν λίγο απότομος...έχεις δίκιο...τεντωμένα νεύρα...τεντώθηκαν σήμερα ακόμα περισσότερο με τον γνωστό προμηθευτή εξοπλισμού...

 

Πάντως εμμένω στην αρχική μου θέση...αν το νέο προϊόν έχει τουλάχιστον ισοδύναμες προδιαγραφές, θεωρητικά, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα βγήκε ανακοίνωση στο επίσημο site του ΕΣΠΑ σχετικά με το αίτημα ελέγχου. Παραθέτω το παρακάτω link :

 

http://www.espa.gr/el/Pages/NewsFS.aspx?item=225

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε μάλλον ήμουν λίγο απότομος...έχεις δίκιο...τεντωμένα νεύρα...τεντώθηκαν σήμερα ακόμα περισσότερο με τον γνωστό προμηθευτή εξοπλισμού...

 

Πάντως εμμένω στην αρχική μου θέση...αν το νέο προϊόν έχει τουλάχιστον ισοδύναμες προδιαγραφές, θεωρητικά, δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

Κανένα πρόβλημα. Ίσως φταίει που δεν πήγαμε διακοπές ακόμη ή δεν θα πάμε καθόλου...:(

 

Είναι το ίδιο ακριβώς software.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ειμαι Πολιτικος μηχανικος και υλοποιώ αυτές τις μέρες την επένδυση, λιγο καθυστερημένα, λόγω οικονομικών. Το πρόβλημα είναι οτι είχα βάλει μέσα στην προταση μου το Robot structrural analysis και δεν υπάρχει διαθέσιμο πουθενα. Τι μπορώ να κανω άμεσα γιατι δεν έχω άλλο χρονο για την ολοκλήρωση της επένδυσης μου, μπορώ να μην το συμπεριλάβω αν δεν πέφτει κατω από το ελάχιστο ο προυπολογισμός ή πρεπει να βρω καποιο παρεμφερες πρόγραμμα να συμπληρώσω τη δαπάνη;

Link to comment
Share on other sites

ναι της autodesk ειναι απλως δεν ειναι διαθεσιμο αυτες τις μερες απο τις εταιριες για να το αγορασω και να κοψω τιμολογιο ως τις 16/08

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.