Μετάβαση στο περιεχόμενο

Βιβλιογραφία για φωτοβολταϊκά συστήματα


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

vasoula.d: Εσύ μπορείς να μας βρεις μία δημοσιευμένη έρευνα-μελέτη η οποία να λέει ότι τα Φ/Β δεν είναι φιλικά προς τον άνθρωπο?

 

Γιατί αν κάτι δεν υφίσταται δεν βγάζουμε μελέτες ... τουναντίων.

Αντιθέτως έχεις αναρωτηθεί ποτέ για την ακτινοβολία του κινητού σου, του ψυγείου σου και του φούρνου μικροκυμάτων σου?

Link to comment
Share on other sites

@vasoula.d

Τα φωτοβολταικά είναι φτιαγμένα από ουδέτερα υλικά και δεν εκπέμπουν περισσότερη Η/Μ ακτινοβολία από τις κοινές ηλεκτρικές συσκευές. Και επίσης τα έχεις στο δώμα/στέγη, σε σχετικά μεγάλη απόσταση δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Μου έχουν θέσει το ερώτημα κατά πόσο εκπέμπουν ακτινοβολία και κατά πόσο τα υλικά των πάνελς ή του μετατροπέα είναι ανθυγειινά ή όχι.Γνωρίζει κανείς εάν τα DC καλώδια έχουν ακτινοβολία υψηλή κι εάν η συχνότητα που "δουλεύει" ο inverter μπορεί να είναι επιζήμια?

 

Συγκριτικά μεγέθη έχουμε σε σχέση με την ακτινοβολία των κινητών ή των εσωτερικών καλωδίων της ηλεκτρολογικής εγκατάστασης?Καλό είναι να ξεκαθαριστούν αυτά τα πράγματα γιατί πολλά ακούγονται κι αναπαράγονται.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ανθυγιεινά ομολογουμένως αν τα φας....μην ακούω κουταμάρες. Αυτοί που τα λένε να μας πουν σε ποιο φαινόμενο τα βασίζουν. Όλοι γενικά κι αόριστα...γεμίσαμε απόψεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλώς ήρθες στο club..

 

Υπάρχει άπειρη βιβλιογραφία....μάλλον θα χάσεις τη μπάλα....8α σου στείλω την διπλωματική μου εργασία της οποίας τα 4 πρώτα κεφάλαια είναι βιβλιογραφικά και θα μάθεις πολλά πράγματα για τρόπο λειτουργίας-μελέτη-εγκατάσταση φ/β συστημάτων....

 

Στείλε μου με προσωπικό μήνυμα το mail σου...

γεια σου συναδελφε.

μηπως θα μπορουσες να μου στειλεις και εμενα την δηπλωματικη σου σχετικα με τα φ/β?

το μαιλ μου ειναι : [email protected]

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο club..

 

Υπάρχει άπειρη βιβλιογραφία....μάλλον θα χάσεις τη μπάλα....8α σου στείλω την διπλωματική μου εργασία της οποίας τα 4 πρώτα κεφάλαια είναι βιβλιογραφικά και θα μάθεις πολλά πράγματα για τρόπο λειτουργίας-μελέτη-εγκατάσταση φ/β συστημάτων....

 

Στείλε μου με προσωπικό μήνυμα το mail σου...

 

φιλαράκο θά μπορούσες να μού στείλεις καί εμένα στο [email protected] καθώς με ενδιαφέρει ιδιαίτερα; ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

@giorgaras και εγω σου εστειλα το mail μου αν μπορεις να την στειλεις και σε εμενα.

γενικα οποιος εχει υλικο ή οποιαδηποτε συμβουλη γυρω απο το θεμα καλοδεχουμενη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.