Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα OΑΕΔ για νέους ελεύθερους επαγγελματίες - επιστήμονες (2008)


Recommended Posts

mor να κανεις οπωσδήποτε αίτηση και στη συνέχεια ένσταση

εγώ για παλαιότερη επιδότηση αυτό έκανα και την κέρδισα

και μάλιστα για τον ίδιο λόγο είχα κάνει νωρίτερα έναρξη

 

depi*** όπως σου είπε ο Kostas_topo να μην ήταν πριν ο χώρος σου τεχνικό γραφείο

 

giannis aug χωρίς να γνωρίζω ακριβώς πρέπει να πας εφορία με μισθωτήριο κλπ να πας το ΤΕΕ να δηλώσεις την αλλαγή έδρας και να κάνεις και νέα σφραγίδα

θεωρώ πως όλα αυθημερόν μπορούν να γίνουν

πάρε πρώτα τηλεφωνα για να πας με τα σωστά διακιολογητικά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 821
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κάποιος να μου απαντήσει πόσο χρονοβόρο είναι να κάνω αλλαγή επαγγελματικής έδρας και που θα απευθυνθώ;

 

Στην εφορία σου μέσα σε 20λεπτά αν είναι συνεπής και μπορεί και σε μια μέρα αν έχει πολύ κόσμο....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, αν ήδη δουλεύεις με ΔΠΥ σε εταιρεία διακιούσαι και επιδότηση; ευχαριστώ

 

Αν έχεις κάνει έναρξη πριν την καθορισμένη ημερομηνία όχι.

Link to comment
Share on other sites

Και πως κοβεις ΔΠΥ????

 

 

ΥΓ. Ρε παιδια υπαρχει εδω κοσμος που μπορει να σας βοηθησει αλλα βοηθηστε κ σεις λιγο τον εαυτο σας...Καντε τον κοπο να διαβασετε τα προηγουμενα ποστ...Σχεδον ολα τα ερωτηματα εχουν ειπωθει 10 φορες.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κάνει ακόμα έναρξη, μάλλον τον Ιούλιο θα γίνει οπότε μάλλον είμαι οκ,ε;

 

και πώς κόβεις ΔΠΥ ?

 

ουπς ιδια ερώτηση ρε terry!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην εφορία σου μέσα σε 20λεπτά αν είναι συνεπής και μπορεί και σε μια μέρα αν έχει πολύ κόσμο....

Έκανα αλλαγή έδρας το Μάρτιο. Μου πήρε 2 μέρες όχι γιατί είχαν δουλειά αλλά γιατί υποτίθεται ότι σου κάνουν αυτοψία ή οποία ποτέ δεν έγινε (στον καινούριο επαγγελματικό χώρο). Απλά για να είναι εκείνοι καλυμένοι σου λένε ότι θα σου τηλεφωνήσουν κτλ.

Τώρα αν μπορείς να βρεις κάποιον άνθρωπο που να συνεννοείται..

 

 

mor να κανεις οπωσδήποτε αίτηση και στη συνέχεια ένσταση

εγώ για παλαιότερη επιδότηση αυτό έκανα και την κέρδισα

και μάλιστα για τον ίδιο λόγο είχα κάνει νωρίτερα έναρξη

 

depi*** όπως σου είπε ο Kostas_topo να μην ήταν πριν ο χώρος σου τεχνικό γραφείο

 

giannis aug χωρίς να γνωρίζω ακριβώς πρέπει να πας εφορία με μισθωτήριο κλπ να πας το ΤΕΕ να δηλώσεις την αλλαγή έδρας και να κάνεις και νέα σφραγίδα

θεωρώ πως όλα αυθημερόν μπορούν να γίνουν

πάρε πρώτα τηλεφωνα για να πας με τα σωστά διακιολογητικά

 

Θα κάνω αίτηση ηλεκτρονικά με την ημερομηνία της αλλαγής έδρας και ότι γίνει, ωστόσο το πρόβλημα μου είναι με το γραφείο του ΟΑΕΔ όπου δε μου παραχωρούν τη βεβαίωση και δεν έχω καμία όρεξη να τους κλαφτω αν και μάλλον αυτό θα γίνει. Θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα.

Σε παρακαλώ πολύ αρχικά να διαβάσεις τους κανόνες συμμετοχής και στη συνέχεια να διορθώσεις τα greeklish.

Tη διόρθωση μπορείς να την κάνεις μέσω του κουμπιού της επεξεργασίας (edit) κάτω δεξιά

Παναγιώτης

Link to comment
Share on other sites

@terry Δουλεύω ήδη σαν μισθωτός(ΙΚΑ) με το πτυχίο του ΤΕΙ και περιμένω να δώσω εξετάσεις για το ΤΕΕ αφού πήρα και πτυχίο ΑΕΙ. Όσον αφορά την ερώτηση την έκανα γιατί δεν ξέρω αν ισχύουν οι ίδιοι όροι για τις επιδότησεις κάθε χρονιάς!

Link to comment
Share on other sites

Νίκο Φύττα, υπάρχουν και πιο αρμόδιοι (και πιο ΓΝΩΣΤΟΙ) άνθρωποι για να σε κατατοπίσουν :razz: Εγώ έχω πάρει την επιδότηση (μέχρι και τη δεύτερη δόση), οπότε αν θες να ρωτήσεις οτιδήποτε, ζήτα το τηλ. μου απ' την Έλενα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.