Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστροφή φόρου εισοδήματος


Recommended Posts

Συνάδελφοι, δε ξέρω αν έχετε κάνει καμιά συζήτηση με τον λογιστή σας.....

Φέτος είναι η τελευταία χρονιά που θα έχουμε αγωνία για το πότε θα έρθει το εκκαθαριστικό (πιο γρήγορα η επιθυμία μας) ώστε μετά να ακολουθήσει και η πολυπόθητη επιταγή της επιστροφής......

Από του χρόνου θα έχουμε την αγωνία μην έρθει νωρίς το εκκαθαριστικό και αρχίσουμε να πληρώνουμε νωρίτερα.....

Επιστροφές από του χρόνου.... τέλος.

Ο αυτοανακηρυγμένος συνέταιρος μας (economics & financial serial KILLER) κος Π"κωνσταντίνου θα φροντίσει να πάρει το μερίδιό του (που ΔΕΝ του ανήκει) και να μας απαλλάξει από την (γλυκιά) αγωνία της επιστροφής και της σκοτούρας του τι να τα κάνουμε αυτά τα (περιττά για μας, κατ' αυτόν) χρήματα!!!!!!

ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ.....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

GRTOPO +1000

 

παντως μονο οσοι ειμαστε αυτονομες μοναδες θα το λουστουμε...

 

τα γραφεια με 3-4 μηχανικους ηδη ενω τοσα χρονια δεν τους βαζανε να κοβουν , τωρα τους βαζουν να υπογραφουν αβερτα...

 

ηδη υπαρχει προβλημα με συναδελφους που ειχανε υπολογισει να κοβουν 12000 τον χρονο και τωρα με τα 25000 35000 που τους βαζουν στην ουσια μειωνονται οι αποδοχες τους αφου θα πληρωνουν και φορο...

 

η απαντηση των εργοδοτων ειναι...΄΄εμεις καναμε μια συμφωνια, δεν μαπασχολει που αλλαξε ο τροπος φορολογησης ΄΄

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΠΑΣΟΚ...καταφερε στα χαρτια να αμοιβεται σωστα ο μηχανικος στην ελλαδα''

 

και παλι ΜΠΡΑΒΟ

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε τι θα κάνετε στις επερχόμενες εκλογές λοιπόν. Επιβάλλεται να γευτούν ήττα, που θα γραφτεί στα βιβλία ιστορίας. Αν δεν το κάνουμε, είμαστε άξιοι της τύχης μας...

Link to comment
Share on other sites

ηττα ειναι να μην μπει κανεις σε μαντρι...

 

το να φευγεις απο το Α μαντρι και να πηγαινεις στο Β δεν αλλαζει κατι...

 

σου λεει ο ενας κρεατεμπορας..ελα στο δικο μου θα σε κανω μονιμο απο συμβασιουχο προβατο ....παει το προβατο

 

την επομενη φορα σου λεει ο αλλος κρεατεμπορας....σε μενα υπαρχει αφθονο χορτο να τρως οσο θελεις.....παλι παει το προβατο

 

 

αν ειχαμε βασιλια θα γλυταναμε τα εξοδα των εκλογων τουλαχιστον και θαχαμε και καποιον για τα κυριλε παρτυ....

 

τωρα ζουμε με την αυταπατη της δημοκρατιας-οικογενειοκρατιας...

 

 

υ.γ η κινεζα υπουργος που αντιτιθεται σε ολες τις επενδυσεις Η ΜΠΙΡ - ΜΠΙ - ΛΗ εχει σοβαρο βυσμα που δνε την κουνα απο την θεση της στην οικογενεια του γιωργακη.....

οπως ισχυε παντα....την γκομενα δεν την απολυεις γιατι θα σε κραξει !!

 

υ.γ 2 ρε γμτ αυτοι οι πολιτικοι απο αγχος ΜΗΔΕΝ ακομα και τωρα...εχουν κουραγια να γ@μ@νε και να μας γ@μ@νε αδιακοπα....φταιει και η υπερσυνταγογραφηση του μπλε χαπιου....ντροπη πρεπει να βγει και σε πρασινο !!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πριν απο κανα δίμηνο μου ήρθε το πολυπόθητο εκκαθαριστικό. Χθες πήγα στην ΔΟΥ για την είσπραξη (δεν μου έχει έρθει ποτέ επιταγή και πάντα πήγαινα στο τέλος της χρονιάς για την είσπραξη) και μόνο που δεν με έφαγε η υπάλληλος. Μηπως ξέρει κανείς πότε θα πάρω τα λεφτά μου πίσω?

Link to comment
Share on other sites

σε μενα συμφωνα με το συστημα του υπουργειου θα αναμενω περιπου αλλες 10 μερες για να λαβω το εκκαθαριστικο. και μετα βλεπουμε για την επιταγη.καλα Χριστουγεννα πιστευω και αν......

Link to comment
Share on other sites

@Darth Vader: Ανήμερα της Καθαρής Δευτέρας...... Όχι τη παραμονή ούτε την επομένη.....

Οι Βορειοελλαδίτες (κι ειδικά όσοι κατάγονται από Τύρναβο) ξέρουν τι γιορτάζεται εκείνη τη μέρα!!!!!!

 

Κοίτα όσο τα χρήματα δεν "φεύγουν" από το ταμείο.... και φυσικά ΔΕΝ καταγράφονται ως χρεωστικά....... λογίζονται ως κεφάλαιο στο ταμείο.... άρα επιδεικνύουμε στα αφεντικά ότι "πάμε" καλά!!!!

 

Πάντως ρε παιδιά είναι απίστευτο το ότι παίρνει και βραβεία ο "Γιωργάκης" επειδή "πάει καλά" την οικονομία!!!!!!!!!!!!! Δε ξέρω αν το βραβείο ήταν από οικονομικούς κύκλους ..... κανονικά θα έπρεπε να είναι από τη βιομηχανία ΧΧΧ παραγωγών......

Ο άνθρωπος έχει "καβαλήσει" 9.000.000 έλληνες & ελληνίδες...... ΔΕΝ είναι λίγο αυτό!!!!!!!!!!!!!!! (εξαιρώ 1.000.000 που την έχουν "κάνει" και ΔΕΝ θα τους ακουμπήσει ΠΟΤΕ!!!!)

Με τέτοια μέτρα κι εγώ γίνομαι "επιτυχημένος" πρωθυπουργός Γιωργάκηηηηηηη.

Η μαγκιά είναι να δημιουργήσεις πλούτο μέσω βιώσιμων επενδύσεων και από κει να πάρεις τους φόρους Γιωργάκη!!!!

 

Spamάραμε αλλά η αγανάκτηση το δικαιολογεί!

Link to comment
Share on other sites

GRTOPO τον βραβευσανε οι γερμανοι γιατι δεν καναμε σταση πληρωμωνκαι ετσι δεν χτυπησανε κανονι οι γερμανικες τραπεζες που τοσα χρονια κονομανε στην πλατη μας !!

 

 

και τωρα οι γερμανοι δανειζονται με 2% και μας δανειζουν εμας με 5% !!1

κατι λεγαμε για νταβατζηδες?

 

αν αυριο μου σβησει και ενα στεγαστικο πουχω τον βραβευω και εγω !!

 

 

YΓ συγγνωμη απο το φορουμ για τα σπαμ...αλλα ωρες ωρες δεν παλευεται η κατασταση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.