Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επιστροφή φόρου εισοδήματος


Recommended Posts

Πήγα πριν 10 ημέρες στην εφορία. Τους ρώτησα τι γίνεται με την επιστροφή και την επιστολή που μου στείλαν...Μου απαντούν ότι είμαι ok και 26 Οκτωβρίου θα γινει η κατάθεση. Οπως ακριβώς έγινε. 26/10/2010 ανήμερα του Αγίου Δημητρίου αν και δεν εορτάζω η εφορία μου έκανε το δώρο και κατέθεσε το ποσό (πολύ πάνω από τα 1500 ευρώ). Για να λέμε και τα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Την Σαρλίζ Θερόν σε πακέτο...:) Μια πρόταση κάνω.

Πάντως σκέφτομαι ότι αυτό το θέμα το ξεκίνησα εγώ πέρσι για την επιστροφή του 09 και έχει κρατήσει μέχρι φέτος...Αλλά τα ψωμιά του είναι μετρημένα γιατί ως γνωστόν του χρόνου επιστροφή γιοκ...τουλάχιστον για τους περισσότερους

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Από χθεσινή συζήτηση που είχα με την αρμόδια υπάλληλο στην ΔΟΥ μου και από ρεπορτάζ σημερινό, προκύπτει ότι, όσοι περιμένουν επιστροφή φόρου (μεταξύ αυτών και εγώ) θα αργήσουν πολύ να την πάρουν, λόγω της νέας τρύπας στα έσοδα που βγήκε στην επιφάνεια χθες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παραδόξως κι εγώ πήρα την επιστροφή (ποσό >10000 + με της συζύγου βεβαίως βεβαίως) στις 8/11!!!!

Λέω να τα βάλω κορνίζα να θυμάμαι πως ήταν οι επιστροφές:):).... γιατί από του χρόνου ... θα τους δίνουμε και άλλα τόσα:(!!! και καλά να έχουμε να τους δώσουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγω ακομα...Πηγα στην ΔΟΥ την Πεμπτη, το εκκαθαρηστικο εχει ερθει απο 15/10 και μου ειπαν "Υπομονη αλλες 15 μερες..."

Link to comment
Share on other sites

Πρωτοφανές : έκανα κάθε χρόνο δήλωση μέσα Μαρτίου και το εκκαθαριστικό ερχόταν αρχές Μαϊου - φέτος ακόμα δεν έχει εκκαθαρισθεί η δήλωση, ενώ έχω πληρώσει ΕΤΑΚ & Περαίωση ! Ουστ λαμόγια υπάλληλοι του ΔΝΤ !

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα ήρθε την περασμένη Πέμπτη . Την υπέβαλλα Ιούνιο και την "ξεψάχνισαν" διότι θα μου επιστρέψουν το ... δυσθεώρητο ποσό των 152 Euro !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πληρώθηκα χθες. Τα πήρα στα χέρια μου (7184,06) και σε δύο ώρες μείνανε 184,06 ακριβώς. Πρώτη φορά πήρα επιταγή του κράτους δύο εβδομάδων!!! Άμα τους δώσω κι εγώ καμιά τέτοια για ΦΠΑ και ΙΚΑ τη δέχονται?

 

Να ψοφήσουν όλοι τους. Κουράστηκα

 

Όσο για περαίωση... κι εγώ δωρητής οργάνων!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.