Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εγγραφή ή όχι στο ΕΕΤΕΜ


giorgadis

Recommended Posts

αφού δεν ξέρεις γιατί γράφεις για πράγματα που δεν γνωρίζεις, και εγώ υπήρξα ηλεκτρολόγος 10 χρόνια πριν γίνω μέλος της ΕΕΤΕΜ (γιατί πράγματι δεν είναι υποχρεωτική η εγγραφή) αλλά δεν έγραφα σε φόρουμ ότι ήθελα για την ΕΕΤΕΜ

Link to comment
Share on other sites

αφού δεν ξέρεις γιατί γράφεις για πράγματα που δεν γνωρίζεις, και εγώ υπήρξα ηλεκτρολόγος 10 χρόνια πριν γίνω μέλος της ΕΕΤΕΜ (γιατί πράγματι δεν είναι υποχρεωτική η εγγραφή) αλλά δεν έγραφα σε φόρουμ ότι ήθελα για την ΕΕΤΕΜ

αυτο λεω οτι δεν ειναι υποχρεωτική. τεσπα δεν λεω κατι κακο. καλημερα φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Στις Πολεοδομίες Θεσσαλονίκης μαζί με τα φορολογικά μου ζητάνε πάντα και βεβαίωση από την ΕΕΤΕΜ.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε φίλε γιατί άλλο δεν χρειάζεται ή δεν πήγες εσύ και άλλο γράφονται μέλη ο μπαρμπα-Μήτσος ο ηλεκτρολόγος από ΕΠΑΛ..... Οχι ότι έχω πρόβλημα με τον κ.Μήτσο....

Link to comment
Share on other sites

Μέλη γράφονται μόνο όσοι έχουν πτυχίο ΤΕΙ και τα αντίστοιχα αυτών στο εξωτερικό...

Edited by Didonis
διορθώση τραγικού !!! σφάλματος στην αντωνυμία
Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές http://www.eetem.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=50&Itemid=41

 

Ειλικρινά δε μπορώ να καταλάβω πως λένε μερικοί το αντίθετο. Ίσως μπερδεύουν την ΕΕΤΕΜ με τον ΠΟΣΕΗ.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλείται κάποιος διαχειριστής να διορθώσει το τραγικό σφάλμα στην αντωνυμία της προηγούμενης δημοσίευσής μου. Αντί για όση, όσοι. Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Γράφονται ´´ηλεκτρολογοι που εχουν τελειώσει κάποιες τεχνικές σχολές όχι τει ή που εχουν κάνει κάποια σεμινάρια ή ειναι ´´ηλεκτρολογοι απο εμπειρία (κάπως την εχουν κατοχύρωση την εμπειρια ) και επειδή δεν εχουν δικαίωμα να υπογράφουν σχέδια παει εκει ο κύριος Βασίλης ο κύριος μπαμπης και του υπογράφουν το σχέδιο . Φυσικά γράφονται και πτυχιούχοι τει χωρίς να υπάρχει λόγος .

 

 

Φίλε μου μάλλον πλάκα μας κάνεις και δεν είναι σωστό να λέμε ότι π@π@ρι@ μας κατέβει όχι μόνο για την ΕΕΤΕΜ αλλά για οποιοδήποτε σωματείο.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ο φίλος (jomalone) έχει μπερδευτεί...Θα ήθελα να τον ρωτήσω αν γνωρίζει τι σημαίνει ΕΕΤΕΜ?Γιατί από τα συμφραζόμενα άλλα καταλαβαίνω.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπερα και καλη χρονια να εχουμε..

 

Να ρωτησω και γω με την σειρα μου..

 

Τον Μαρτιο του 12 πηρα πτυχιο. Πηγα φανταρος 10/09/2012 και απολυθυκα 10/5/2013. Μετα γραφτηκα στον ΟΑΕΔ.

 

Απο τον Σεπτεμβριο και μετα δουλευω σε μια εταιρια ως υπαλληλος, λαμβανοντας υποψιν και το πτυχιο μου.... Ενω υπαρχει και αλλος μηχανολογος εκει.

 

Εγω στην εταιρια ειχα παει ολα τα δικαιολογιτικα... 

 

Δεν μου ειπαν οτι χρειαζεται να κανω κατι παραιτερω...

 

Τωρα την εγγραφη σκοπευω να την κανω κατα τον φλεβαρη, μηπως επρεπε να κανω κατι αλλο που το αμελησα χωρις να το γνωριζω?

 

Και το αλλο οτι πρεπει να τρεχω στην Θεσσαλονικη για ολα, στην Χαλκιδικη γιατι δεν εχουν γραφεια...Με την δουλεια που κανω δεν μπορω να παω. 

 

Με εξουσιοδοτηση γινεται να στειλο δικο μου συγγενικο προσωπο πρωτου βαθμου...

Edited by agoratos56
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.