Μετάβαση στο περιεχόμενο

Insoft - Αμοιβές Μηχανικών


terry

Recommended Posts

Είναι υπόγειο και ισόγειο με 2 ξεχωριστά διαμερίσματα (αριστερά και δεξιά του κοινόχρηστου διαδρόμου). Ο ιδιοκτήτης είναι ο ίδιος και θα κάνω αποτύπωση και των 2 διαμερισμάτων. Στο πρόγραμμα τα έβαλα τέρμα αριστερά εκεί που λέει "Διαμ. 1", "Διαμ. 2" . Το άθροισμα των τμ μου το έβγαλε αυτόματα στο κουτάκι "Κατοικίες με Σ.Ε. 0,60". Το "είναι αποτύπωση" το έχω τσεκάρει.

Δες το screenshot:

http://img12.imageshack.us/img12/2340/apotyposi.jpg

 

Όταν λες αν είναι ανεξάρτητα πάνε σε ξεχωριστό αρχείο εννοείς να κάνω "νέα μελέτη" για κάθε διαμέρισμα? Και υπόγειο με κοινόχρηστους να τα βάλω ξεχωριστά ή μαζί με τον υπολογισμό ενός εκ των δύο διαμερισμάτων?

Και τότε ποιος ο λόγος να έχει εκεί αριστερά τα κουτάκια με τα διαμερίσματα μέχρι "Διαμ. 20"? Εκτός αν εννοεί δωμάτια (του ίδιου διαμερίσματος)!

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι διαμερισματα τοτε οκ.

Λαθος μου..

 

Βαλλε τα συνολικα τμ στην κατηγορια κατοικιες 40-150τμ..

Μπορεις εναλλακτικα να πας και στο συντελεστη 0,60

ΑΛΛΑ αν πας για ΟΑ, αναγκαστικα ισχυουν τα 5000λ δλδ 1162Ε (και κατι ψιλα..)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια! Όχι, δεν πρόκειται για ΟΑ, για ανασύσταση κατεστραμμένου φακέλου είναι και στην πολεοδομία ζήτησαν μόνο τα αρχιτεκτονικά!

Τα έβαλα στα 40-150τμ και βγήκε το πολυπόθητο 641,32 ευρώ! Αν και δεν καταλαβαίνω γιατί βγαίνει διαφορετική αμοιβή με το να τα βάλω αθροιστικά στο 40-150τμ σε σχέση με έτσι όπως τα είχα βάλει (Διαμ. 1 και Διαμ. 2). :confused:

Link to comment
Share on other sites

Αν παει απο πολεδομια κατα 99% θα πας με το 5000λ...

 

Σου βγαζει αλλη αμοιβη επειδη σε παει στο μειωτικο συντελεστη 0,60.

(εχεις καθε δικαιωμα να το κανεις, αρκει να εχεις μεχρι δυο κατοικια μεχρι 120τμ εκαστη..)

Link to comment
Share on other sites

Αν παει απο πολεδομια κατα 99% θα πας με το 5000λ...

Ναι, φυσικά θα πάνε τα σχέδια από πολεοδομία για έγκριση! 5000λ είναι 1162,65Ε δηλαδή τόσα που είχα υπολογίσει στην αρχή! Άρα τελικά θα πάω με υπολογισμό ελάχιστης!

ΥΓ: Σε αυτά τα 5000λ συμπεριλαβάνεται και το τοπογραφικό? Μάλλον όχι αλλά ρωτάω να είμαι σίγουρος!

Link to comment
Share on other sites

από την πρώτη έκδοση v.7.7 μέχρι τώρα παρά τις αναβαθμίσεις αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα στο τμήμα του προγράμματος για τα αυθαίρετα. όταν πατάω το κουμπί "επιλογή αρχείου" μου εμφανίζει κενή τη λίστα. έχω windows 7, έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα? έχει κανένας καμιά λύση? έστω καμιά ιδέα? :sad:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.