Μετάβαση στο περιεχόμενο

Insoft - Αμοιβές Μηχανικών


terry

Recommended Posts

Ναι οπως τα λες..

Εχει βγει επεξηγηση..

 

Δεν θα βαλλεις ομως 115τμ αλλα 100τμ που ειναι το αυθαιρετο..

Link to comment
Share on other sites

Στο παραρτημα της Εγκυκλιου ειναι..

 

"1. Αφορα την υπαρξη ή μη ΟΑ στο γηπεδο/οικοπεδο, οπου υπαρχει αυθαιρετη κατασκευη"

Link to comment
Share on other sites

βγήκε και η έκδοση v.7.7.2, ilias σ'αυτή την έκδοση έχει λυθεί το πρόβλημα της εμφάνισης. όσο αναφορά την απορία σου επί ποιου ποσού γινεται η έκπτωση 20% , η έκπτωση 20% γίνεται επί το υπολοίπου ποσού ,αφού δηλαδή αφαιρέσουμε το παράβολο. έχεις απόλυτο δίκαιο ότι στα παραδείγματα φαίνεται επί όλου του ποσού, αλλά κοιτάζοντας το βιντεάκι του τεε περί χρήσης του προγράμματος

παρατήρησα ότι όταν επιλέγει τρόπο πληρωμής εφ' άπαξ , σημαίνει ότι πρώτα έχεις πληρώσει παράβολο και άρα το 20% είναι επί του υπολοίπου ποσού.
Link to comment
Share on other sites

Τι ισχύει επιτέλους σε αυτό το "κράτος"; Ο νόμος ή μια εφαρμογή υπολογισμού;

Ο νόμος λέει πως το πρόστιμο, αν καταβληθεί εντός της προθεσμίας καταβολής της πρώτης δόσης, έχει έκπτωση 20%.

 

Και στον 3843 έτσι δεν είναι; Η έκπτωση είναι επί του συνολικού προστίμου. Και έχει ακριβώς το ίδιο λεκτικό.

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

δεν έχω στείλει ssouanis εγώ ακόμη , απλά από το βιντεάκι εγώ είδα, συμπέρανα ότι πρώτα πληρώνεις το παράβολο και μετά σου δίνει επιλογή " πρώτη δόση με έκπτωση 20%" , και στο βίντεο που αναγράφει τα ποσά σε κάθε στάδιο δείχνει να γίνεται η έκπτωση στο ποσό που απομένει μετά την πληρωμή του παραβόλου. άλλαξε κάτι στο πρόγραμμα και σου δίνει δυνατότητα για έκπτωση σε όλο το ποσό? πες μας να χαρούμε :smile: και αν ναι ποια είναι η διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.