Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή μηχανικού, Φορολογικά


bt.architecture

Recommended Posts

Ναι η πιλωτη δεν μπαινει στα δημοτικα τελη, αν εγινε κατοικια θα μετρηθει κανονικα...Δεν θα αλλαξει τιποτα....Οι ΔΥ δεν μπορουν να επικοινωνησουν μεταξυ τους....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το .pdf αρχειο με την ανάλυση της αμοιβής από το σύστημα του ΤΕΕ καταλήγει σε ελάχιστη αμοιβή 286,01. Αλλά σε κάποιο ενδιάμεσο σημείο αναφέρει:

 

"Ελάχιστη Αμοιβή: 1.162,65 €"

 

το οποίο βγαίνει αυτόματα στην καρτέλα "Βασικά Στοιχεία" της φόρμας, και δεν βρίσκω τρόπο να το αλλάξω. Στέκει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Κατι εχει γινει λαθος... Σιγουρα στο λεω***....

 

Και εγώ σίγουρα σου το λέω. Είναι περίπτωση του πατέρα μου. Είναι ο μόνος λόγος για τον οποίο θέλει (και τον συμφέρει) να τα ρυθμίσει. Βαρέθηκε να πληρώνει τσάμπα 150άρια+ στη ΔΕΗ με μηδαμινές καταναλώσεις. Σε λιγότερο από 5ετία θα αποσβέσει το κόστος της ρύθμισης.

Link to comment
Share on other sites

Ημουνα 12 μηνες σε τεχνικη υπηρεσια ΟΤΑ και βγαζαμε βεβαιωσεις τμ....

Γι'αυτο στο λεω.... Αν ειναι αποθηκη αποκλειεται να πληρωνει παραπανω απο το σπιτι...

Δες τι κωδικο καταναλωσεις σου εχουν βαλλει... (καπου γραφει Γ1, Γ2 κτλ). Μαλλον εκει εχει γινει η μλκ...

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση; Για το ΦΕΜ σας ζητάνε και το άσπρο έντυπο; (αυτό που είναι για να πάρουμε πίσω την επιστροφή) ή μόνο το μπλε; Πήγα το μπλε και το άσπρο (Πολεοδομία Παλλήνης) και μου τα γύρισε πίσω γιατί λέει δεν φαίνονται οι σφραγίδες κλπ στο άσπρο...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εκεί στην Παλλήνη την έχουν πατήσει από τίποτα απατεώνες "συναδέλφους" μας και έχει πάρει η μπάλα και τους υπόλοιπους.

Για αυτό κάνουν ότι κάνουν.....

Link to comment
Share on other sites

Οι απατεώνες "συνάδελφοι" ή μη, μόνο ζημιά κάνουν και όχι μόνο στις υπηρεσίες και στο κράτος αλλά σε όλους...

Δηλαδή έφαγα μία μέρα σήμερα να ξεκαθαρίσω 6 φακέλους, αντιστοιχίσω τα άσπρα έντυπα (διότι τα νούμερα της εφορίας είχανε και τα λαθάκια τους και ως γνωστόν ΜΟΝΟ από το νούμερο μπορείς να τα ξεχωρίσεις αν αφορούν την ίδια διεύθυνση...)... και όλα αυτά επειδή κάποιοι περιφέρουν πληρωμένα ΦΕΜ από φάκελο σε φάκελο. Αν πετύχω κανέναν θα τον δώσω στεγνά :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Μα πως ρε παιδια αφου το ζητουμενο εγγραφο για το ΦΕΜ ειναι πρωτα το διπλοτυπο εισπραξης ( που δεν αντιγραφεται ) και συμπληρωματικα το ΦΕΜ ( που δεν μου το χουν ζητησει πουθενα οπως εχω ξαναπει).Πως καταφερνουν και περνουν 2 φακελους με το ιδιο ΦΕΜ?

Μια καλη πατεντα εφαρμοζει η ΔΟΥ Αιγαλεω που σφραγιζει με μια ειδικη σφραγιδα το διπλοτυπο εισπραξης αναγραφοντας και το ονομα του ιδιοκτητη...

 

Οσο για την ΔΕΗ, ας φροντισει πρωτα να κανει εναν ελεγχο στις τιμες ζωνης και να επαναπροσδιορισει τα τελη και τους φορους, γιατι αν κανετε την συγκριση με το ΕΤΑΚ θα δειτε σε πολλες περιπτωσεις αλλα αντι αλλων....

 

ΥΓ : Πολεοδομια Περιστεριου ζητουν να αναφερεις ΙΚΑ εργου και ΔΟΥ ιδιοκτητη ( ρωτησα και μου ειπαν οτι τα χρειαζονται για να ενημερωσουν τις αντιστοιχες υπηρεσεις για τα προστιμα)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.