Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

βγαινει τελικα το νεο προγραμμα για νεους επιστημονες με 15000 euro για οσους εχουν κανει εναρξη απο 2/1/2009!μπορει και μεσα στην ερχομενη εβδομαδα!απλα περασα απο ΟΑΕΔ και ρωτησα!

και εμενα μου ηρθαν για τον ελεγχο της πρωτης δοσης πριν μια εβδομαδα και για 1 λεπτο!δεν ρωτησαν τιποτα!ασε που κανονηκα σε ελεγχουν 2!εμενα ηρθε ο ενας και στο χαρτι που υπεγραψα ειχαν βαλει τα στοιχεια τους και οι 2 ελεγκτες!!!!ο ενας cofee time και ο αλλος δουλεια!χαχαχαχα!!!!Δημοσιο το μεγαλειο σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τουλάχιστον οι μηχανικοί θα διατηρήσουν το γραφείο και μετά την επιδότηση.

Παλιότερα παίρναν την επιδότηση για κάτι ψιλικατζίδικα και τα κλείναν μετά από ένα χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα συναδελφοι τελικά τι έγινε με την επιδότηση ; Το ΤΕΕ έκανε τίποτα; Με τις υπογραφές που λέγαμε να μαζέψουμε τι έγινε; Απ'οτι ειδα στον ΟΑΕΔ δεν εχει ανακοινωθεί τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

βγαινει τελικα το νεο προγραμμα για νεους επιστημονες με 15000 euro για οσους εχουν κανει εναρξη απο 2/1/2009!μπορει και μεσα στην ερχομενη εβδομαδα!απλα περασα απο ΟΑΕΔ και ρωτησα!

και εμενα μου ηρθαν για τον ελεγχο της πρωτης δοσης πριν μια εβδομαδα και για 1 λεπτο!δεν ρωτησαν τιποτα!ασε που κανονηκα σε ελεγχουν 2!εμενα ηρθε ο ενας και στο χαρτι που υπεγραψα ειχαν βαλει τα στοιχεια τους και οι 2 ελεγκτες!!!!ο ενας cofee time και ο αλλος δουλεια!χαχαχαχα!!!!Δημοσιο το μεγαλειο σου!!!!

 

 

 

Συμφωνα με το συναδελφο τα νεα δεν ειναι θετικα για οσους εκαναν εναρξη το 2008...Δυστυχως....(απαραδεχτη αντιμετωπιση..)

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα στο μειλ του ΟΑΕΔ τα παραπονά μου κι εγώ για το θέμα ΄της επιδότησης και αν θα μπορούσε αυτό να ισχύσει και για εμάς που κάναμε έναρξη το 2008 και πήρα αυτήν την απάντηση: (επισύναψη)

 

Το καινούργιο που έμαθα από τον ΟΑΕΔ έίναι ότι εφόσον έχουμε δηλώσει αρχικά ως έδρα το σπίτι μας, θα μπορούσαμε να πάρουμε κατ' εξαίρεση την επιδότηση αν δηλώσουμε νέα έδρα σε νέο γραφείο, εφόσον θεωρούμαστε νέοι επιστήμονες (που δεν είχαμε ποτέ ξανά γραφείο στο όνομά μας).... Πραγματικά δεν ξέρω τι γίνεται.... Θα το βρούμε το παραθυράκι του νόμου, πού θα μας πάει....

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάφερα να κάνω την επισύναψη... το μέιλ με λίγα λόγια λέει ότι "κάθε πρόγραμμα θέτει κάποιες προυποθέσεις και στόχους που εξειδικεύονται με την κατάρτηση και την προκήρυξη κάθε προγράμματος" (απ΄έξω απ'έξω μου λένε ότι δεν πρόκειται να βρω το δίκιο μου και δε θα εξαιρεθεί κανείς από τη στιγμή που θα βγουν οι τελικές αποφάσεις)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το ίδιο πράγμα συμβαίνει εδώ και χρόνια.Και εγώ έκανα έναρξη το 2005 και έχασα την επιδότηση του 2006...και πάει λέγοντας.Στον ΟΑΕΔ που ρώτησα και για το 2007 μου είπαν οτι δεν γίνεται.Κάθε πρόγραμμα είναι για το τρέχον έτος εκτός αν είχες κάνει αίτηση και είχες απορριφθεί στο προηγούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια.Εστειλα και mail στον ΟΑΕΔ (αλλα δεν πηρα απαντηση).Τωρα ετοιμαζω αναφορα στον συνηγορο του πολιτη γιατι πιστευω οτι μονο αυτος θα βρει το δικιο μας (αν υπαρχει τετοια περιπτωση).Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει pm. Οσοι πιο πολλοι στειλουμε, τοσο το καλυτερο, πιστευω, θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς μπορούμε να βρούμε το νέο πρόγραμμα αναλυτικά; Μήπως δεν βγήκε επίσημα ακόμη; Στο site του ΟΑΕΔ δεν βρήκα τίποτε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.