Μετάβαση στο περιεχόμενο

Οδηγός για την ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ΕΣΠΑ


Recommended Posts

Και εγω που εβαλα την ιδια ημερομηνια γιατι μου ειπαν λαθος?Τους εστειλα email και θα δω τι θα απαντησουν.(Σιγα μην απαντησουν, και τα τηλεφωνα φυσικα δεν τα σηκωνουν!)

 

Απαντησανε τελικα!Μου στειλαν ενα απο τα γνωστα κονσερβες-mail που λενε για οποιαδηποτε πληροφορια διαβαστε τον οδηγο διορθωτικης υποβολης κλπ τελειως ασχετα.Λοιπον, εδω εγκαταλειπω τον αγωνα, δεν ασχολουμαι αλλο!Καλη επιτυχια στους υπολοιπους, εγω τουλαχιστον την ξερω την τυχη μου πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Μου στειλαν ενα απο τα γνωστα κονσερβες-mail

και σε μενα κονσερβες-εμαιλ στελνουν.

ετοιμος να τα παρατησω και εγω ειμαι.

Link to comment
Share on other sites

Ο σκόπος της μείωσης από 200 σε 70 εκατομμύρια καθώς και η άθλια αντιμετώπιση γίνονται με σκοπό να εγκαταλείψουμε.

Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφω πρωτον γιατι μου σφυριξε μια ιδεα ενας φιλος που μιλησε με λογιστη και δευτερον για να βοηθησω και αλλους συναδελφους που ενω ειχαν βαλει την ιδια ημερομηνια σε πρωτη και τρεχουσα εναρξη τους ηρθε email για λαθος,οπως και σε μενα.Ειναι παιχνιδι με τις λεξεις!Εχουμε και λεμε, ημερομηνια πρωτης εναρξης βαζουμε την ημερομηνια πρωτης εναρξης του επαγγελματος που σχετιζεται με το εσπα, δηλ του μηχανικου.Ημερομηνια τρεχουσας εναρξης, αν δεν εχουμε κανει καμια διακοπη, βαζουμε την ημερομηνια πρωτης εναρξης επαγγελματος του επιτηδευματια, και οχι απαραιτητα του μηχανικου!Εγω πριν γινω μηχανικος ειχα κανει εναρξη επαγγελματος για αλλη δουλεια την οποια δεν εχω διακοψει, και εχω ακομα δευτερευουσα, ετσι να καθεται!Θελω να ρωτησω τους συναδερφους που πηραν email για λαθος ημερομηνια τρεχουσας εναρξης, ενω ειχαν βαλει την ιδια με την πρωτη, αν διατηρουν αλλο παλιοτερο επαγγελμα!Μπας και βγαλουμε καμια ακρη!

Link to comment
Share on other sites

γειά σας συνάδελφοι

να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου

το 2002 είχα έδρα σε διεύθυνση Α

το 2006 έκανα μεταβολή σε διεύθυνση Β

μου'ρθε μηνυμα ότι δεν ταυτοποιηθηκε ο τοπος εγκατάστασης

ενώ είχα βάλει ότι διευθ.έδρα=διευθ.εγκατατ=Β

ποιό είναι το λάθος?

μηπως έπρεπε να βάλω διευθ.εγκατ.=Α δηλ.την αρχική μου έδρα?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

γειά σας συνάδελφοι

να ρωτήσω κι εγώ με την σειρά μου

το 2002 είχα έδρα σε διεύθυνση Α

το 2006 έκανα μεταβολή σε διεύθυνση Β

μου'ρθε μηνυμα ότι δεν ταυτοποιηθηκε ο τοπος εγκατάστασης

ενώ είχα βάλει ότι διευθ.έδρα=διευθ.εγκατατ=Β

ποιό είναι το λάθος?

μηπως έπρεπε να βάλω διευθ.εγκατ.=Α δηλ.την αρχική μου έδρα?

ευχαριστώ

 

 

Όχι. Το λάθος ενδέχεται να είναι μια τελεία ή ένα κενό (space)...

Αν στο taxis π.χ. φαίνεσαι με οδό "Βασ. Σοφίας" και εσύ στην πρόταση τους ΕΣΠΑ δηλώσεις "Βασ.Σοφίας" (χωρίς κενό μετά την τελεία), δεν κάνει ταυτοποίηση... Αν το taxis σε έχει σε έδρα "Λ. Συγγρού" και εσύ δηλώσεις τώρα "Λεωφ. Συγγρού" πάλι σε "κόβει". Η πάραμικρή διαφοροποίηση δημιουργεί πρόβλημα.

Είναι τόσο ανοήτοι οι "ιθύνοντες" τελικά, που αποφάσισαν να κάνουν ταυτοποίηση με βάση όλα τα στοιχεία λες και υπήρχε ποτέ περίπτωση να μην υπάρξουν τεράστια προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ tpanag,

οκ κατάλαβα και θα το ξαναψάξω.

πάντως εγώ ότι έβαλα στην έδρα , έβαλα και στον τόπο εγκατάστασης ,

με τα ίδια σημεία στίξης, τα ίδια κενά.

ωστόσο την έδρα την δέχτηκε ενώ τον τόπο εγκατάστασης όχι.

καλημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Γραφειοκρατία................

 

Οποιοδήποτε στίγμα,λάθος,παράλειψη ΟΛΩΝ των υπολοίπων υπηρεσιών στην Online Database τους οδηγεί σε μή ταυτοποίηση του αιτούντος.........

 

Έστειλα διορθωτική για το εξής:

Διεύθυνση έδρας στην Εφορεία: ΑΓ ΚΩΝ/ΝΟΥ

Διεύθυνση έδρας στην αίτηση ΕΣΠΑ: ΑΓ. ΚΩΝ/ΝΟΥ

 

Πατάω το κουμπάκι για αποθήκευση της διόρθωσης κ μου βγάζει μήνυμα ότι έπεσε ο server!!!!!Ξαναδοκιμάζω κ μου λέει ότι έχει ήδη υποβληθεί διορθωτική,όμως δεν μπορώ να κατεβάσω το xml γιατί θεωρεί ο πεσμένος sever ¨οτι το έχω ήδη κατεβάσει!!!!!!!!

 

Τα παρατάω κ εγώ,διότι έφτασα στο τελευταίο σημείο,όπου δεν μπορώ να κάνω τίποτε παραπάνω................Μπράβο στους Γαμάτους της ΕΕ που τολμούν ύστερα από αυτό το φιάσκο να μας ονομάζουν κ P.I.G.S. κ να ισχυρίζονται ότι το πακέτο το ενέκριναν,αλλά δεν υπήρχε απορροφητικότητα........!!!!!!!!!!!Για να καταλάβετε για πόσο ζώα μας έχουν...........

 

Σας ευχαριστούμε ρε μάγκες.........εύχομαι να καταφέρω κάποια στιγμή να σας το ανταποδώσω το καλό που μου κάνετε!!!!Μπράβο και πάλι!!

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβετε για πόσο ζώα μας έχουν...........

Αυτο ακριβώς.ολη η αλήθεια σε μια φραση....

και μενα για το γνωστο προβλημα του 1900 ,με εστειλαν ενα ε-μαιλ κονσερβα που παραπεμπει σε οδηγιες-κονσερβα ανεφαρμοστες και σε καθε νεο ε-μαιλ μου που περιγραφω αναλυτικα το προβλημα ,μου στελνουν ενα ε-μαιλ που λεει

"Σας στειλαμε οδηγίες με προηγούμενο ε-μαιλ"

η κοροιδια της κοροιδιας ω κοροιδια.

το Αισχος του Αισχους ω Αισχος.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.