Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

Αυτό το πρόγραμμα επιδοτήσεων για νεους μηχανικούς τρεχει κάθε χρόνο? Αποφοίτησα πέρυσι και τώρα είμαι αγγλια για μεταπτυχιακό..Δεν έχω κάνει ακόμα έναρξη επαγγέλματος στην εφορία και είμαι μέλος του ΤΕΕ. Μπορώ να κάνω αίτηση του χρόνου? Θα πρέπει πρώτα να έχω κάνει έναρξη και να έχω κόψει ΔΠΥ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα.

εγω εκανα εναρξη σεπτεμβριο του 2008 και αιτηση στο προγραμμα περιπου την ιδια περιοδο. ηρθε ο πρωτος ελεγχος τελη δεκεμβρη και μεσα σε ενα μηνα ειχαν μπει τα πρωτα χρηματα (4.000).

γενικα σαν διαδικασια μην σας τρομαζει γιατι ειναι απλη (παντως και εγω ειχα βρει αρκετη βοηθεια απο το michanikos.gr)

Διαβαζοντας τα ποστ (οσα περισσοτερα μπορεσα γιατι εχω καιρο να μπω) διαπιστωσα να γινεται συζητηση πως οσοι εκαναν εναρξη μεσα στο 2008 δεν εχουν δικαιωμα υπαγωγης στο προγραμμα... εγω πως το εκανα??

μηπως απλα εχει ληξει σε καποιες περιοχες λογω καλυψης θεσεων?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει πρώτα να έχεις το κεφάλαιο να κάνεις τις πρώτες αγορές και μετά τον έλεγχο σου δίνουν την πρώτη δόση?

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ναι... πρεπει πρωτα να στησεις το γραφειο και μετα ερχονται για ελεγχο. Βεβαια αν ειναι ολα οκ και διαβασεις προσεκτικα την προκυρηξη ωστε να μην πεσεις σε καμια λουμπα δεν εχεις προβλημα.

παντως εγω δανειστικα για να τον εξοπλισμο στην αρχη και ρισκαρα συμβολαιο ενος ετους για το γραφειο που νοικιασα. ευτυχως ομως ολα πηγαν οκ....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα των αγωνιζόμενων νέων μηχανικών!

Σε ότι αφορά το πρόγραμμα για νέους μηχανικούς του 2007 του ΟΑΕΔ, με ερώτηση που είχαμε κάνει στα κεντρικά της Αθήνας μας είχαν πει ότι έχει "κλείσει" γύρω στο Μάρτιο του 2008. Πώς είναι λοιπόν δυνατόν κάποιος να έχει κάνει έναρξη τον Σεπτέμβριο και η αίτηση του να έγινε δεκτή!

Προς Θεού, δεν υπονοώ τίποτα, απλά από ότι φαίνεται δεν μπορούμε να υπολογίζουμε στις απαντήσεις των υπαλλήλων του Οργανισμού!

Υπολογίστε ακόμη δύο άτομα για την Αναφορά!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.