Μετάβαση στο περιεχόμενο

Insoft - Αμοιβές Μηχανικών


terry

Recommended Posts

Ναι είναι στο σάιτ απλά πατάς πάνω εκεί που λέει 'συζήτηση΄ και μετά δες το 5-6 μήνυμα από πάνω το έχει γράψει ο κ. Καραβούζης.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παρατηρήσατε καμιά δυσλειτουργία στη μεταφορά από το INSOFT στο σύστημα ΤΕΕ

ή μόνο εγώ την έχω 

 

y.g συγκεκριμένα δεν μπορεί να μεταφέρει τα στοιχεία από τη βάση μηχανικών

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

παρατηρήσατε καμιά δυσλειτουργία στη μεταφορά από το INSOFT στο σύστημα ΤΕΕ

ή μόνο εγώ την έχω 

 

y.g συγκεκριμένα δεν μπορεί να μεταφέρει τα στοιχεία από τη βάση μηχανικών

αρχικα και εγω ειχα αυτο το θεμα.

Πηγαινε στα στοιχεια μηχανικων και βρες την βαση μηχανικων (κατω δεξια) εκει συμπληρωσε και θα στα μεταφερει. (αν τα θυμαμαι καλα)

Link to comment
Share on other sites

gio

έφταιγε ότι είχα την έκδοση 10 (που παρουσίαζε αυτά τα προβλήματα)

ενώ τώρα εκδόθηκε η 10.2

Σ' ευχαριστώ πάντως

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κυκλοφόρησε σήμερα η νέα έκδοση 10.6.
Διατίθεται για download στη σελίδα www.insoft.gr/downloads.htm
Περιλαμβάνει μεταξύ άλλων την 6μηνη παράταση της έκπτωσης 20% στα αυθαίρετα, την κατάργηση του ΕΜΠ, προσαρμοσμένα έντυπα αδείας και αίτησης στον Ν.4495/17 κλπ

Edited by Insoft
Διόρθωση
  • Thanks 2
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Έχω ταυτόχρονη αποτύπωση υφιστάμενου 200 τμ και προσθήκη βοηθητικού χώρου 5 τμ. Πώς μπορώ να ορίσω αμοιβή μελέτης+επίβλεψης αρχιτεκτονικών για τα 5τμ με προσαύξηση μελέτης μόνο για την αποτύπωση των 200 τμ ?

Εάν κλικάρω το "είναι αποτύπωση" και ορίσω τα 200 τμ στο βασικό μενού, μου υπολογίζει αμοιβή μελέτης+επίβλεψης για το σύνολο των 200+5 τμ ενώ ο σωστός υπολογισμός της επίβλεψης πρέπει να γίνει μόνο για τα 5 τμ της προσθήκης (και όχι για τα 200 τμ που είναι μόνο αποτύπωση άνευ επίβλεψης).Έχουμε κάποια γνώμη ?

edit

Λογικά γίνεται από το πεδίο Αποτύπωση Αρχιτεκτονικών στο κάτω μενού αφήνοντας μόνο τα τετραγωνικά της προσθήκης στο κυρίως μενού και επιλέγοντας το "είναι προσθήκη". Συνεπώς το ερώτημα βρήκε την απάντησή του...

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχω αυθαίρετο βιομηχανικό κτήριο με επιφάνεια ~1200τ.μ. Το λογισμικό μου υπολογίζει παράβολο 500Ε, αλλά το σύστημα 1000Ε (το οποίο βάσει του Ν.4495, Άρθρο 999, παρ. ι, είναι και το ορθό).

Σημ. Έχω και χώρους χαρακτηρισμένους ως "Σύννομο με αδυναμία Νομιμοποίησης".

Μήπως το λογισμικό δεν λαμβάνει υπόψιν τα τ.μ. των χώρων αυτών για τον υπολογισμό του παραβόλου?

Link to comment
Share on other sites

Terry σε δοκιμή που κάναμε 1000 € βγάζει το παράβολο και το λογισμικό μας. Προς επιβεβαίωση ανεβάζω και τη σχετική εικόνα ως συνημμένο. Παράβολο 1000 € γράφει. Δες μήπως και έχεις κάνει κάποια διαφορετική επιλογή ή μήπως δουλεύεις με καμιά παλαιότερη έκδοση.

terry1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.