Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αμοιβή μηχανικού, Φορολογικά


bt.architecture

Recommended Posts

Πιστεύω ότι με δύο επισκέψεις θα ξεμπερδέψεις (άντε 3!)

Μέχρι να ξεκαθαριστούν τα πράγματα, θα υπάρχει ένα μικρο-μπάχαλο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

υπάρχει πελάτης που θα πάει πολεοδομία και θα καταφέρει να πάρει αντίγραφα;

ούτε το 80%

 

και άντε αντίγραφα θα πάρει!

Χρήση γης ή όροι δόμησης;

 

και αν δεν τα καταφέρει τι θα κάνεις; θα του πεις θέλω και 50ευρώ για το πήγαινε-έλα και 15ευρώ φωτοτυπίες

Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω την απάντηση που έλαβα από το ΤΕΕ για το θέμα της αμοιβής.

 

Σχετικά με το ερώτημά σας για τον καθορισμό από το ΤΕΕ της αμοιβής μηχανικού για εργασία που αφορά στη διατήρηση ημιϋπαίθριων ή/και άλλων χώρων κτιρίου οι οποίοι έχουν μετατραπεί σε χώρους κύριας χρήσης, σύμφωνα με όσα προβλέπει ο Ν. 3843/2010, σας ενημερώνουμε ότι το θέμα θα συζητηθεί στη Διοικούσα Επιτροπή του ΤΕΕ την Τρίτη 11.5.2010 και θα ακολουθήσει μέχρι το τέλος της ερχόμενης εβδομάδας σχετική ανακοίνωση στην ιστοσελίδα του ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η πολεοδομία στη μεσογείων δεν δέχεται ακόμη φάκελο. (Επομένως μάλλον ακι όλες οι πολεοδομίες).

Οπότε μάλλον θα ενημερωθούμε εγκαίρως..

Link to comment
Share on other sites

είμαι νέος και επειδή βλέπω ότι στη συγκεκριμένη συζήτηση παίρνουν μέρος και συναδελφοί μου μηχανολόγοι έχει ο μηχανολόγος δικαίωμα για την τεχνική έκθεση;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα εχει ξεκαθαριστει ποσες ειναι οι αμοιβες των μηχανικων για τις νομιμοποιήσεις?

 

Δεν πρέπει να είναι διαφορετική αν απλά συντάξεις την τεχνική έκθεση ή αν αναλάβεις όλο το τρέξιμο και την διαδικασία ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.