Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αίτηση στο ΤΕΕ να μη λαμβάνουμε την έντυπη έκδοση του Ενημερωτικού Δελτίου


parist43

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να καταργηθεί η συνδρομή .

 

Αν όχι να καταργηθεί , να ελαττωθεί σημαντικά όπως θα ελαττωθούν και τα λειτουργικά έξοδα του ΤΕΕ που δεν θα πληρώνει πλέον εκτυπωτικά , γραφιστικά, διανομή κ.λ.π.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το επίπεδο του ΕΔ έχει πέσει εδώ και καιρό... Πριν είκοσι χρόνια κάθε ΕΔ είχε ένα ενδιαφέρον τεχνικό άρθρο επιπέδου... Γκαζέτα. Χώρια τα Τεχνικά Χρονικά.

Εδώ και χρόνια δεν το ξεφυλλίζω καν.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι το επίπεδο του ΕΔ έχει πέσει εδώ και καιρό... Πριν είκοσι χρόνια κάθε ΕΔ είχε ένα ενδιαφέρον τεχνικό άρθρο επιπέδου... Γκαζέτα. Χώρια τα Τεχνικά Χρονικά.

Εδώ και χρόνια δεν το ξεφυλλίζω καν.

Αν δεν φτασουμε σε επιπεδο το ενημερωτικο να ειναι σε επιπεδο New Civil Engineer, δεν κανουμε τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που θυμάμαι από τα τελευταία τεύχη που είχα ρίξει μια ματιά είναι ότι εκτός από 1-2 ενδιαφέροντα άρθρα, όλο το υπόλοιπο περιοδικό είναι γεμάτο με διαφημίσεις, κομματικά, προκηρύξεις και αγγελίες.

 

Πλέον τα ξεφυλλίζω όταν είμαι στον "θρόνο" (εκεί που και ο βασιλιάς πάει μόνος), σπανίως θα τα διαβάσω άλλη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον τα ξεφυλλίζω όταν είμαι στον "θρόνο" (εκεί που και ο βασιλιάς πάει μόνος), σπανίως θα τα διαβάσω άλλη στιγμή.

Η αληθεια ειναι οτι μονο στον θρονο μπορει να φανουν χρησιμα...

Δυστυχως.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ερώτηση για το Ε.Δ. του Τ.Ε.Ε. Γιατί πρέπει να δίνει χώρο/σελίδες στις κομματικές παρατάξεις; Τι με ενδιαφέρει τι λένε οι κομματικές παρατάξεις; Η αρθρογραφία στο ΕΔ του ΤΕΕ είναι ελέυθερη ούτως ή άλλως, ας έστελναν επίσημες τοποθετήσεις και σοβαρές σε σοβαρά θέματα να τις έβαζαν στο ΕΔ. Αυτό το καραγκιοζιλίκι που επικρατεί τώρα στις τελευταίες σελίδες του ΕΔ μειώνει την αξία του ακόμη πιο πολύ.

 

(μην ακούσω περί "φίμωσης" και "πολιτικού ζήλου" τα ακούω βερεσέ... είμαστε στην εποχή που να πεις κάτι δημόσια είναι πολύ εύκολο, ας ανοίξουν μια ομάδα στο Facebook για παραπάνω δεν είναι)

 

Γιατί πρέπει να πληρώνουμε και εκείνες τις σελίδες (που πλέον δεν θα είναι σελίδες);

Link to comment
Share on other sites

Γιατί πρέπει να δίνει χώρο/σελίδες στις κομματικές παρατάξεις;

Γιατί πρέπει να πληρώνουμε και εκείνες τις σελίδες (που πλέον δεν θα είναι σελίδες);

Πλακα κανεις;;;

Ειναι σαν να ρωτας "γιατι οι παραταξεις του ΤΕΕ να ειναι κομματικοποιημενες;"

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

θα παρατηρήσατε βέβαια ότι έχουμε κανα μήνα να πάρουμε το εντυπο εβδομαδιαίο ενημερωτικό δελτίο του ΤΕΕ. Τουλάχιστο στη θεσσαλονίκη το κόψανε!

 

Είχα ακούσει ότι προαιρετικά όποιος ήθελε θα μπορούσε να το παραλάβει ηλεκτρονικά, αλλά όπως φαίνεται μας το επέβαλλαν με το ζόρι;

 

Προσωπικά θέλω να συνεχίσω να το παίρνω τυπωμένο. Έτσι έχω κάτι να διαβάζω όταν περιμένω με τις ώρες να εξυπηρετηθώ στο ΤΣΜΕΔΕ :)

 

απορώ πως κανείς δεν το έθεσε σαν θέμα;

Link to comment
Share on other sites

Στα δύσκολα χρόνια που έρχονται, το περιοδικό δεν θα ήταν μόνο καλό επί του "θρόνου" αλλά και μετά ... κατεβαίνοντας !! Τι να σου κάνει το ψηφιακό :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.