Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Αρχικά μου ξεκαθάρισε, ότι εφόσον δεν έχω κάνει διακοπή πρέπει η ημερομηνία τρέχουσας έναρξης και πρώτης έναρξης να ταυτίζονται.

 

Είσαι σίγουρη ότι σου είπε αυτό, γιατί επίσης γράφουνε:

Ως τρέχουσα ημερομηνία έναρξης θεωρείται η έναρξη της επιχείρησης μόνο σε περίπτωση που είχε προηγηθεί διακοπή

Έχω καταλάβει κάτι λάθος ρε γμτ;

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρετε κανένα τηλέφωνο για πληροφορίες που να απαντάνε? τα τηλέφωνα του site espa.gr εδώ και μέρες "μιλάνε". το πρόβλημα μου είναι ότι δεν έχω λάβει καμία απάντηση ενώ την υποβολή την έκανα το Σεπτεμβριο...μπορεί κάποιος να μου πει που να απευθυνθώ? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρη ότι σου είπε αυτό, γιατί επίσης γράφουνε:

Ως τρέχουσα ημερομηνία έναρξης θεωρείται η έναρξη της επιχείρησης μόνο σε περίπτωση που είχε προηγηθεί διακοπή

Έχω καταλάβει κάτι λάθος ρε γμτ;

 

Η περιπτωση μας, σε σχεση με την angelikisk, ειναι διαφορετικη γιατι εμεις βαλαμε ως πρωτη εναρξη την προσφατη και το συστημα το δεχτηκε ενω η angelikisk εβαλε την παλιοτερη και το συστημα παλι το δεχτηκε ισως επειδη ειχε σχετικο επαγγελμα.Μιλαω παντα για το πεδιο ημερομηνια πρωτης εναρξης, το οποιο αν το συμπληρωναμε λαθος θα μας το λεγανε στο email.

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα στο πεδίο ημ/νια πρώτης έναρξης δέχεται ότι και να του βάλεις, δεν το τσεκάρει. (Τα στοιχεία μητρώου, Αριθμός Φορολογικού Μητρώου, Αστυνομικό Δελτίο Ταυτότητας, Όνομα, Επώνυμο, Πατρώνυμο, Διεύθυνση έδρας, Διεύθυνση υλοποίησης πρότασης και Ημερομηνία Τελευταίας Έναρξης άσκησης του συγκεκριμένου επαγγέλματος, που συμπληρώθηκαν από τους δυνητικούς δικαιούχους, ταυτοποιήθηκαν με τα στοιχεία που έχουν δηλωθεί στην αρμόδια Δ.Ο.Υ.)

Δεν λέει πουθενά για πρώτη έναρξη

 

Μην κάνετε παράθεση ολόκληρου του αμέσως προηγούμενου μηνύματος για λόγους οικονομίας του forum. Παράθεση κάνετε όταν θέλετε να κάνετε αναφορά σε τμήμα μιας δημοσίευσης ή να απαντήσετε σε δημοσίευση παλιότερη από την αμέσως προηγούμενη. Αντί για κλικ στη λέξη "παράθεση" κάντε κλικ στη λέξη "απάντηση" στο τέλος της ιστοσελίδας.

Ευχαριστώ, achille.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο forebas.

Αφού δώσω κι εγώ τα συγχαρητήριά μου στα αχαρακτήριστα γατόνια που μας έχουν βάλει να παρατήσουμε τις δουλειές μας και να ασχολούμαστε με την αναζήτηση βαθύτερων νοημάτων φράσεων όπως "ημερομηνία τρέχουσας έναρξης", και να μην βρίσκουμε και άκρη, θα ήθελα να ρωτήσω

 

Υπάρχει κάποιος που :

 

έχει κάνει έναρξη παλαιότερα (π.χ. το 2004) με ΚΑΔ-α (πειραματική μηχανική-κατά λάθος),

κατόπιν (π.χ. το 2006) έκανε αλλαγή από ΚΑΔ-α σε ΚΑΔ-β (στατικές μελέτες), δηλ. διακοπή του παλιού και έναρξη του νέου ΚΑΔ-β για το οποίο και θέλει να επιδοτηθεί

 

και να ταυτοποιήθηκαν οι ημερομηνίες έναρξής του? (τρέχουσα, αρχική, πρώτη, τελευταία, επόμενη, μεθεπόμενη κλπ?)

 

Αν όχι, μπορεί να ρίξει κάποιος καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Παω να ανοίξω: Οδηγίες Διορθωτικής Υποβολής

και μου βγάζει μήνυμα : The file is damaged......

Τι γίνεται? και το σύστημα απεργεί?

Link to comment
Share on other sites

Το σύστημα στο πεδίο ημ/νια πρώτης έναρξης δέχεται ότι και να του βάλεις, δεν το τσεκάρει.

 

Λάθος κάνεις. Το τσεκάρει. Εγώ είχα κάνει λάθος (δική μου υπαιτιότητα) και στις δύο ημερομηνίες οι οποίες ταυτίζονταν μεν στα δύο πέδία όπως έπρεπε, αλλά έκανα λάθος ένα έτος. Μου ήρθε το email ζητώντας να το διορθώσω.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι εγώ παραιτούμε δεν την παλεύω έχω το ίδιο πρόβλημα με τν ημερομηνία έναρξης και στην εφορία αφού πήγα 2 φορές και μετά απο 2,5 ώρες αναμονή όταν τους ρώτησα με κοιτούσαν σαν εξωγήινο !!!! ένα μπάχαλο ναι έχεις το71121000 στις τάδε αλλά αυτό προέρχεται απο αντιστοίχιση στο σύστημα ΤΑΞΙΣ !!! κτλ κτλ απο προηγούμενο κωδικό που είχες και αντιπροσώπευε τον καινούργιο αυτό ΚΑΔ και τελικά ΑΚΡΗ δεν βρήκα...τέλος τηλ. στην Τραπεζά μου Πειραιώς Σταυρούπολης Θεσ/νικής μήπως και μπορέσει να μου βοηθήσει και ευγενέστατα μου είπε ότι η τράπεζα εφόσον δεν εμπλέκεται στις διαδικασίες υποβολής τότε δεν μπορεί να εμπλακεί σε κανένα στάδιο κοινώς είστε μόνη σας ... αν τελικά τα καταφέρετε εδώ είμαστε !!!! ΑΡΚΕΤΑ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΩ ΕΔΩ

 

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Παρατήρηση: Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Ευχαριστώ, ilias

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.